Zvláštní křivka BT a ovulace

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fidorka56
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 12.02.17 11:18
Zvláštní křivka BT a ovulace

Ahoj holky, prosím o radu :mavam:

Tento cyklus zkouším poprvé asi po třech letech měřit teplotu a jsem z toho teda fakt jelen :think: Ovulační test pozitivní 16. a 17. DC, 18. DC už byl negativní. Tak jsem si myslela, že ovulace proběhla někdy v ten 18. DC a že dnes (19. DC) už půjde teplota nahoru…a ono nic :think: stalo se Vám některé, že třeba vyskočila až o den později? Že by třeba tělesná teplota nestihla tak rychle zareagovat na rostoucí hladinu progesteronu?

Myslela jsem ještě, že třeba ta ovulace je až dnes (19.DC), ale ostatní symptomy tomu vůbec nenahrávají - hlen už od včera skoro žádný nebo spíše krémový (16.+17.DC byl vodnatý). S pozitivním ovulačním testem začaly být citlivé bradavky, bolest břicha…ale teplota absolutně nevypovídá o proběhlé ovulaci.

Máte prosím někdo s něčím podobným zkušenost?
Graf vložím do prvního příspěvku.

Děkuji předem. :kytka:

Reakce:

fidorka56
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 12.02.17 11:20
Graf

Viz graf

saphire
Kelišová 6608 příspěvků 12.02.17 11:50

@fidorka56 ta teplota po ovulaci dle grafu by mela byt dost mozna aspon o 0,1wtupne vyssi ale kazda mame telo jine. Uvidis co dalsi cyklus mereni (pokud prijde jestli se „snazite“ o mimco).
Jinak me se uz stalo ze telo reagovalo pozdeji na ovulaci tou teplotou, vyskocila i o dva dny pozdeji i kdyz prokazatelne podle hlenu a cipku ovulace uz byla ;)

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 12.02.17 12:48

@fidorka56 Ahoj, dlouho jsme se neviděly. :mavam:
No máš pořád předovulační teploty. :think: Je možné, že ta chystaná ovulace nakonec neproběhla. Buď ještě přijde, nebo až další cyklus. :nevim: Pokud neděláš chyby v měření, ale ty to, myslím, znáš dobře. ;)

fidorka56
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 12.02.17 13:47

@saphire
Děkuji z příspěvek. Vím, že teprve další dny ukážou, jak na tom opravdu ta teplota je, ale nemůžu se zbavit pocitu, že ta ovulace už prostě byla… Tak snad zítra konečně trochu povyskočí :)

@Litta
Jeee ahooj :mavam: díky za příspěvek. Já spíš doufám, že jak už jsem psala výše, k té ovulaci došlo a že jen mám opožděnou reakci na progesteron :mrgreen: ale uvidíme. Je to nějaké divoké poslední dobou, cykly se mi prodloužily a občas ani nemám typické ovulační příznaky :think: Tenhle cyklus mě právě překvapilo, že jsem měla dva dny pozitivní ovulační test, což se mi nikdy předtím nestalo. Chyby si myslím nedělám, měřím ve stejný čas, stejnou dobu a stejným teploměrem. Leda, že by měl vybité baterky :mrgreen: přeci jen už ho mám hodně dlouho.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 12.02.17 14:22

@fidorka56 :mavam: no přesně to mě napadlo, jestli nemáš vybité baterky, ty teploty mi příjdou podezřele stejné poslední 4 dny. Zkus dát novou baterku a proměřit další cyklus, jak to bude vypadat ;) ze zkušenosti vím, že jak jsou slabé baterky, tak dávají teploměry 4 hodnoty a konec (teď myslím klasické digi používané k měření nemocných). To bylo vždycky 36.4 nebo 37,5 nebo 38,7 nebo 40,0 a nic jinýho nám nepsaly, ale jak se dala baterka tak najednou rozšířily číselnou řadu :mrgreen:

fidorka56
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 12.02.17 14:27

@králíkovna
Tak tohle jsem vůbec netušila, že ty teploměry umí být takhle líné :lol: díky moc, tak asi letím pro baterku :lol:

saphire
Kelišová 6608 příspěvků 12.02.17 14:34

@fidorka56 taky dávám často na svůj pocit a jiné příznaky než jen teplotu ;) snad ti povyskočí a bude jasno.

lalajdaa
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 12.02.17 17:12

Mně se to už taky stalo čtyři dny po sobě stejná teplota Pak ale pátý den zvýšení a teploměr funguje dál se starými baterkami

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >