Zvláštní panenská blána

Anonymní
6.5.21 12:55

Zvláštní panenská blána

Jsem ještě panna a u používání tamponů jsem si všimla, že mám v panenské bláně dva otvory, brala jsem to jako normální, ale pak jsem si jednou všimla, že je to jakoby celá vagína byla rozdělená na dvě části…Prostě vevnitř vede jakoby „stěna“ která to rozděluje. Přijde mi to zvláštní, co by to mohlo být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
6.5.21 12:58

Dojdi si k dr.. Přes net nikdo nevyvesti, co tam máš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7019
6.5.21 13:04

Protože sexuální aktivita obvykle panenskou blánu naruší, její přítomnost byla ve společnostech, kde se panenství cení, pokládána za jeho důkaz. Nicméně panenská blána není vždy dokonalým důkazem panenství, protože může být protržena při masturbaci, manipulaci s tampónem nebo nesexuální aktivitou (třeba při cvičení), aniž by žena měla pohlavní styk. Na druhou stranu je možné i to, že žena s neporušenou panenskou blánou už pohlavní styk měla.

Panenská blána je hustě zásobena nervovými zakončeními. Proto její natržení při prvním pohlavním styku obvykle způsobuje prudkou bolest.

Během časných stádií vývoje plodu žádný otvor do pochvy ani neexistuje. Tenká vrstva tkáně, která pochvu ukrývá, se obvykle před narozením částečně rozdělí a vytvoří panenskou blánu s jedním nebo několika otvory, které umožňují menstruaci. V pubertě se vlivem hormonu estrogenu panenská blána stává velmi pružnou. Díky tomu je obvykle možné používat tampony, aniž by se žena o svou panenskou blánu musela bát.

Biologickým účelem panenské blány je pravděpodobně alespoň částečné zamezení vniknutí infekce do těla skrze pohlavní orgány.

pokud je něco jinak my to tady nepoznáme pozná to gynekolog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
6.5.21 13:14

Vyjímečně skutečně existuje tohle Uterus didelphys / uterus duplex… vygoogli si…
dá se s tím normálně fungovat, ale zajdi si určitě na gyndu.. my ti na dálku neporadíme…
musí se to vyšetřit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 13:26

@Lucy75 Dobře, najdu si to a zajdu ke gynekologovi :) A nevíte nějaká jak je to se sexem? Bojím se že by mi to působilo nějaké problémy…

• Citovat
  • Nahlásit
32760
6.5.21 13:37
@Anonymní píše:
@Lucy75 Dobře, najdu si to a zajdu ke gynekologovi :) A nevíte nějaká jak je to se sexem? Bojím se že by mi to působilo nějaké problémy…

On ti to gyndař vysvětlí líp…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 13:37

@Lucy75 Tak teď jsem si to teda vše vyhledala a mám pocit že to přesně sedí na moji situaci…Všude se psalo že příznak je i to, že i při vložení tamponu krev stále protéká, což je problém který mám a snažila jsem se poslední dobou přijít na to co by to mohlo být…Teď mě to všechno opravdu vyděsilo… 8o

• Citovat
  • Nahlásit
5163
6.5.21 13:59

Prosím tě, ničeho se neděs, je to jen jedna z možností a nejhorší smrt je z vyděšení :-)
takže jako První a základní krok zvedni telefon a - TEĎ - se objednej na gyndu.
Tím zdejší dohady můžeš ukončit, vše jiné než pořádné vyšetření jsou a budou jen domněnky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
671
6.5.21 22:02
@Anonymní píše:
Jsem ještě panna a u používání tamponů jsem si všimla, že mám v panenské bláně dva otvory, brala jsem to jako normální, ale pak jsem si jednou všimla, že je to jakoby celá vagína byla rozdělená na dvě části…Prostě vevnitř vede jakoby „stěna“ která to rozděluje. Přijde mi to zvláštní, co by to mohlo být?

Vagína septa tzn. pochva rozdělena přepážkou. Vývojová vada od narození. Gynekolog řekne co a jak. Nejspíš to budou chtít operovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat