Zvlastni jednani ucitele ZŠ

Anonymní
12.9.21 23:18

Zvlastni jednani ucitele ZŠ

Dobry den, chtela bych se poradit, jak nalozit s touto situaci. Ucitel informatiky, pri vyucovani obcas vybizi konkretni zakyne, aby se sly vycurat. Vekem 6. - 9.trida. Pri vyucovani casto pripomina divkam, aby hodne pily, jak je to dulezite. Ucebna je i s kabinetem tohoto vyucujiciho a wc, zcela zasita v hornim patre skoly, za nekolika zamcenymi dvermi (asi kvuli vybaveni PC). Ucitel po odchodu divek na wc obvykle (ne vzdy) odchazi do sveho kabinetu. Mam momentalne 2 dceriny kamaradky, kterym „naridil“ jit na wc. Netyka se to tedy primo meho ditete, ale deti znamych. Obe divky atraktivni. Jedni rodice si byli ve skole pro vysvetleni, ale reditelka se jim pri konfrontaci s ucitelem doslova vysmala, ze jsou asi na hlavu, ze deti lzou, ze pry ve skolstvi uchylove nejsou (coz je jeji blud). Moje nejstarsi dcera vse potvrdila, mam v ni 100% duveru (byla u toho) a dalsi potvrzeni od divek, co jsou uz delsi dobu ze skoly pryc.
Ja mam 3 dcery, vsechny mu jeste projdou „rukama“ z toho prameni muj zajem o vec, prijde mi spravne nebyt lhostejny, k takove podivnosti.
Rozhodne bych nechtela obvinit nekoho zbytecne a znicit mu zivot, ale normalni mi to neprijde..nebo se pletu? Jde postupovat nejak citlive?? Diky za slusne a konstruktivni nazory. Anonym pochopitelne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1468
12.9.21 23:34

Co by se stalo, kdyby se ty holky šprajcly a na wc nešly? 🤔
Bylo by možné toto konkrétní chování učitele natočit na mobil? Stačil by jen záznam zvuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
12.9.21 23:35

A to vybira jen holky? Podle mě je divné už to, že je k tomu vybízí on.. A jak dlouho tam je v tom kabinetu? A co na to řekl, že tam dělá když si z hodiny odchází do kabinetu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
12.9.21 23:36

@FraDeu počítám, že když už se ozvali rodiče tak že si na to bude dávat bacha :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
12.9.21 23:52

Chtělo by to, aby věc začalo řešit co nejvíc rodičů. Jedněm rodičům se ředitelka může vysmát (chápu to tak, že se snaží chránit svoje lidi a tím i sebe), ale větší množství stížností už snad odignorovat nepůjde. Jestli je učitel fakt voyeur nebo úchyl na čůrání, tak bych to jako matka plavat nenechala. Jde o mladé holky, ke všemu nezletilé.

Ty, co o tom vědí, můžou jít před hodinou na záchod jinde a během informatiky nechodit. To ale neřeší problém jako takový, protože jiné holky z jiných tříd na ten záchod půjdou.

Pokud je to fakt divočina a na tom WC má třeba kameru, šlo by ji najít. Ale to by musel udělat někdo dospělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
12.9.21 23:55

A jak ten učitel vysvětluje důvod, že se mají jít zcela konkrétní žákyně vyčůrat? Já tomu příspěvku nevěřim. A už vůbec ne, že by v dnešní době nad tím ředitelka po konfrontaci rodičem mávla rukou a ani to s tím učitelem neprobrala. A ještě riskovala, že se z učitele nakonec třeba opravu vyklube úchyl a bude to na ní, že situaci neprověřila, když dostala upozornění na jeho opakované nevhodné chování. Tomu se mi vážně nechce věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
12.9.21 23:57
@annali píše:
Chtělo by to, aby věc začalo řešit co nejvíc rodičů. Jedněm rodičům se ředitelka může vysmát (chápu to tak, že se snaží chránit svoje lidi a tím i sebe), ale větší množství stížností už snad odignorovat nepůjde. Jestli je učitel fakt voyeur nebo úchyl na čůrání, tak bych to jako matka plavat nenechala. Jde o mladé holky, ke všemu nezletilé.

Ty, co o tom vědí, můžou jít před hodinou na záchod jinde a během informatiky nechodit. To ale neřeší problém jako takový, protože jiné holky z jiných tříd na ten záchod půjdou.

Pokud je to fakt divočina a na tom WC má třeba kameru, šlo by ji najít. Ale to by musel udělat někdo dospělý.

Jako taky mě napadla ta kamera ale nechtěla jsem to psát.. To už je snad moc :? A nebo aby mu do toho kabinetu někdo vešel když budou a WC a třeba ho načapal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
13.9.21 06:19
@Anonymní píše:
Dobry den, chtela bych se poradit, jak nalozit s touto situaci. Ucitel informatiky, pri vyucovani obcas vybizi konkretni zakyne, aby se sly vycurat. Vekem 6. - 9.trida. Pri vyucovani casto pripomina divkam, aby hodne pily, jak je to dulezite. Ucebna je i s kabinetem tohoto vyucujiciho a wc, zcela zasita v hornim patre skoly, za nekolika zamcenymi dvermi (asi kvuli vybaveni PC). Ucitel po odchodu divek na wc obvykle (ne vzdy) odchazi do sveho kabinetu. Mam momentalne 2 dceriny kamaradky, kterym „naridil“ jit na wc. Netyka se to tedy primo meho ditete, ale deti znamych. Obe divky atraktivni. Jedni rodice si byli ve skole pro vysvetleni, ale reditelka se jim pri konfrontaci s ucitelem doslova vysmala, ze jsou asi na hlavu, ze deti lzou, ze pry ve skolstvi uchylove nejsou (coz je jeji blud). Moje nejstarsi dcera vse potvrdila, mam v ni 100% duveru (byla u toho) a dalsi potvrzeni od divek, co jsou uz delsi dobu ze skoly pryc.
Ja mam 3 dcery, vsechny mu jeste projdou „rukama“ z toho prameni muj zajem o vec, prijde mi spravne nebyt lhostejny, k takove podivnosti.
Rozhodne bych nechtela obvinit nekoho zbytecne a znicit mu zivot, ale normalni mi to neprijde..nebo se pletu? Jde postupovat nejak citlive?? Diky za slusne a konstruktivni nazory. Anonym pochopitelne.

Kdyby řekla cokoliv jiného. Nezlobte se, učitel prostě dovoluje dětem chodit na WC, dívky si stěžovaly, že je nepouší. Ale pokud začne hned o úchylech, jako by už tušila a nechce to přiznat. Spojila bych se s jinými rodiči. Žádala o vysvětlení toho učitele. Nechala bych si ho pozvat k ředitelce. A dítěti bych řekla, že na záchod o hodině rozhodně nemusí. Ať chodí jindy a jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54576
13.9.21 06:31

Myslím si, že pouze připomene, ať si zajdou na WC, když je přestávka a necárají tam v hodině. Což ruší výuku a všechny okolo. Zas se hledají mouchy, kde nejsou.
Chudák učitel v dobrém úmyslu bude pranýřovaný, že je třeba ouchyl. Vykašlat se na to. Když pak děcko nepustí v hodině, tak bude mít zas zle, že je tyran a nelida. Nechá jim prasknout močák.
Slyšela jsem řediteli, který si trval na faktu, že mají jít o přestávce čurat pravidelně a opravdu 45 minut vydržet bez WC. Nerušit vyučování couráním na WC. Když vstane v hodině jeden, že jde, tak se strhne lavinový efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19810
13.9.21 06:51

@Kelsey Ale on posílá konkrétní žákyně a o hodině…a sám opouští třídu…což normální opravdu není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37275
13.9.21 07:15

Blábol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 07:39

Diky za komentare, taky mi to prijde neuveritelne, ale mam to z prvni " duveryhodne" ruky. V prubehu hodiny prisel k nektere te divce a rekl ji, pust me k PC musim tam neco nastavit. Divka se zvedne on sedne na jeji zidli. Divka ceka on tam neco sufti a pak rekne Marusko jdi se vycurat urcite se ti chce, Maruska spitne: me se nechce pane uciteli. A on velmi durazne zopakuje Marusko jdi se vycurat. Dite tedy odchazi na wc, jelikoz se ji nechce curat, umyva si jen na wc ruce a jde zpet. Mezitim ucitel rekne do plena, musim jit pro neco do kabinetu. S navratem nevim, kdy se vraci, asi az chvili po holce.
Pitny rezim pripomina vsem, ale dodava, ze zvlaste pro divky je dulezity. Na wc posila jen holky.

• Citovat
  • Nahlásit
6198
13.9.21 07:43
@Kelsey píše:
Myslím si, že pouze připomene, ať si zajdou na WC, když je přestávka a necárají tam v hodině. Což ruší výuku a všechny okolo. Zas se hledají mouchy, kde nejsou.
Chudák učitel v dobrém úmyslu bude pranýřovaný, že je třeba ouchyl. Vykašlat se na to. Když pak děcko nepustí v hodině, tak bude mít zas zle, že je tyran a nelida. Nechá jim prasknout močák.
Slyšela jsem řediteli, který si trval na faktu, že mají jít o přestávce čurat pravidelně a opravdu 45 minut vydržet bez WC. Nerušit vyučování couráním na WC. Když vstane v hodině jeden, že jde, tak se strhne lavinový efekt.

Ty aby ses samozrejme nezastala ucitele. :roll: Sve dite bych ve tve tride mit tedy nechtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 07:51

Ano asi nejvic zarazejici me prijde pristup reditelky, znama co tam byla pro vysvetleni rikala, ze celou dobu pevne podporovala toho ucitele, vubec nepripustili, ze by ty deti skutecne posilal na wc, porad jen tvrdili, ze deti lzou, ze v tom je osobni zast vuci uciteli. Proc chovat zast vuci jinak sympatickemu uciteli, netusim. Takze ucitel vlastne nemusel nic vysvetlovat, protoze vse je pry lez.
Kamera me napadla hned, to same zminila znama, kdyz se ji reditelka ptala, co si mysli, ze ten ucitel tam dela. Za to se reditelka matce vysmala, ze pry v dnesni dobe neni neco takoveho mozne, coz je velmi pochybny argument…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.21 08:05

Ano, najit dalsi dotcene divky a jejich rodice a chtit hromadne vysvetleni mi taky prijde vhodna cesta.
Ty stiznosti na toto chovani ucitele byly 2, jednou sly za ridou bezprostredne po te hodine divky z dceriny tridy (i moje dite), zkousel to na jednu z nich, reditelka zavolala ucitele, konfrontace hned na miste a taky se to zametlo, ze si vymysleji. Takze podnetu je uz vice…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat