Zvládli děti nelyžaři lyžařský výcvik? - 2.třída

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
3HE
Generální žvanilka 22036 příspěvků 26.01.19 23:02
Zvládli děti nelyžaři lyžařský výcvik? - 2.třída

Prosím, poraďte… vím, že nakonec se musíme rozhodnout sami, ale zkušenosti pomůžou…

Mají ve škole lyžařský výcvik - denně se jede od školy busem, návrat je kolem 13h. Budou rozděleni do skupin podle lyžařských zkušeností.

Dcera je ve druhé třídě - drobná holčička… nikdy nelyžovala, ani nesportuje (tancuje), jen v létě jezdí příležitostně na kole.

Chtěla by jezdit také na lyže, ale obávám se, aby to zvládla.
Já si sama sebe nedovedu představit denně na lyžích celý týden (neumím lyžovat)… tak si nedovedu představit, jaké to je… jestli mi dcera nebude ve středu plakat, že už nechce… přeci jen to stojí nějaké peníze…

Poradí někdo? Jak to zvládly vaše „podobné“ děti?
Díky :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64613 příspěvků 3 inzeráty 26.01.19 23:10

Dcera takhle byla v 5 letech se skolkou a v pohodě, oni jsou reálně na lyzich kazdy den cca hodinu a pul.

Janli
Kelišová 7270 příspěvků 26.01.19 23:12

Moje čtyřletá holčička, nesportující, nikdy lyže ani neviděla a s odporem ke všemu, co jí nejde, právě zvládla týdenní lyžák. Odjezd v 7:30, návrat v 16h. Nevěřila jsem, že to dá a dala! Nepodceňuj to dítě, když chce jet, ať jede.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17310 příspěvků 26.01.19 23:12

pokud instruktoři zvolí náročnost adekvátně schopnostem, nebála bych se toho..Vždyt lyžují už školkové děti, když mají rodiče zájem, a taky se to musí naučit…Moje dcera se na prvním stupni taky zúčastnila kurzu v tomto režimu a bylo to super, pěkně se tam naučila lyžovat. A byla v podstatě začátečník. Za prvé podstatně levnější cena, za další odpoledne a večer byli doma, s rodinou.

3HE
Generální žvanilka 22036 příspěvků 26.01.19 23:20

No, já bych ji dala, ale manžel má řeči… Tak si to ještě zjišťuji než se dám do boje :mrgreen: ptala jsem se těch, kteří byli vloni…no, všichni byli už aspoň trochu lyžaři a byli ve středu už unavení.

Na lyžích budou asi 2×1,5 hodinu.

Moise
Hvězda diskuse 38254 příspěvků 20 inzerátů 26.01.19 23:28

@3HE taky bych přemýšlela tím směrem, jestli byste ji v tom chtěli podporovat, pokud by ji to bavilo. Pokud už teď víte, že ne.. nemá moc smysl ji tam dávat.
Jinak ano, je spoustu těch, kteří jinak nesportují, nejde jim to nebo nebaví a právě se našli v lyžování.
Ale to nezjistíš jinak než když to neozkoušíš.
Zkus si to spočítat na hodiny, jak dlouho trvá cesta, jestli jsou schopni opravdu dát dvě jednoapůlhodi­novky.. když počítáš i nějakou přestávku, čas na obutí, oběd..

Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 26.01.19 23:32

Deti zacaly jezdit uz ve skolce… bylo jim 4 a 5 let. Rano odjezd busem ( ca 1,5h), dopo 1,5 h lyzovani, pauza na obed, odpo 2 hodiny lyzovani a cesta zpet. Instruktori byli rozumni, decka si to uzila. Snazime se nevychovavat sklenikovky. Jezdily teda ale po,ut - streda pauza - ct, pa. Ted uz jsou skolaci - 6,7 let jezdi vikendove kurzy - so, ne cele na lyzich, dneska chytly cestou zpet pred Mnichovem zacpu a dojely az v pul osme 8o Jestli bude zitra to same, tak sem zvedava, jak je v pondeli rano dostanu do skoly.

Janli
Kelišová 7270 příspěvků 26.01.19 23:34

@3HE tak u nás to bylo naopak. Já byla striktně proti, manžel si to prosadil. Já jsem chtěla aspoň rok počkat. Nakonec jsem byla překvapená. Dcerku to baví, lyžovat bude s tatínkem. Já bych se na lyže nepostavila ani za zlatý prase. Ve druhé třídě už je velká dost, u nás jezdí děti už od školky a školáci lyžujou jako profíci…

3HE
Generální žvanilka 22036 příspěvků 26.01.19 23:38

@Moise 2×1,5h byl spíše můj odhad. Má se jet v 8h.od školy, návrat ve 13,30. No, asi se půjdu do školy zeptat na přesné informace. Tento skiareál máme asi 5km daleko a výbavu půjčenou od kamarádky, takže když se naučí, může pak lyžovat. Ráda tam s ní zajedu. Ale více se asi lyžování věnovat nebudeme. Já a manžel nelyžujeme. Nevím.. ona to chce zkusit… ale já vím, že když pak půjdeme na lyže, tak já tam budu stát a ona jezdit. Manžel nechce vůbec.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 26.01.19 23:38
@3HE píše:
Prosím, poraďte… vím, že nakonec se musíme rozhodnout sami, ale zkušenosti pomůžou…

Mají ve škole lyžařský výcvik - denně se jede od školy busem, návrat je kolem 13h. Budou rozděleni do skupin podle lyžařských zkušeností.

Dcera je ve druhé třídě - drobná holčička… nikdy nelyžovala, ani nesportuje (tancuje), jen v létě jezdí příležitostně na kole.

Chtěla by jezdit také na lyže, ale obávám se, aby to zvládla.
Já si sama sebe nedovedu představit denně na lyžích celý týden (neumím lyžovat)… tak si nedovedu představit, jaké to je… jestli mi dcera nebude ve středu plakat, že už nechce… přeci jen to stojí nějaké peníze…

Poradí někdo? Jak to zvládly vaše „podobné“ děti?
Díky :kytka:

Zvládly to vždycky všechny děti… pořádali jsme lyžařské týdenní kurzy pro děti od 5 let a vždy naprosto v pohodě…
Tys nebyla v sedmé třídě a pak na střední na lyžáku? Děti vydrží víc než jejich rodiče, zvyknou si na to rychleji…

Hoa Mai
Kelišová 6002 příspěvků 19 inzerátů 26.01.19 23:40

@3HE Taky jsem jela na lyzak poprve ve druhe tride, byla jsem druha nejmensi ze tridy, nesportovec, ani jsem netancovala a pamatuju si, ze to bylo skvele. A to byl lyzak i s ubytovanim. Co jsem teda povazovala za mnohem narocnejsi bylo to, ze kazdy si musel od autobusu do hotelu (par set metru) donest sva zavazadla a lyze. Ja z chude rodiny, krosnu nebo batoh jsme doma nemeli, tak jsem si sve veci tahla v ruce v kufru.
Urcite bych ji nechala jet.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 26.01.19 23:43
@3HE píše:
@Moise 2×1,5h byl spíše můj odhad. Má se jet v 8h.od školy, návrat ve 13,30. No, asi se půjdu do školy zeptat na přesné informace. Tento skiareál máme asi 5km daleko a výbavu půjčenou od kamarádky, takže když se naučí, může pak lyžovat. Ráda tam s ní zajedu. Ale více se asi lyžování věnovat nebudeme. Já a manžel nelyžujeme. Nevím.. ona to chce zkusit… ale já vím, že když pak půjdeme na lyže, tak já tam budu stát a ona jezdit. Manžel nechce vůbec.

tak ještě bych jako možnost viděla, že jí domluvíš na hodinu instruktora teď před tím kurzem a uvidíš, jak ji to bude bavit, jestli i potom bude chtít… hodina stojí tak kolem šesti stovek plus mínus, to není tak velká částka, a na vyzkoušení to stačí… my jsme zrovna dnes vzali na zkoušku vnučku, naše prtě se zrovna učí, tak jsme dnes vzali i vnučku, aby si ozkoušela lyže jen tak, vozila jsem ji na laně a sjížděla maličký kopeček a líbilo se jí to, tak zítra jede i s instruktorkou… většinou to děti začne bavit, když uvidí, jak jezdí ostatní, a chtějí to taky umět…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27842 příspěvků 26.01.19 23:45
@3HE píše:
Já a manžel nelyžujeme. Nevím.. ona to chce zkusit… ale já vím, že když pak půjdeme na lyže, tak já tam budu stát a ona jezdit. Manžel nechce vůbec.

a ještě klidně můžeš začít lyžovat i ty… moje kolegyně se to učila ve čtyřiceti letech… sice se hodně dlouho odhodlávala, ale nevzdala to… a teď ji to pořád baví…

3HE
Generální žvanilka 22036 příspěvků 26.01.19 23:49
@Regina Hero píše:
Zvládly to vždycky všechny děti… pořádali jsme lyžařské týdenní kurzy pro děti od 5 let a vždy naprosto v pohodě…
Tys nebyla v sedmé třídě a pak na střední na lyžáku? Děti vydrží víc než jejich rodiče, zvyknou si na to rychleji…

V sedmé třídě celý lyžák pršelo. A v prváku jsem měla zánět průdušek. Takže mě to všechno minulo.

3HE
Generální žvanilka 22036 příspěvků 26.01.19 23:52
@Regina Hero píše:
a ještě klidně můžeš začít lyžovat i ty… moje kolegyně se to učila ve čtyřiceti letech… sice se hodně dlouho odhodlávala, ale nevzdala to… a teď ji to pořád baví…

Jako abych byla upřímná… Je to možné, ale zatím se aspoň dva roky z různých důvodů nechystam.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >