Zvláštní bolest krku za jazykem

1604
29.10.14 20:42

Zvlástní bolest krku za jazykem

Ahoj ženy,
už nemůžu, nevím jak dál…třeba se najde někdo, kdo poradí :kytka:
Od léta mám takový divný zdravotní problém. Bolí mě v krku, mám pocit jako nateklé, bolavé levé mandle (ale jinak než při angíně). Řezavá bolest za kořenem jazyka. Nebolí to při polykání, ale tak nějak permanentě je to citlivé a hlavně to cítím při mluvení. Někdy to vystřeluje až k levému uchu, které je jakoby trochu zalehlé. Někdy je ta „bolest“ horší, někdy lepší. Je to hlavně psychicky náročné, protože nevím, co to je, než aby to vyloženě hodně bolelo. Je to nepříjemné, řekla bych, že k večeru se to zhoršuje. V noci to necítím, když nemluvím, nebo nejím, je to lepší (alespoň myslím, snažím se to pozorovat). A jsem z toho už jelen. Co to je? 8o
Tak teď vážně. Ptáte se, proč nejdu k doktorovi? Byla jsem. Protože to vážně není sranda. Nechce se mi radši mluvit, jak je to nepříjemné. Ráda jsem vždycky zpívala, teď nemůžu…a když začne bolet to ucho, je to i vážné… Začala jsem na ORL. Vyfasovala jsem antibiotika, že jsem přece normálně nastydlá…po týdnu nic. Napadlo nás s manželem, že je to od zubu, osmičky. Šla jsem k zubařce…řekla, že si myslí, že to tím je (prohmatala všude možně, jeden ten hmat opravdu bolel tak divně pod tím jazykem…), akorát rentgen nic neukázal!!! Je možné, aby to bylo osmičkou, ačkoli to není vidět na rentgenu? A tak jsem se objednala na extrakci osmičky, přičemž vlastně není jistota, že jsou moje obtíže způsobené zubem…No a do třetice jsem byla opět na ORL a pan doktor diagnostikoval reflux žaludku, pálení žáhy a obecně něco se žaludkem a šoupnul mi na měsíc nějaký další prášky :( ale mně není blbě, žáha mě nepálí…nevěřím tomu, přijde mi to jako blbost. Tak a teď babo raď. Není tady někdo, kdo by poradil? Mám jít na to trhání, nebo nemám. Jaký doktor mi pomůže? Připadám si jak blázen :cert: A ještě, mám červené koutky, řekla bych že taky nějak tak od toho léta. Může to souviset se zuby, nebo se žaludkem, nebo s něčím jiným? ach jo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29369
29.10.14 20:50

@euryanta mně bolelo tak nějak na konci jazyka a pod jazykem a byl to kámen ve slinné žláze… ale to by bylo vidět na rentgenu… i když ze začátku to bylo jen jako nějaký stín na rtg snímku, nic moc viditelné, po delší době, kdy to začalo být velmi akutní a hodně bolestivé, už byl ten kámen vidět zřetelně… zkusila bych tedy vyloučit i tuhle variantu… můžeš tam mít zatím jen zánět, ne přímo kámen… byla jsem ve fakultce na stomatologii a dělali mi rentgen a sono… poslala mě tam zubařka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
29.10.14 20:52

@Regina Hero já byla na rentgenu zubů, tam by to vidět nebylo??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7231
29.10.14 20:53

Mě to přijde, jako nějaký zánět, ale to by ti antibiotika asi pomohly… :think: Zajdi s tím raději ještě za svým obvoďákem, když tě na ORL nijak víc nevyšetřili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604

@Regina Hero a jak se to prosím léčilo??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910

Zkus si nechat vyšetřit štítnou žlázu. Já s ní po porodu začala mít problémy a první příznak byl divná bolest krku (nechtělo se mi ani mluvit) a pak přišla strašná únava. Nejdřív jsem si myslela, že bolest krku je od zad a únava z kojení. Ale doktor to odhalil celkem svižně. Poslal mě na krev a bylo hned jasno. Dostala jsem jeden prášek denně a do měsíce se to srovnalo. Ten prášek obsahuje hormony a ty maj dlouhou dobu nástupu - tak 3-4 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
29.10.14 20:55

@Petule030 mně právě taky přišlo, že by to probrala ta antibiotika. byla na záněty hrtanu, středouší, asi i slinný žláz…ale vůbec nepomohla, ani to nezmírnila…byla jsem taky na imunologii a imunolog si hned všiml, že mám nateklé mandle. přičemž dneska ten orl říkal, že je nateklé nemám. vážně jim nerozumím 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
29.10.14 20:56
@euryanta píše:
@Regina Hero a jak se to prosím léčilo??

když už jsem to nemohla vydržet, tak mi ho vyoperovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
29.10.14 20:57

@achesa1 štítná žláza se mi taky rozhodila. brala jsem od jara thyrozol, a to dost vysoké dávky. teď jsem bez prášků, snad vyléčená. každopádně jsem se taky na orl ptala, jestli to nemůžu mít z toho. prý ne. sono štítné žlázy i krev pořádku. každopádně v příbalovém letáku Thyrozolu psali, že může způsobit zánět slinných žláz. Ale já měla ta antibiotika. Fakt aby člověk vystudoval medicínu :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
29.10.14 21:04

@euryanta jak to popisuješ, tak mi to ze začátku taky dělalo… pobolívalo a bylo to nepříjemné při mluvení, při jídle, někdy to bolelo jen tak lehce, jindy víc - jako bych tam měla křeče, později zejména při jídle, když slinná žláza začala vylučovat víc slin… někdy to přišlo jen tak, samo od sebe… když jsem nemluvila a nejdela a nepila, bylo to dobré, nedalo se přímo určit, co a kde přesně mě to bolí, bolelo mě ucho, zuby, cítila jsem to prostě tam někde všude… chytaly mě křeče do jazyka a pod jazyk… pokud tam máš jen zánět a ne kamínek, tak to možná na rtg není vidět… a nebo taky záleží na doktorovi… a jestli to má ten lék jako vedlejší možný účinek, může to být z toho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7231
29.10.14 21:06

@euryanta No oni i někteří vystudovaní medici jsou na ty naše problémy krátcí. Není výjimkou, kdy někdo oblítá hromadu doktorů s jedním problémem a od každého slyší jinou diagnózu a i jinou léčbu :? Buď si zajdi ještě na jiné ORL, pokud máš možnost, nebo za obvoďákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29369
29.10.14 21:08

@Petule030 spíš než na ORL bych šla na ústní a čelistní kliniku, ti s tím asi budou mít víc zkušeností…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
29.10.14 21:12

@Regina Hero teda já to tady tak študuju a to fakt čoveče asi bude ono. bolí mě pod jazykem, hlavně jedna strana jazyku. když si tam zajedu prstem, tak je to přesně ono…mám celou tu stranu takovou bolavou. když nejím, je to lepší…včera jsem se navečer s manželem střískala (měli jsme hody) a dneska je to daleko horší…

je sakra možný, že by to orl nepoznal???že by ho nenapadlo, že mám nějakej zánět, nebo počínající zánět slinných žláz? tak já nevím, kam mam jít. přiznám se, že obvoďačce nedůvěřuju už vůbec. tak jiný orl? nebo ústní a čelistní klinika? je to hrozný. nemám vůbec čas lítat po doktorech a s malým se mi tedy nechce. holky, to bude asi ono…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
29.10.14 21:14

@Regina Hero úplně přesně, jak to píšeš. jsou to takové křeče…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
29.10.14 21:16

@euryanta Můžeš mít neuralgii 9. hlavového nervu. Je to jeden z nervů, které zásobují tuto oblast. Měl by to vidět a slyšet neurolog, dávají se na to léky. Pokud je to ono, tak antibiotika jsou zcela bez efektu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat