Zvláštní přístup majitele bytu

4657
20.7.15 18:59

zvláštní přístup majitele bytu

Ahoj,
potřebuji radu. Koupili jsme si byt, ale zatím bydlíme v pronájmu. Klíče od nového dostaneme 15.8…Bohužel v tomto pronájmu nám hodně přidělává starosti majitel. Od 1.1.2015 nemáme novou nájemní smlouvu. Každé 3měsíce by nám mělo přijít vyúčtování za vodu(podle staré smlouvy). Už rok a půl nám nic nepřišlo. Když jsem majiteli oznámila, že se chceme vystěhovat, první ho zajímalo kdy zaplatíme vodu 8o Těžko říct, když nevím kolik, že?!
Dále tu máme vratnou kauci ve výši 3nájmů, jež nám prý majitel nevrátí dokud si za sebe neseženem náhradu. Takže kauci nevrátí a chce zaplatit vodu. Můj původní záměr byl mu kauci nechat a at si z toho vodu zaplatí. Tak prý v žádném případě.
Chci se zeptat zda je tento postup normální a zákonný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19061
20.7.15 19:09

Co máte v nájemní smlouvě o kauci? Mělo by to tam být definováno, za jakých podmínek se vrací (resp. za jakých podmínek se z ní něco strhává). No ale normální to rozhodně není, proč byste měli za sebe shánět náhradu? Jeho byt, jeho starost, ne vaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19061
20.7.15 19:10

Ale je obvyklé, že se kauce vrací až po zaplacení všech nedoplatků /energie atd.)…aby měl majitel krytí, kdyby nájemník doplatit nechtěl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
20.7.15 19:10

@alenka84 to bych taky ráda věděla, bohužel smlouvu nemám…ve staré smlouvě bylo pouze, že kauce je vratná, nic víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
20.7.15 19:12
@alenka84 píše:
Ale je obvyklé, že se kauce vrací až po zaplacení všech nedoplatků /energie atd.)…aby měl majitel krytí, kdyby nájemník doplatit nechtěl

já bych doplatit chtěla, bohužel nevím kolik, ani nevím kolik vody jsem za ten ro a půl projela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19061
20.7.15 19:16

@dendule4 tak mu to vyúčtování zkuste nějak připomenout :) Jak vymáhat kauci jinak než s právníkem nevím…to je těžké, když nevíš přesně, co je ve smlouvě napsáno :think: Ale předpokládám, že o shánění náhradníků tam nic nebude, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
20.7.15 19:18

@alenka84 Ne nic takového jsme ve smlouvě neměli. Akorát mi to přidělává starosti no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19061
20.7.15 19:21

@dendule4 chápu, právo na to nemá, ale jak to z něj dostat, že :nevim: Snad poradí někdo, kdo se lépe vyzná v právu a poradí i prakticky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
20.7.15 19:21

Takže vy tam od ledna bydlíte bez smlouvy? Tím by vám nájem skončil v prosinci a tu kauci měl vrátit už tenkrát. Na ty tříměsíční vyúčtování máte něco sepsanýho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
20.7.15 19:22

@alenka84 přesto děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
20.7.15 19:23

@RadkaCh ve staré smlouvě je jasně psané, že vyúčtování vody se nájemníkům předkládá k zaplacení každé 3měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
20.7.15 19:24

@dendule4 Ale jestli to dobře chápu, tak ta smlouva už neplatí? Na základě čeho tam teď bydlíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
20.7.15 19:27

Jestli se ta smlouva tak nějak automaticky neprodloužila tím, že tam jste, platíte mu a on tu platbu přijal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
20.7.15 19:33

@RadkaCh To já nevím, asi že nás ještě nikdo nevyhodil :mrgreen: @Ivan PPZ Majitel od prosince slibuje, že smlouvu prodlouží, zatím se tak nestalo. Pochopitelně, že nájemné mu posílám dál, to by mi přišlo hloupé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
20.7.15 19:53

@dendule4 Tak buď máte smlouvu opravdu automaticky prodlouženou, což se dočteš v tém původní smlouvě nebo tam bydlíte nezákonně. Každopádně se docela divím, že máte dostat vyúčtování každé 3 měsíce, ale už jste ho neviděli rok a půl. To jste to ani vy ani majitel neřešili? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama