Zvláštní přibírání na váze v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 08:40
Zvláštní přibírání na váze v těhotenství

Ahoj, mám takový problém. Jsem 20 tt a mám +8 kg a nevím kde. Mám mnohem větší břicho a prsa, to ano, ale to přece nemůže být 8kg??? Na cm jsem téměř přes jiné části těla nepřibrala. Pokud bych ale zadržovala vodu, tak se budu „zvětšovat“ ne? Stalo se to také některé z vás, že hodně přibírala, ale nebylo to na ní úměrně vidět? Děkuji, anonymní velryba.

Přečtěte si článek: Přibírání v těhotenství: Kolik kilo je normálních?

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 23.02.17 08:42

Samozřejmě. Já přibrala celkem 16, z původních 51 bylo 67, nikde to nebylo vidět, kromě břicha. V břiše mas teď kromě dítěte i vodu, placentu a tak.
Ve 20tt ještě to bříško nemusí být tak vykuleny, vydrž, brzo se přestaneš ptát, kde to je :lol:

marketak5
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 08:45

8 kg je docela dost, ale tak zas budes mit treba hodne plodove vody

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 23.02.17 08:46

Neřešte váhu, ale jak vypadáte. Já měla cca 13 kg a vůbec to nebylo vidět, jen malý bříško. Takže v klííídu!

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 23.02.17 08:53

Zeptej se gynekologa.
Já vždycky říkám, že když je MUDrc spokojenej, není třeba se znepokojovat.
Samozřejmě za předpokladu, že mu důvěřuješ ;)

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 23.02.17 09:13

Zvetsuje se i treba objem krve, deloha, placenta, plodova voda. Mozna i trochu te vody zadrzujes…jestli se citis dobre, neresila bych. 8kg neni uplne malo, ale zase to neni neco, kvuli cemu by ses mela znepokojovat.

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 23.02.17 09:14

Kolem toho 20tt jsem narazove pribrala 3kg (do te doby jen kilo). A bricho mam mnohem vetsi, nez co vidim u holek s podobnym terminem porodu. Ptala jsem se Mudry a pry se v tomhle obdobi nabere dost a bricho mam velky proto, ze mam vevnitr malo mista, tak se cpe ven. Plodovky mam akorat a velikost delohy taky. Zeptek se na poradne ;)

Patie
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 2 inzeráty 23.02.17 09:16

Jestli je doktor v klidu, buď taky. Moje mamka za první těhotenství přibrala 27 kg a 20 kg nechala v porodnici… Velký dítě a obrovskej bazén :D Samozřejmě přibrala i něco do zadku a stehen, ale na + 27 kg rozhodně nevypadala :)

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 23.02.17 09:47

Těch 8kg je zčásti i ve střevech, je zpomalené trávení, taky se těhulím celkově zvýší množství vody v těle, nejenom plodovka, zvětšení mléčných žláz, břicho+zadek+boky se rovnoměrně obalí tukem kvůli ochraně plodu…ono když se to sečte, tak to bude 8kg a celkově vidět nic moc být nemusí :pankac:

Almatka
Kelišová 6790 příspěvků 23.02.17 09:56

Jsem po třetí těhotná a pokaždé jsem přibrala za celé těhotenství kolem 30kg, teď ve 22tt mám nahoře asi 19kg, otoky dle doktorů nemám, přesto jsem u předchozích dvou porodů z porodnice šla o 16-18kg lehčí, do 3 měsíců po porodu jsem pak měla dalších 8kg dole, zbytek postupně…nerozumím tomu, ale už se tím nestresuju…

KriJona
Závislačka 2690 příspěvků 23.02.17 14:18

Mam to podobně..jsem 23 tyden a mam 9 kg nahoře, bricho velké, boky se zvětšily, prsa mam o číslo minimalne větší, ale jinak se cítím byt stejna..je fakt, ze dbam na to co jim, nepreziram se, ale musím se najíst každé tri az čtyři hodiny, je mi špatně kdyz mam prázdný žaludek. U prvního jsem celkem přibrala devět kilo, u druhého dvanáct no ted ještě minimalne ctyri kila přiberu si myslím..

Greneia
Povídálka 41 příspěvků 05.05.17 22:08
@Almatka píše:
Jsem po třetí těhotná a pokaždé jsem přibrala za celé těhotenství kolem 30kg, teď ve 22tt mám nahoře asi 19kg, otoky dle doktorů nemám, přesto jsem u předchozích dvou porodů z porodnice šla o 16-18kg lehčí, do 3 měsíců po porodu jsem pak měla dalších 8kg dole, zbytek postupně…nerozumím tomu, ale už se tím nestresuju…

Páni, konečně někdo, kdo je na tom stejně jak já… Jsem po třetí těhotná, je mi teď 36, jsem v 11tt a vypadám jak sud a jsem z toho na prášky a přitom bych nemusela… U předchozích těhu taky okolo 30-ti kilo.. V porodnici jsem obvykle nechala 15 kg a do roka nejpozději jsem byla zpět na své váze před porodem… Ale i tak jsem z toho nyní nervik… 8o :nevim:

Almatka
Kelišová 6790 příspěvků 07.05.17 22:03
@Greneia píše:
Páni, konečně někdo, kdo je na tom stejně jak já… Jsem po třetí těhotná, je mi teď 36, jsem v 11tt a vypadám jak sud a jsem z toho na prášky a přitom bych nemusela… U předchozích těhu taky okolo 30-ti kilo.. V porodnici jsem obvykle nechala 15 kg a do roka nejpozději jsem byla zpět na své váze před porodem… Ale i tak jsem z toho nyní nervik… 8o :nevim:

A to si člověk říká, že prostě ví jak to bude a stejně, co? :-) Já jsem vždycky byla kolem konfekční velikosti 40-42 a k tomu hodně vysoká, takže na mně se 10kg ztratí, ale já to vím, že tam jsou :pocitac: :-D Kolikrát se dívám na fotky, na kterých mám velikost 38 a vypadala jsem dost nezdravě…a ta 40-42 byla tak akorát, tak snad se k ní ještě vrátím…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >