Zvládlo by to pochopit roční dítě? Nebo kdy?

493
31.5.16 10:55

Zvladlo by to pochopit rocni dite? Nebo kdy?

Holky trochu mi prerostlo uspavani nasemale asi pres hlavu :( chodi spat zatim 2 x, (uspavam houpanim) myslela jsem, ze kdyz bude usinat jedniu zkusime to v posteli :( ale ani nahodou nelezi ani sekundu, leze hned pryc.. Zkousela jsem hladit, i trohu pridrzet to zacala jen jecet..

A ted ten plan.. Mame jednu tako ou mistnost kde je jen postel.. Kdybych si s ni lehla a delala, ze spim.. Myslite, ze by to mohlo zabrat??

Postylka nehrozi od mala v ni jeci, jen ji tam dam a spusti histerak :-*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2744
31.5.16 10:59

Málokteré dítě je tak šikovné, aby usnulo samo v posteli- pokud není strasně moc unavené. My praktikujeme metodu položím do postýlky, zakryju dečkou a popřeju dobrou noc+ odcházím. Pokud bych tam zůstala, syn by vymýšlel. U dcery jsme drželi za ruku dokud neusnula, byla to chyba- usínala dlouho, vymýšlela. Nejlíp díko usne, když ho nic nerozptyluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
31.5.16 11:03

Áále kdeže.. Dcera usíná semnou v posteli.. Jen ležíme, někdy hladíme, povídám a do 15minut je tuhá… Myslím že v 8měsících, si sama „řekla“ že chce spát v posteli a ne u houpání..
Zkusila bych to… za to nic nedáte.. řekla bych spíš že málo které dítě, usne samo v posteli bez pláče..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32807
31.5.16 11:06
@smudlinky píše:
Málokteré dítě je tak šikovné, aby usnulo samo v posteli- pokud není strasně moc unavené. My praktikujeme metodu položím do postýlky, zakryju dečkou a popřeju dobrou noc+ odcházím. Pokud bych tam zůstala, syn by vymýšlel. U dcery jsme drželi za ruku dokud neusnula, byla to chyba- usínala dlouho, vymýšlela. Nejlíp díko usne, když ho nic nerozptyluje.

tohle jsem praktikovala u obou dětí od narození a můžu jen doporučit. Žádný řev nikdy nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
31.5.16 11:06

Malý mi takhle usíná v pohodě. Taky jsem nejdřív uhoupávala, ale teď položím do jeho postele (zmenšenina dospělácké, ne „klecová“) nebo večer do naší (v noci spí s námi), lehnu si vedle něho a pokud je tak akorád unavený, tak si lehne, chvilku na mě kouká a usne. Nebo mu ovídám nebo zpívám a taky v pohodě usne. Anebo :) plácám po dupce. No a když už je přetažený a motá se tam, vstává apod., tak ho musím chvíli trochu přidržet, a uklidňovat, po chvilce se přestane bránit a snažit se furt utíkat a zase v klidu usne. Chce to zkoušet a vychytat správný čas na spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
31.5.16 11:09

Každé dítě je jiné. Okolo roku syna - byl neposeda, jsem ho na pár minut přidržela (oba jsme leželi, přituleni k sobě-jako pevné objetí), stačilo opravdu ho na pár minut znehybnit a spal.
U druhého tohle neplatilo vůbec, tam zase fungovalo to, že jsem si s ním lehla, podržela ruku (já si četla knihu) a za 15 minut spalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17192
31.5.16 11:14

Taky to dělam že malýmu dam večerní mlíko, položim do postýlky, přikreju, pohladim, a du vedle. Většinou usne hned, maximálně se chvíli rochní a pak usne, hlavní je aby nikoho neviděl :D dřív sem upspávala v náručí, ale to je proces na hodinu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
31.5.16 11:17
@Kriss Tina píše:
Taky to dělam že malýmu dam večerní mlíko, položim do postýlky, přikreju, pohladim, a du vedle. Většinou usne hned, maximálně se chvíli rochní a pak usne, hlavní je aby nikoho neviděl :D dřív sem upspávala v náručí, ale to je proces na hodinu :)

A jak jste dospeli k tomu uspavani? Me to uhoupavani prave taky trva hodinu :((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17192
31.5.16 11:20

@veruka85 prostě sem se jednouho krásnýho dne rozhodla že houpání bylo dost a dala sem ho do postýlky :D napoprvý tam trochu vyváděl ale den ode dne byl lepší a ted po 2 měsících usne ani o něm nevim… Hlavní je nereagovat hned na první křik, kdybych hned běžela a vynadavala ho tak se nikam nedostanu, prostě sem zatla zuby nechala ho chvíli brečet a když pochopil že pro něj nejdu tak si lehnul a spal :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
31.5.16 11:44

Jeee, uhoupavat rocni dite. Jak si to mohla vydrzet? me by upadly ruce. Syn usina sam v postylce, musel se to taky naucit, par dni jsme zatli zuby a bylo. Ted usina krasne sam a hned. Sam si i rika, ze si chce jit uz odpocinout do postylky. Takze zadny trauma, jak tu nektere na emiminu rady pisou, nema.kdyz jsme v cizim prostredi, lezim u nej a cekam az usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
31.5.16 11:45

@veruka85 Já dceru uspávám od narození, většinou kojením, přes den spávala v kočárku, do 4měsíců jsme s ní občas museli pochodovat aby usnula, stačilo rázným krokem parkrát přejít obývák a kuchyň :lol: Nikdy s usnutím, nebyl žádný velký problém, nikdy jsem neuspávala, déle než 10-15minut. Od 15měsíců když chce spát mě chytne za ruku a táhne k posteli, lehneme, pomazlíme, otočí se ode mě na bok a za pár minut chrní. V postýlce nikdy být nechtěla, tak jsem ji k tomu nenutila. Důležité je umět vystihnout moment kdy chce dítě spát, roční dítě už je na houpání docela velké :D Ten tvůj plán vyzkoušej, však ona odpadne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9775
31.5.16 11:49

Já malýho přeučovala z náruše do postele tak, že jsem ho položila, lehla si k němu. on se neustále zvedal a já na něj nemluvila, ani se na něj nesmála když dělal voloviny, prostě klidovej režim a když chtěl jít z postele pryč nebo si stoupal,,tak jsem ho zas položila ikdyž se vztekal. Ze začátku jsem takhle uspávala i hodinu a byla v pokušení vrátit se k náručí, ale nakonec si zvyk a teď už většinou spí do deseti minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7920
31.5.16 11:55

@veruka85 :mavam: za vyzkoušení nic nedáš, lehni do postele, zavři dveře aby ti malá neutekla a uvidíš.
Já to měla podobně, od mala jsem uspávala nošením, v roce jsem už malou neunesla, tak jsem zkusila postel. Klaplo to na jedničku. V čase kdy malá chodí spát, jsem si s ní lehla, zakryla a spalo se, jasné že asi 2× jsem jí musela říct ať udělá hají, ale žádné skákání, brečení nebo slézání z postele se nekonalo.
Na druhou stranu jsou malé teď dva a spí s námi/ se mnou pořád :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
31.5.16 11:57
@Hanka_S_V píše:
Já malýho přeučovala z náruše do postele tak, že jsem ho položila, lehla si k němu. on se neustále zvedal a já na něj nemluvila, ani se na něj nesmála když dělal voloviny, prostě klidovej režim a když chtěl jít z postele pryč nebo si stoupal,,tak jsem ho zas položila ikdyž se vztekal. Ze začátku jsem takhle uspávala i hodinu a byla v pokušení vrátit se k náručí, ale nakonec si zvyk a teď už většinou spí do deseti minut.

Ona se vzteka, ale radne.. Kdyz leze pryc tak jsem ji polozila a hned zase a pak zacla plaka, rvat vsechno do kupy :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
31.5.16 11:59
@Alušáček píše:
@veruka85 Já dceru uspávám od narození, většinou kojením, přes den spávala v kočárku, do 4měsíců jsme s ní občas museli pochodovat aby usnula, stačilo rázným krokem parkrát přejít obývák a kuchyň :lol: Nikdy s usnutím, nebyl žádný velký problém, nikdy jsem neuspávala, déle než 10-15minut. Od 15měsíců když chce spát mě chytne za ruku a táhne k posteli, lehneme, pomazlíme, otočí se ode mě na bok a za pár minut chrní. V postýlce nikdy být nechtěla, tak jsem ji k tomu nenutila. Důležité je umět vystihnout moment kdy chce dítě spát, roční dítě už je na houpání docela velké :D Ten tvůj plán vyzkoušej, však ona odpadne ;)

Jooo no ten moment ja nevystihnu asi vubec :(( male je rok a ja to proste nepoznam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama