Zvládli jste někdo dálkově studium?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
24.11.21 06:20

Zvládli jste někdo dálkově studium?

Zvládli jste někdo dálkové studium SŠ? A platili jste školné? Když se dívám na OA v Praze, dálkové studium nabízí jen ty soukromé. A moje bývalá škola, ze které jsem odešla je denní, a denně tam chodit si nemohu dovolit když musím chodit pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1018
24.11.21 07:12

Ano dodělávávala jsem 4. Ročník dálkově :-)
OA v Praze, soukromá škola Danaé a musela sem si to zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
24.11.21 07:15

@Pivoňka91 tady je myslím dálkové studium obchodky na neplacené SŠ, bohužel pětileté https://www.atlasskolstvi.cz/…2-resslova-8
Na soukromých SŠ jsem viděla na 4 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 07:26

A jakou soukromou byste doporučili? Danae nebo OA Vinořská v Satalicích?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3930
24.11.21 08:09

Moje mamka dělala dálkově SŠ zdravotní sestru, 5 let dojíždění do Děčína, vstávala ve 3 ráno když musela na praxi.. Fakt ji obdivuju. Maturovala v roce 2011, rok po mně :mrgreen: jako první rok chytli nové státní maturity, takže další stres navíc (tenkrát nikdo nevěděl co a jak)… a bylo jí 45 let :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2600
24.11.21 08:35
@Pivoňka91 píše:
Zvládli jste někdo dálkové studium SŠ? A platili jste školné? Když se dívám na OA v Praze, dálkové studium nabízí jen ty soukromé. A moje bývalá škola, ze které jsem odešla je denní, a denně tam chodit si nemohu dovolit když musím chodit pracovat.

To je právě ta daň za to, žes promarnila svoji šanci. Chválím, že se do toho chceš pustit znova, ale mám z tebe pocit, že tvá motivace není moc silná ( to se asi mýlím) a proč tak lpíš na oboru, který jsi už jednou nezvládla? :think:
Být na tvém místě, tak bych si vybrala obor s výučním listem, ať mám aspoň něco v nejkratším možném termínu, s možností dalšího dodělání maturity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3815
24.11.21 08:36

Kolik ti chybí let? Nešlo by se někde domluvit na IVP, kdyby ti třeba chyběl jen rok? My jsme kdysi jednu zaměstnanou studentku měli. Vycházeli jsme ji vstříc, třeba zkoušení až odpoledne. Ale ona na to tak kaslala, že byla záhy odejita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 09:22

A má člověk něco vystudovat když má psychické problémy? Úzkosti, porucha soustředění? Nechci se na toto vymlouvat, já se na školu vykašlala svoji vinou. Teď se bojím co se mnou bude v budoucnu, nic jiného než zametání nebo znovu sklad neseženu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 09:27

Musela bych znovu 4 roky. Škola mě bavila, ale jak se špatně soustředím tak jsem si furt říkala, že to stejné nedám a začala se flákat, pravidelně popíjet s pochybnou partou atd, propadala prostě jsem vyváděla a na všechno se vykašlala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2600
24.11.21 09:29
@Pivoňka91 píše:
A má člověk něco vystudovat když má psychické problémy? Úzkosti, porucha soustředění? Nechci se na toto vymlouvat, já se na školu vykašlala svoji vinou. Teď se bojím co se mnou bude v budoucnu, nic jiného než zametání nebo znovu sklad neseženu.

O důvod navíc, proč se kousnout.ale z mého pohledu si dáváš vysoké cíle a hlavně za dlouhou dobu. Udělej si vyucnak třeba na kuchařku. Nemusíš jít vařit do hotelu s michelinskou hvězdou, ale jsou třeba školní jídelny. Budeš v teple a hladová taky nebudeš. :think: z mého pohledu lepší než zametání nebo vybalovani zboží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
24.11.21 09:39
@Magical-eyes píše:
To je právě ta daň za to, žes promarnila svoji šanci. Chválím, že se do toho chceš pustit znova, ale mám z tebe pocit, že tvá motivace není moc silná ( to se asi mýlím) a proč tak lpíš na oboru, který jsi už jednou nezvládla? :think:
Být na tvém místě, tak bych si vybrala obor s výučním listem, ať mám aspoň něco v nejkratším možném termínu, s možností dalšího dodělání maturity.

Už to jednou studovala, tak to tak těžké nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2600
24.11.21 09:43
@Takyjedna píše:
Už to jednou studovala, tak to tak těžké nebude.

A když teda bude mít maturitu z OA, tak co bude moci dělat? :think: Banky svoje pobočky ruší a mají tam spíš VŠ nebo lidi s praxí… No nevím… podle toho, co zakladatelka píše tady a i v jiných diskuzích, tak se mi ta obchodka moc nepozdává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 09:56

OA mě bavila, ale nevím jestli se to s poruchou soustředění dá dálkově zvládnout.

Pokud SOU nevím co by mě mohlo bavit. Ve škole mě bavily spíš jazyky, zeměpis, dějepis, biologie. Nešla mi matika, chemie, fyzika a tělocvik. A jinak vařím doma docela ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 10:18

Možná bych měla fakt nejdřív udělat aspoň výuční list a potom možná nástavbu na maturitu. Bojím se, že když půjdu rovnou na nejakou SŠ a ještě drahou, tak že pokud to zase nedám zbytečně vyhodím hodně peněz. Pokud bych zvládla SOU, mohla bych ještě nástavbu.
A děkuji Vám moc za rady. Musím se sebou už neco dělat, vím, že takhle dál to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.11.21 10:21

A docela se už stydím když se mě někdo zeptá: co máš za vzdělání?
Určitě bude znít lépe, že dodělávám školu, než že nic. Takže jsem 100% rozhodnutá se sebou něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat