Zvětšené uzliny po neštovicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martikax
Kecalka 116 příspěvků 29.04.19 09:54
Zvětšené uzliny po neštovicích

Máme 12 dnů od prvního pupínku, průběh úplně pohodový, zvýšená teplota 2 dny, pupínků tak 40 celkem, velkých nalitých jen pár. Ale pořád jsou zvětšené uzliny za oběma ušima (načervenalé boule). Co to znamená? Oslabená imunita? Může se ven??Na kroužky? Ven už chodíme, ale jen procházky..jde mi teď o ty kroužky, to jsem myslela, že už by mohla, ale ty uzliny nevím…do školky plánuju dát za týden. díky! :*

Příspěvek upraven 29.04.19 v 10:09

Reakce:
Trojlístek
Závislačka 3736 příspěvků 29.04.19 10:09

To je dotaz hodný raději si něco myslet, ale neptat se. Jak můžeš vzít dítě na kroužky, když vidíš, že není ok. Mimo jiné byste stejně ještě měli k lékaři na kontrolu. Tam tenhle dotaz vznes a pak napiš sem, co ti řekli.

martikax
Kecalka 116 příspěvků 29.04.19 10:11

Ok je právě úplně, kdyby ne, tak se tady neptám ;)

Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30743 příspěvků 29.04.19 10:26

U nás se zvětšují uzliny při nemoci..
takže asi očividně oka ještě není..
uzliny se nám vrátí zpět až když je zase tělo zdravé..
ale u neštovic je fakt že tělo je oslabené víc jak tři měsíce až půl roku, takže je možnost ze je bude mít takto dlouho zvětšené..

Uživatel je onlinePocahonta
Kecalka 436 příspěvků 29.04.19 10:44

Zrovna dneska jsem byla u doktorky s dcerou na kontrolu po neštovicích - předminulou sobotu první pupínek. Sama jsem jí říkala o uzlinkách za ušima - řekla, že je to úplně normální a samo to zmizí během 14 dnů. Jinak ven už může normálně, můžou k nám chodit
zdravě děti, ale samotnou školku raději až příští týden (ptala se mě na ni, jak spěchám).

martikax
Kecalka 116 příspěvků 29.04.19 13:40

@Pocahonta super moc dĚkuji!
@smurfka taky děkuji za normální odpověď:) praveze jsem slysela, ze to trva dlouho, proto se tady ptam jestli u o 14 dnych muze jit na krouzky, kdyz ji ocividne nic neni..k mudr jdem za tyden

Trojlístek
Závislačka 3736 příspěvků 29.04.19 14:02

@martikax A co na mé odpovědi není normální? Musí ti být jasné, že zvětšené uzliny by měla vidět doktorka. Brát to jako doprovodný jev neštovic je asi normální, ale taky to může být začínající nemoc. Některé děti umírají i při zvýšené teplotě a některé skáčou i při horečce. Stejně tak pocitově může jít o nemoc. Dítě bych brala do kolektivu po uzdravení. Jít ven ok, ale kolektiv prostě ne. Asi máte kroužky zaplacené, jenže tak už zo chodí. Navíc s ohledem na počasí se to virózami jen hemží.

Váš příspěvek
Reklama