Zvířata doma po narození dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 11:39
zvířata doma po narození dítěte

Jdu se tu spise jen tak vypovidat a treba si precist nejaky nezaujaty nazor. s manzelem mame 9mesicni holcicku. oba milujeme zvirata. nez se dcerka narodila chodili jsme do utulku jako dobrovolnici vencit pejsky, pomahat, nosili jsme tam pamlsky, granule atd. oba jsme meli jednoho utulkoveho voriska, nez jsme se poznali. vzdy jsem psy milovala a nechapala lidi, co se psu zbavi, kdyz uz se jim nehodi do kramu. odsuzovala jsem nase sousedy za to, ze po narozeni syna prvni sveho pejska dali pryc z lozcnice, postupne z obyvaku, ted uz je jen v boude na zahrade. bylo mi toho biglika strasne lito, jak oni jsou vsichni v teplicku doma a on je sam chudak venku nebo v chodbe.
no, a ted se jim tak trosku omlouvam a castecne je chapu. krom nasich dvou vorisku mame jeste andulku. ke zviratkum jsem trosku zmenila pristup hned po prichodu domu z porodnice, asi to bylo i hormnonama, najednou se vse toci jen kolem ditete a chtela jsem pro nej tu maximalni cistotu a klid. mohla jsem z kuze vyletet, kdyz jsem ji kojila, ona usinala a psi neco zaslechli na zahrade a zacali stekat jak sileni a ona zacala stasne plakat. tech situaci, kdyz ji vzbudil stekot psu nebo řev andulky bylo nespocet. ted uz andulku davam pod sernou plachtu, kdyz mala spi, psi idealne na zahradu, jenze ten manzeluv je takovy krizeny vipet, je mu porad strasna zima a hned po par minutach skrabe na dvere anebo skace na sito, ze chce jit domu. jsou od nich vsude chlupy. denne vysavam a vytiram, ale je to jedno, pes se otrepe a je to tam znovu. kdyz mala spi a ja mam konecnce chvilku casu, vetsinu toho venuji uklidu po ziratech - chlupy po psech, peri, zrni od andulky, porad prevlikam periny a prosteradla, protoze vipet je zvykly spat manzelovi v nohach (pres to vlak nejede, meli jsme na to tema nespocet hadek, ale on rekl, ze proste nebude ten typ cloveka, ktery se vykasle na sve zvire po narozeni ditete, ze muzeme zit vsichni v symbioze a tech par chlupu male neuskodi. spise naopak. manezl je alergolog a porad mi argumentuje tim, jak bude mala super zdrava, za ji nasi psi imunizuji). ja taky nechci dat psi na zahradu, vlastne jsem i s tema chlupama tak nejak smirena, jen mne stve, ze mi prijde, ze tu delam sluzku psum, kteri tu maji holubnik. chtela jsem jim urcit urcite hranice, muj pes v pohode, do postele prestala chodit okamzite, venku vydrzi i pul dne (je krizeny vlcak), ale proste manzeluv vipetek venku nevydrzi a kdyz jsme se ho pokusili dat z postele pryc, byl takovy kraval, ze to manzel psychicky nevydrzel.
ja racioanalne vim, ze dceri ty chlupy neuskodi, ale porste vadi mi, ze tu delam psum vola. jste nekdo v podobne situaci? dekuji za prcteni

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Janli
Kelišová 6279 příspěvků 03.12.18 11:48

Taky jsem postupně omezila kocourovi přístup do domu. On byl navíc agresivní a nehodlala jsem riskovat, že dítěti ublíží. Je normální, že s dítětem člověk vidí věci jinak. Jako máma máš přirozený instinkt dítě ochaňovat a prs je pořád jen šelma. I jedna z našich předních cvičitelek psů sama přiznala, že se po narození děti začala na psi dívat jinak a uvědomila si, že pes šelmou zůstane za všech okolností. O bordelu ani nemluvím…

Elzaaa
Povídálka 31 příspěvků 03.12.18 11:55

Mame doma kocku a po narozeni ditete uz nesmi do loznice vubec. Nechci at miminko spi v chlupech :poblion: ale jinak neni kocka omezena. Krasne si na sebe zvykly. Jen ja denne vysavam a dezinfikuji podlahy

Hoa Mai
Kelišová 5800 příspěvků 21 inzerátů 03.12.18 12:00

Jsi hystericka.To,ze ted delas psi uklizecku,za to nemuzou oni,ale to,jak jste si to doma nastavili.Ze budete mit dite jsi vedela 9mesicu predem,tak si je mohla zvykat na novou situaci postupne. Ja se nedivim,ze je psovi zima,kdyz ho ted vykopnes na dvur a doted byl zvykly doma. My mame psa hodne linajiciho,chlupy taky uklizim denne,ale to jsem delala i pred detmi. Psa jsme meli driv nez deti,deti se postupne narodily tri a nikdy jsem psa nijak neomezovala. Muze i na gauc, i do postele ,i neomezene k detem,pokud chce. Prece nebudu trestat psa za to,ze ja jsem si poridila deti. Postele prevlikam porad stejne casto. Kdyz ti doted nevadilo,ze pes spi v posteli,proc ti to vadi ted?Az se ti dite do postele pocura nebo pozvraci,tak ho taky vyrazis na dvur?

Mollify83
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 03.12.18 12:01

Máme doma dva psy a rozhodně jsme se z toho nezblaznili a nelitame s hadrem a luxem. Psi mají své pelechy, do našich nechodí a samozřejmě pravidelně uklizime, ale jinak žádná hrůza. Oba kluci jsou na štěkot zvyklí takže je nebudí, když pesani zastekaji. Chlupy jsou, ale nic extrémního a kluci jsou zdraví a mají ke zvířatům krásný přístup.

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 03.12.18 12:01
@Anonymní píše:
Jdu se tu spise jen tak vypovidat a treba si precist nejaky nezaujaty nazor. s manzelem mame 9mesicni holcicku. oba milujeme zvirata. nez se dcerka narodila chodili jsme do utulku jako dobrovolnici vencit pejsky, pomahat, nosili jsme tam pamlsky, granule atd. oba jsme meli jednoho utulkoveho voriska, nez jsme se poznali. vzdy jsem psy milovala a nechapala lidi, co se psu zbavi, kdyz uz se jim nehodi do kramu. odsuzovala jsem nase sousedy za to, ze po narozeni syna prvni sveho pejska dali pryc z lozcnice, postupne z obyvaku, ted uz je jen v boude na zahrade. bylo mi toho biglika strasne lito, jak oni jsou vsichni v teplicku doma a on je sam chudak venku nebo v chodbe.
no, a ted se jim tak trosku omlouvam a castecne je chapu. krom nasich dvou vorisku mame jeste andulku. ke zviratkum jsem trosku zmenila pristup hned po prichodu domu z porodnice, asi to bylo i hormnonama, najednou se vse toci jen kolem ditete a chtela jsem pro nej tu maximalni cistotu a klid. mohla jsem z kuze vyletet, kdyz jsem ji kojila, ona usinala a psi neco zaslechli na zahrade a zacali stekat jak sileni a ona zacala stasne plakat. tech situaci, kdyz ji vzbudil stekot psu nebo řev andulky bylo nespocet. ted uz andulku davam pod sernou plachtu, kdyz mala spi, psi idealne na zahradu, jenze ten manzeluv je takovy krizeny vipet, je mu porad strasna zima a hned po par minutach skrabe na dvere anebo skace na sito, ze chce jit domu. jsou od nich vsude chlupy. denne vysavam a vytiram, ale je to jedno, pes se otrepe a je to tam znovu. kdyz mala spi a ja mam konecnce chvilku casu, vetsinu toho venuji uklidu po ziratech - chlupy po psech, peri, zrni od andulky, porad prevlikam periny a prosteradla, protoze vipet je zvykly spat manzelovi v nohach (pres to vlak nejede, meli jsme na to tema nespocet hadek, ale on rekl, ze proste nebude ten typ cloveka, ktery se vykasle na sve zvire po narozeni ditete, ze muzeme zit vsichni v symbioze a tech par chlupu male neuskodi. spise naopak. manezl je alergolog a porad mi argumentuje tim, jak bude mala super zdrava, za ji nasi psi imunizuji). ja taky nechci dat psi na zahradu, vlastne jsem i s tema chlupama tak nejak smirena, jen mne stve, ze mi prijde, ze tu delam sluzku psum, kteri tu maji holubnik. chtela jsem jim urcit urcite hranice, muj pes v pohode, do postele prestala chodit okamzite, venku vydrzi i pul dne (je krizeny vlcak), ale proste manzeluv vipetek venku nevydrzi a kdyz jsme se ho pokusili dat z postele pryc, byl takovy kraval, ze to manzel psychicky nevydrzel.
ja racioanalne vim, ze dceri ty chlupy neuskodi, ale porste vadi mi, ze tu delam psum vola. jste nekdo v podobne situaci? dekuji za prcteni
Řekla bych manželovi, že odteď převléká postele po psovi :poblion: on. A denně luxuje. Vipeta na mráz dát nemůžeš, ale v posteli snad spát nemusí. Jen aby se pan alergolog nezvencnul, až vaše mega zdravé dítě jednou s alergií přijde :roll: (což mu nepřeju, ale taková sebejistota mě teda udivuje)
me-ow
Stálice 86 příspěvků 03.12.18 12:03

Asi to moc řešíte .. Chlupy jsou všude i prach, tomu se člověk ani to dítě nevyhne.

Mám doma 4 kočky a rozhodně je nebudu dávat pryč až se mi dítě narodí.
Uklízím denně i tak, chlupy jsou a prostě budou. Kvůli mimča je pořízena sušička, aby oblečení bylo bez chlupů a také máme čističku vzduchu ( ale tu už máme nějakou dobu).U matky je pes a u otce je momentálně 7 psů - nemám pak problém tam vzít dítě.

Po porodu a zhození pár kil se chytám opět vrátit ke koním, takže pokud nebudu mít hlídání, prostě tam půjdu i s ním.

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 12:06

Měli jsme kočku dřív než dítě. Nikdy by mě nenapadlo se kočky zbavovat, ale po narození dcery jsem jí vymezila hranice. Abych neměla chlupy v posteli a postýlce, tak každý den přes ně přehazuji staré prostěradlo. Každý den vysávám ( máme ještě andulku) a je to otázka 5 minut. Kočka nesmí na linku a zná základní povely (nesmí do talíře - fuj, když jí chci něco zamezit, tak povel nesmíš, ke mě…) Žijeme v symbióze a dcera si s ní už v roce začíná pomalu hrát. Musím samozřejmě věnovat čas i kočce, aby nevymýšlela hlouposti ( rozkousala žaluzie), ale jraju si s ní za přítomnosti dcery, tak se zabaví obě. Neříkám, že by to bez zvířat nebylo jednodušší, ale zvíře dokáže člověka obohatit i jinak než jen o alergeny ;)

Adrasteia
Závislačka 2779 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 12:09
@Anonymní píše:

A druhá půlka alergologů si myslí pravý opak. Že když se dítě příliš brzy setká s alergenem v příliš velkém množství, tak má naopak na alergii zaděláno. A já tomu opravdu věřím, protože můj syn je toho příkladem. Začala jsem s ním jeden čas chodit jednou za týden do protředí, kde bylo poměrně dost prachu. Postupně začal posmrkávat a po pár měsících mu zjistili alergii na prach a roztoče. Takže asi tak. Psy mám ráda, také jsme měli (zemřel), ale v posteli a navíc s malým dítětem bych ho nevydejchala.

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 03.12.18 12:20

Aha, takže psi jsou jen záminka v tom, že se vám nedaří najít po velké změně poměrů v rodině (porod) takový způsob komunikace, abyste se cítila, že vaše potřeby jsou naplněné.

Zkuste hledat nějakou cestu tímhle směrem, protože i když ho nějak donutíte aby s vašimi psy více pracoval a naučil je lépe respektovat svoje místo ve smečce, tak ten pocit frustrace z neuspokojených potřeb nezmizí…

Tématu jak si lépe všímat vlastních potřeb a jak o nich mluvit s okolím tak, aby člověk nevzbzoval pocity viny, nebo třeba zaplavení se věnuje třeba metoda zvaná nenásilná komunikiace. Zkuste se na to podívat (je k ukradení na uloz.to)

https://obchod.portal.cz/…-komunikace/

Deneriss
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 03.12.18 12:23

https://www.novinky.cz/…istota-12016

Máme taky pejska doma. Taky chlupy, ale naopak se. Snažím ještě víc, aby se pes necítil odstrceny. Byl tu první.
Hold každodenní vysávání chlupů není žádná tragédie. To spaní v posteli bych teda už nedala. Když dítě nebylo taky tam s nama spala fena a teď jsem tak ráda, že už nespí. Je to. Mnohem pohodlnější. Máme stafordšírskeho bultreriera takže se docela rozvalovala :)

Jana-86
Povídálka 49 příspěvků 03.12.18 12:30
@Adrasteia píše:
A druhá půlka alergologů si myslí pravý opak. Že když se dítě příliš brzy setká s alergenem v příliš velkém množství, tak má naopak na alergii zaděláno. A já tomu opravdu věřím, protože můj syn je toho příkladem. Začala jsem s ním jeden čas chodit jednou za týden do protředí, kde bylo poměrně dost prachu. Postupně začal posmrkávat a po pár měsících mu zjistili alergii na prach a roztoče. Takže asi tak. Psy mám ráda, také jsme měli (zemřel), ale v posteli a navíc s malým dítětem bych ho nevydejchala.

Přesně tak. Názor, že miminko má být od narození mezi zvířaty, které mohou úplně všude a nebude mít alergii, je už dávno překonán a vyvrácen. Také o tom něco vím.

GoldGirl
Kecalka 223 příspěvků 03.12.18 12:32
@Hoa Mai píše:
Jsi hystericka.To,ze ted delas psi uklizecku,za to nemuzou oni,ale to,jak jste si to doma nastavili.Ze budete mit dite jsi vedela 9mesicu predem,tak si je mohla zvykat na novou situaci postupne. Ja se nedivim,ze je psovi zima,kdyz ho ted vykopnes na dvur a doted byl zvykly doma. My mame psa hodne linajiciho,chlupy taky uklizim denne,ale to jsem delala i pred detmi. Psa jsme meli driv nez deti,deti se postupne narodily tri a nikdy jsem psa nijak neomezovala. Muze i na gauc, i do postele ,i neomezene k detem,pokud chce. Prece nebudu trestat psa za to,ze ja jsem si poridila deti. Postele prevlikam porad stejne casto. Kdyz ti doted nevadilo,ze pes spi v posteli,proc ti to vadi ted?Az se ti dite do postele pocura nebo pozvraci,tak ho taky vyrazis na dvur?

Lepe bych to nerekla.

Venetia
Hvězda diskuse 37535 příspěvků 03.12.18 12:34
@Anonymní píše:
mam stejny nazor jako manzel … zbytecne to hrotis
@Hoa Mai píše:
Jsi hystericka.To,ze ted delas psi uklizecku,za to nemuzou oni,ale to,jak jste si to doma nastavili.Ze budete mit dite jsi vedela 9mesicu predem,tak si je mohla zvykat na novou situaci postupne. Ja se nedivim,ze je psovi zima,kdyz ho ted vykopnes na dvur a doted byl zvykly doma. My mame psa hodne linajiciho,chlupy taky uklizim denne,ale to jsem delala i pred detmi. Psa jsme meli driv nez deti,deti se postupne narodily tri a nikdy jsem psa nijak neomezovala. Muze i na gauc, i do postele ,i neomezene k detem,pokud chce. Prece nebudu trestat psa za to,ze ja jsem si poridila deti. Postele prevlikam porad stejne casto. Kdyz ti doted nevadilo,ze pes spi v posteli,proc ti to vadi ted?Az se ti dite do postele pocura nebo pozvraci,tak ho taky vyrazis na dvur?
:palec:
Baruunečka
Kecalka 128 příspěvků 03.12.18 12:41

Mame doma kocoura a muze všude. Do postylky nechodí,ale on tam nechce sam,nema to zakázané :)…Dcerka ho strašně zboznuje! Jako opravdu,kdykoliv ho vidi,zacne nadsene ječet,ukazovat na nej a snaží se ho chytit :lol: …Je ji rok…Jo kdyz byla mensi a měla treba dudlik od chlupu,obcas me chytal nerv,ze kocour poleti :lol: …Ale kdyz ted vidim jak ho zboznuje a jak se s nim mazli,kdyz se ji povede ho chytit :lol: ,je to krasny a chlupy uz neresim…Mame susicku,takze oblečení je cisty. A kdyz leze po zemi,ma na sobe proste par chlupů. Ale je mi to uz ukradený. Rozhodně nevysavam kazdy den a vytiram jednou týdně. Nežijeme ve sterilnim prostředí.Dcera si tim buduje imunitu a ja nehodlám lítat s hadrem kazdy den.Uklizim stejne jako před porodem. Radsi jdeme ven… ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >