Zvětšené uzliny na krku

27.2.10 21:12

Zvetsene uzliny na krku

Ahoj holky,
urcite o tom reknu ve ctvrtek na prohlidce doktorovi, ale ted jsem si zase hledala na internetu a jsem vydesena az na pudu…
Mala ma nekolik mesicu zvetsene uzliny na krku. Jsou symetricke na obou stranach stejne, na kazde krku jsou zvetsene dve. Uz je to videt i pri beznem pohledu, ne jenom pri pohmatu. Kdyz ji tam saham je ji to neprijemne, ale jestli ji to boli mi jeste nerekne.
Mala mela ted casto rymu a caste virozy se zvetsenymi teplotami.
Strasne se bojim, ze ma rakovinu, lymfom, nebo jak se to jmenuje nebo neco podobneho.
Nemate nebo nemeli jste nekdo stejnx problem a nic to nebylo? Nebo bylo, ale jenom neco normalniho ne fatalniho? Dekuji moc za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4271
27.2.10 21:25

Tak my máme u malýho to samý na jedné straně krčku. Taky jsem to celkem řešila, ale doktor mi řekl, že to snad souvisí právě s těma rýmama a virózama. Taky má zvětšenou nosní mandli (což je vlastně taky lymfatická uzlina) a měl by jít na odstranění. Zatím se mi s ním na to nechce, zkoušíme to vyřešit ještě alternativní cestou, tak uvidíme. Ale taky mi to vadí a jsem z toho trochu nesvá. Měla jsem to kdysi taky, tak jsem taky ledacos načetla. A už to má celkem dlouho, asi 2 měsíce.
Ten náš doktor je stenjně nějakej divnej, když to tak všechno sečtu a podtrhnu… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16487
27.2.10 21:31

Klid, pravdepodobne to souvisi s virozami a nachlazenim…
lymfom apod. je opravdu malo pravdepodobny…
Vidala jsem to na UZ krku u deti docela bezne…zvlaste v tonhle obdobi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.10 21:34

mroe, ale ona uz to ma dlouho, urcite od podzimu? od konce leta? ty jo, nevim…ted mam pocit, ze se ji to jeste zvetsilo, predtim to byly takovy pecicky, ted spis velikosti tresne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5500
27.2.10 21:37

Neboj, můj šestiletý syn má už asi dva roky (to jsem to objevila) hmatné uzliny na jedné straně krku (na boku krku, za kývačem), taky jsem se bála, dětský dr. říkal, že to má po nějaké viroze nebo očkování a pokud to není veliké a je to volně pohyblivé, tak je to OK, krev měl v pořádku, na UTZ to bylo vidět, občas mu to kontroluju a mám pocit, že to má pořád stejně velké /nemocný nebývá vůbec/, navíc má hmatné uzlinky i v tříslech (takové pružné, skákací).M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
27.2.10 22:02

Véna má chronicky zvětšené uzliny na krku už dlouho, je to prý z častých infekcí, které měl, když byl malý.Má to už několik let, všechno ostatní je v pořádku, na kontrolu zajdi, ale neboj se, nic to nebude. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.10 22:43

ahoj mad, zalezi, kde ty uzliny presne ma. na krku (to je urcite ok) nebo tesne nad klicovymi kostmi?

• Nahlásit
  • Citovat
27.2.10 22:58

No rekla bych uprostred krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.10 23:04

aha, tak to urcite nic nebude. jak pisou holky, nekdo ma zvetsene uzliny dlouhodobe. lymfom by to mohl byt, kdyby byly nad temi klicnimi kostmi.

• Nahlásit
  • Citovat
2660
4.3.10 15:11

MadGirlNancy
My mame taky uzlinu na krku a jen na jedny straně a pěkně velkou a nak od podzima.Pry to nic není že to některy děti mívaj,ale ja z toho nervní tak sem šla s tim ještě k jinymu doktoru a ten my řek to samí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
16.3.10 07:25

Ahoj,
Madgirl - tak jak jste dopadli? Četla jsem diskusi a něco podobného máme taky. Synovi jsem zjistila velkou uzlinu pod čelistí vloni v létě. Tak jsem letěla k mudr, ta mu udělala komplet odběry - to bylo všechno v normě, tak to uzavřela, že je to z růstu zubů. Že to bývá. Pak se mu ta uzlina řekla bych trochu zmenšila (ale ne do původní velikosti) a teď jsme měli všichni rýmu a uzlina se zase zvětšila (já jsem měla taky zvětšenou uzlinu). K mudr máme jít asi za měsíc na očkování, tak se jí na to zas zeptám. Ale když jsem se tenkrát ještě i před očkováním zas ptala, jestli ta uzlina nevadí, tak prý ne a že může být zvětšená dlouho.
Tak jestli můžeš písni, co vám mudr řekl. Díky L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.10 22:46

Taj jsem nějak zapomněla reagovat…doktor mi tehdy řekl, že to nic není.
Ale zítra tam jdu zase, protože malá má už zvětšené uzilny v tříslech, na krku na jedné straně 3 a na druhé 2, dokonce i nad klíčními kostmi.
Nehubne, není unavená, nepůsobí nemocně…ach jo.
Je možné, že by měla lymfom apod. těžké onemocnění, když má ty uzliny zvětšené skoro rok a půl???!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
26.1.11 16:12

MadGirlNancy: Ahoj, chtela bych se zeptat, jak to nakonec dopadlo u vas s temi uzlinkami? Jsem taky dost vydesena, dcera ma na prave strane krku (z boku) jednu zvetsenou uzlinku uz dlouho, prisla jsem na to, kdyz ji bylo asi 5 mesicu a hned jsem to ukazovala doktorovi. Dival se na to a tenkrat mi rekl, ze je to „jenom“ uzlina, ze to mame jenom sledovat. Kontrolovala jsem ji to poctive a neprislo mi, ze se nejak zvetsuje. Ted ma skoro 3 roky a pred 3 tydny mela nestovice a k tomu rymu a kasel, ktery uz skoro odeznely,ale stejne obcas smrka a zakasle. Teploty nema. Jde o to, ze zminena uzlinka se ocividne zvetsila a pod ni se objevila jeste jedna, obe jsou takovy tvrdsi, hmatatelne, ohranicene…jsem dost vystrasena :cry: Doktor nas poslal na krev - krevni obraz, jaterni testy, hematologie a doufam, vsechno potrebne…z toho vysla zvysena sedimentace a trochu zvysene leukocity (prej to muze byt i po tech nestovicih a tim, ze ma porad trochu rymu a kasel), rikal, ze hematologie dopadla dobre, nejsem si uplne jista, co to znamena…jdeme jeste na vyter krku a potom urcite i na sono…Priznam se, ze mam strach. Hlavne protoze jsem si precetla o tom dost osklive veci na internetu…Jake jsou Vase zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
26.1.11 16:19

Jé to se neboj rakovina to není ani náhodou, jsou to opravdu jen zvětšené uzlinky, my je máme taky už několik let a ničemu to nevadí, podstoupili jsme vyšetření i krevní testy a zánět v těle nemá, prostě někdo na to trpí a uzlinky má a někdo ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4271
26.1.11 16:24

Já jsem reagovala zhuba před rokem, když byla diskuze zahájená a musím říct, že uzliny na krku jsou pořád stejné, ať je Tobík zdravý nebo nemocný. Je to jedno. Určitě to na něco ukazuje a fakt mě zaráží, že ti doktoři tomu vůbec nevěnují pozornost, nebo jen malou. Ten náš nás neposlal ani na krev, že to má z viróz a nachlazení :nevim: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama