Zvládne 8lete dítě poskládat lego od 10let?

Anonymní
4.12.19 10:26

Zvládne 8lete dítě poskládat lego od 10let?

Vybrali jsme pod stromeček lego technic, jakýsi nakladač, které je ale vedeno pro děti 10-16let.Ted váhám… Synovi je 8let… Zvládne to nebo je to hloupost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4.12.19 10:29

Záleží, jak je šikovné. ;) Pokud lego zná a baví ho, neviděla bych v tom problém. V nejhorším mu pomůže tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54096
4.12.19 10:31

Jasně, že zvládne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 10:33

U nás zvládne 5 letá dcera i složitá lega:) Ale opravdu záleží jak je prcek šikovný:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38868
4.12.19 10:36

Pokud ho lego baví, tak to zvládne. Případně mu snad můžete trošku pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13461
4.12.19 10:38

Jo ten věk je spíš orientační, šikovné dítě to zvládne mnohem dřív. 4 lety syn běžně skládá lego na 8 let, to na jeho věk ho už dávno nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48450
4.12.19 10:39

Pokud staví z lega norálně, v klidu zvládne. No a kdyžtak si uděláte pěkné rodinné odpoledne a budete stavět spolu, ne. já na ty věkové hranice nikdy nekoukala, vybírám jen dle toho, zda by to téma a výsledná věc zaujala mé dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4884
4.12.19 10:58

Závisí na šikovnosti, velkou formuli z techniku jsem se synovcem skládala já, protože to nedal ani jeho táta, ale já jsem technicky nadaná a Exšvagr je spíš na posilovnu. Třeba můj syn a moje neteř zvládají od 4 let s dopomocí šroubovat Merkura (oni vymýšlí jak se to postaví, my pomáháme dotahovat šroubky). Doma máme zatím jenom Duplo, ale jen kvůli tomu že technika i normální Lego by moje 16 měsíční dcerka snědla (u babičky spolkla panáčkovi hlavu :roll: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8137
4.12.19 11:08

To je úplně stejná otázka, jako jestli dospělá žena zvládne smontovat kuchyň IKEA. Pokud se zhroutí, že to nemůže bez chlapa dát, tak NE. Pokud nikdy v životě nemontovala nábytek, pravděpodobně udělá několik chybných kroků a bude je muset napravovat, možná se i u některého kroku zasekne a chvíli to potrvá, než pochopí, co po ní návod chce. Pokud už systém návodů IKEA zná z jiných výrobků, pravděpodobně jí to nebude dělat takový problém. A když se na to bude těšit, tak nevydrží, než přijde manžel z práce, s radostí se do toho pustí a na manžela zbyde už jen vyvrtání děr do zdi a usazení skříněk :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
4.12.19 11:08

Záleží jak je dítě šikovné, starší dcera 8 let poskládá složitá lega, mladší 6 let podle návodu neposkládá nic a jede podle fantazie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4884
4.12.19 11:12

@zrcadlo Je fakt, že mě třeba montování nábytku hrozně baví, říkala jsem že pokud po rodičovské nenajdu práci tak si dám inzerát, že budu montovat nábytek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2563
4.12.19 11:33

Syn dostal jako dárek Lego Technics Lamborgini, psané od 9 let, po půl hodině to vzdal, bylo to docela náročné i pro manžela, ono to z vrchu nevypadá, ale tyhle Lega jsou propracované ze spodu, takže já bych to nekupovala pokud není syn extrémně zručný a extrémně trpělivý… U nás to neprošlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
4.12.19 12:08

Zalezi na diteti, ja se u mladsiho vekem vubec neridim. On skladal lego city od 2 let a technic od 8 urcite, ted programuje mindstorm a do modelu z rady technic si dava motory. Ale klidne si vybere i neco z nizsich vekovych kategorii, kdyz ma obdobi ze ho bavi vlaky nebo treba letiste. Nebo naopak stavby jako Tower Bridge nebo Big Ben, ktere jsou psane 16+. Ridila jsem se hlavne jeho pranim a ne tim od kolika let to je. Starsiho syna lego kolem 8 let naopak bavit prestalo a skoncil s nim.

Pokud si ho preje a casto sklada, koupila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama