Zvláštní chování u desetiletého

Anonymní
9.3.21 16:27

Zvláštní chování u desetiletého

Dobrý den,
mám otázku k chováni desetiletého dítěte, říkejme mu třeba Pája. Jestli vám to přijde v normě, nebo ne.
Má problémy s telefonováním. Pokud chce s Pájou někdo mluvit, musí zavolat rodičům a Pája pak volá zpátky. Musí u toho být v zavřené místnosti bez ostatních lidí. Nikdy nevezme telefon. Pokud ano, mlčí.
Neustále něco cucá a strká do pusy. Je to nechutné. Prsty, tužky, šňůrky od bundy, občas si vytrhne nit z oblečení a tu cucá celý den…
Na WC jde jen doma. Nikde jinde si nedojde.
Pokud Páju něco zaujme, tak se vypne. Nevnímá, nereaguje.
Pokud Páju něco nebaví, klepe nohama, rukama, cucá si triko, nevnímá, najde si něco lepšího a vypne se.
Dá se to považovat ještě za normu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9.3.21 16:38

K tomu ti řeknu jediné. Paju mám doma. Než by pozdravil sousedky sedící u baráku, tak obejde dvě bytovky po trávníku. Když má nerva cuca si nejen triko, nehty, prsty rukávy. Dokáže se mimořádně nesoustředit nebo naopak soustředit, že nevnímá okolí i kdyby mu stříleli u ucha. Je mu devět je na zabití a zároveň je úžasnej 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
9.3.21 16:41

Myslim si, že Pája a ty, jste troll :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 16:42

Mimochodem s telefonem se zavírám i já, nemám ráda když mě někdo poslouchá a veřejné záchodky, kde si člověk nemůže ani prdnout mě také stresujou. Myslím, že Pája je svůj a pokud on je spokojenej a nic mu nechybí nechala bych ho být Pájou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
9.3.21 16:52
@Anonymní píše:
Dobrý den,
mám otázku k chováni desetiletého dítěte, říkejme mu třeba Pája. Jestli vám to přijde v normě, nebo ne.
Má problémy s telefonováním. Pokud chce s Pájou někdo mluvit, musí zavolat rodičům a Pája pak volá zpátky. Musí u toho být v zavřené místnosti bez ostatních lidí. Nikdy nevezme telefon. Pokud ano, mlčí.
Neustále něco cucá a strká do pusy. Je to nechutné. Prsty, tužky, šňůrky od bundy, občas si vytrhne nit z oblečení a tu cucá celý den…
Pokud Páju něco nebaví, klepe nohama, rukama, cucá si triko, nevnímá, najde si něco lepšího a vypne se.
Dá se to považovat ještě za normu?

Za mne nic extra. Pred detma jsem ale nebyla moc tolerantni (vsichni tlusti si za to mohli sami apod.). Jak clovek pozna vetsi kus sveta, min veci ho zarazi. Me dcery maji taky sve zvlastnosti a ty jsou na nich to nej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
9.3.21 17:01

A Paja je tvůj syn? Pokud ano a máš pochybnosti, navštivte pedagogicko-psychologickou poradnu. Pokud není, nech to na rodičích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6132
9.3.21 17:04

Pája může být introvert a hodně se stydí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.3.21 17:14

To je ještě v pohodě. Když ty o pájovi tak já o pétovi. Pé'ta špatně mluví. Moc mu není rozumět. Místo pavouk říká například pachouk místo tma říká mat. Jeho oblíbená hra je na smrt nebo doktora. Špatně běhá a nebaví ho to. Pokud ovšem nemá v ruce provázek to pak běhá rád. Bojí se chodit ze schodů že spadne. Když se ho někdo zeptá co chce jako dárek tak prý lipánka. S dětmi je to těžký. Bez dětí ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
9.3.21 17:16

Tipuju, že Pája je kamarád tvého syna a tebe irituje :P O vlastním synovi bys snad nepsala, že je nechutnej a už dávno bys byla v PPP. Pokud to není tvůj syn, neřeš ho, jeho rodiče jistě nejsou slepí a blbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15917
9.3.21 17:18

Myslím si, že Pája není syn zakladatele. Pokud je to skutečný chlapec, tak nech na rodičích, aby se o Páju starali a hodnotili, co je a není v normě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
9.3.21 17:22

Paja rozhodne dle popisu v norme neni. Resit to (aby zvladl nejak obstojne fungovat v zivote a ve spolecnosti) nicmene prislusi pouze jeho rodicum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2918
9.3.21 17:24
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Dá se to považovat ještě za normu?

Pája je nejspíš introvert. Pokud jsou Pájovi rodiče na vážkách, zda je jeho chování v normě, ať ho přes pediatra objednají na psychologické vyšetření. Jeho výsledek řekne o Pájovi více.
A aby Pája nekousal na co přijde a nevypadal jako prasátko, doporučuji mu koupit kousátko . Mají různá, do ruky, jako přívěsek na krk, náramek… Jsou sice dražší, ale kvalitní. Lze vybrat i tvrdost a barvu. Pája bude určitě spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3308
9.3.21 17:29

Já si jako dítě kousala nehty, tužky a tkaničky u mikin. Vůbec už nevím co mě k tomu vedlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52941
9.3.21 17:52

Mela jsem na stredni v lavici kamaradku, ktera si zuzlala nebo kroutila konecky vlasu, ze ji vznikla kulicka, tu utrhnula a dala do pouzdra :mrgreen:. Bezne toho mela plne pouzdro.
Ma VOS. Leta zije uspesne v Rakousku. Je uplne normalni.
Takze Paju nechcej a prestan ho pozorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
9.3.21 18:00
@unuděná píše:
Tipuju, že Pája je kamarád tvého syna a tebe irituje :P O vlastním synovi bys snad nepsala, že je nechutnej a už dávno bys byla v PPP. Pokud to není tvůj syn, neřeš ho, jeho rodiče jistě nejsou slepí a blbí.

Já tipuji, že je to syn partnera. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat