Zvládnu dovolenou s dvouleťákem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 17:36
Zvládnu dovolenou s dvouleťákem?

Ahoj devčata, potřebuji poradit.
Máme jet na dovču s 23-mesicnim ditkem do Liberce. A já čím dál víc přemýšlím, že to odpískám. Nevím, co se stalo, ale stal se z něj nevychovanej s. pratek!!! Už asi 4 měsíce se neustále vzteká, řve, neposlouchá. Nejde to po dobrym ani po zlým. Bojim se, že celá dovca bude stat za prd, jelikoz jakýkoliv nás výlet za posledni dobu byl očistec. Doma skoro rozvod, já s nervama v háji. Nikde a nic se mu nelíbí. Nejde s ním jít ani na prochazku. Po 5 minutách změní směr, zacne zdrhat nebo si sedat a vztekat se. Dá se naucit, aby dítě chodilo normálně na procházky? Když ho vrazím do kočáru, když nechce po svých, zase s céna jako blázen. Už nevím.
Závidím všem maminkam, co můžou s detma kamkoliv.
Jak to mate vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15957 příspěvků 15.07.19 17:39

Období vzdoru vítej v pekle
jinak u nás když chce jít jinam vezmeme pevně za ruku a nekompromisně jde s námi

prejeta_zaba
Kecalka 236 příspěvků 16 inzerátů 15.07.19 17:40

Období vzdoru jak vyšitý. Dovolenou bych neodpískávala, protivný bude všude, tak třeba aspoň s manželem změníte prostředí a přinese vám to nové zážitky. Akorát bych teda neočekávala nějakou závratnou super dovolenou, prostě s těma děckama to tak je. :roll: Za rok bude mnohem líp. :hug:

TeSudička
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 15.07.19 17:40

No jo, uz ma svoji hlavu a mas doma osobnost, ne jen ovecku. Neporadim, ale preju velmi pevne nervy. Heslo dne: „prezit, nezabit“ :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 17:45
@ka2ka píše:
Období vzdoru vítej v pekle
jinak u nás když chce jít jinam vezmeme pevně za ruku a nekompromisně jde s námi

Ja ho nemuzu vzít za ruku a tahnout, on pokrčí nohy v kolenou a musela bych ho táhnout po zemi…

pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 15.07.19 17:46

Na zabití bude všude, tam aspoň změníte prostředí a třeba když bude něco nového třeba nebude tak zpruzeny. A ty taky ne když se víc utahá

stinga
Echt Kelišová 8522 příspěvků 15.07.19 17:48
@Anonymní píše:
Ja ho nemuzu vzít za ruku a tahnout, on pokrčí nohy v kolenou a musela bych ho táhnout po zemi…

a on už nechce být v kočárku, nebo proč musí chodit sám

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 17:49
@stinga píše:
a on už nechce být v kočárku, nebo proč musí chodit sám

Nechce ani v kočárku a ani za ruku :zed:

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 15.07.19 17:50
@Anonymní píše:

Tak ho dej do kšírů na vodítko.

LucyLiu
Stálice 53 příspěvků 15.07.19 17:53

Měli jsme úplně to samý. Akorát u nás to začalo už v roce a v těch dvou to bylo na mašli :zed:. Tehdy jsme jeli do Chorvatska a přijeli jsme zlomení. Psychicky i fyzicky. Meli jsme pocit, že jsme jako rodiče naprosto selhali. Zapřisahali jsme se, že příští rok s ním nikam nejedeme. A světe div se, zhruba měsíc poté se začal prakticky ze dne na den měnit. Predvcerem mu byli 3 už půl roku je to zlatíčko, se který se dá na všem domluvit. Na dovolenou bych si s ním teď troufla i sama, ale říct mi to někdo před romem, tak se mu vysmeju. Takže má ráda: Dovolenou odložit. Nestalo by to za to. Počkat si až tohle období odezní, a pak si to skutečně užijete všichni. Přeji pevné nervy :mavam:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 15.07.19 17:55
@Anonymní píše:

Co na odrazedle? To me děti milovaly a dalo se s nimi díky tomu dojít téměř kamkoli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 18:00
@modravlocka píše:
Co na odrazedle? To me děti milovaly a dalo se s nimi díky tomu dojít téměř kamkoli.

Nejsem sebevrah, to by nešlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 18:00
@divine woman píše:
Tak ho dej do kšírů na vodítko.

Jenze on si klekne a já bych ho musela táhnout po zemi

Jana-86
Kecalka 104 příspěvků 15.07.19 18:04

Je to období vzdoru a postupně by se to mělo zlepšovat. Měli jsme něco podobného, z jedné kratší dovolené jsme se vrátili právě kvůli chování malé hodně špatní, to ji bylo cca 18 měsíců, od té doby trochu lepší.
Zkusila bych od září třeba miniškolku, také budeme od září na pár dní v týdnu dopoledne dávat. Někdy se to zlepší i tam.

lea79
Ukecaná baba ;) 2315 příspěvků 15.07.19 18:16

Já se divím, že jsem období vzdoru u staršího syna přežila. Začalo to po prvním roce a skončil kolem 2,5. Válení po zemi, kopání, mlácení rukama apod. znám moc dobře. Naučila jsem se chvat, kterým jsem ho chytla, aby mi neublížil a odnášela jsem ho. Musíš vydržet, nic jiného s tím neuděláš.
A co místo odrážedla pořídit takovou tu tříkolku, kterou tlačíš. Má to i pás, tak ho můžeš připoutat.

Jinak záleží kam na dovolenou jedete. Pokud do hotelu, to bych asi zrušila. Jestli máte pronajatou nějakou chajdu, tak bych jela.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama