Reklama

Zvláštní průběh asi virózy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva valoi
Extra třída :D 11183 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 16:59
Zvláštní průběh asi virózy

Jsem naštvaná, protože nejsem ani zdravá, ani nemocná, což mě poměrně otravuje život. Myslela jsem si, že viróza probíhá tak, že člověk dostane rýmu, kašel, má eventuálně zvýšenou teplotu, trvá to tři až pět dnů, přičemž nejhůř je člověku v začátku.
Moje choroba ovšem probíhá podivně. Od neděle mě bolí trochu v krku, pak se to přestěhovalo jakoby pod jazyk, teď zase cca dva dny zpátky do krku. Nic, co by se nedalo přežít, ale zrovna požitek to taky není.
Občas (tj. asi třikrát během tohoto týdne jsem si odkašlala, sem tam se vysmrkám, ale žádná klasická rýma - nejdřív vodová, pak houstne, pak ustane). Dnes navíc jsem taková unavená, tj. téměř po týdnu, kdy bych podle informací měla být už zdravá.
Teplotu jsem měla 37.0, protože já prostě teplotu nemám nikdy. Kdybych ji měla, byla bych asi rychleji zdravá. Jakoby moje tělo se neumělo trochu zahřát. Prášky žádné zásadně neberu.
Máte někdo taky tak divný a zdlouhavý průběh viróz??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5292 příspěvků 15.09.18 17:11

Já to tak měla v únoru, po třech týdnech jsem to nevydržela a došla si na výtěr z krku. Byl to hemofil a doktor mi na něj doporučil Imunostim, za dva dny jsem měla pokoj!!! Neskutečná úleva :D

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 15.09.18 17:16

Nemáš náhodou mononukleózu? Pokud by to příští týden pokračovalo, asi bych zašla k doktorovi, hlavně kvůli dětem, abych případně věděla, co ode mě chytly, kdyby též onemocněly.

eva valoi
Extra třída :D 11183 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 17:20

@Helileli Mononukleózu jsem měla v dětství. To se může opakovat?

eva valoi
Extra třída :D 11183 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 17:20

@Karleon Je to volně prodejné?

TetaIvuška
Povídálka 12 příspěvků 15.09.18 17:26

Doporucim vyvary, vse teple - napr.kase na snidani, hlavne ne syrove ovoce a zeleninu, vse alespon kratce podusit. Hlavne upaluj k doktorovi, neni dobre prechazet ani nachlazeni, pak se muze vratit v mnohem horsi podobe. Me osobne pomahaji grepove kapky, je to prirodni antb. Dej vedet, jak jsi dopadla a opatruj se. :mavam:

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 15.09.18 17:28

@eva valoi aha, tak to bys měla mít už imunitu.

eva valoi
Extra třída :D 11183 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 17:34

@TetaIvuška Já to nepřecházím, nikde nelítám, akorát děti do školy, ze školy atd. A co řeknu doktorovi? Že třikrát týdně si zakašlu a dvakrát denně se vysmrkám? A trochu mě bolí v krku?
Vysedím tam přes hodinu, abych v minutě byla venku.
Koupím si asi ten Imunostim, jak psala @Karleon

eva valoi
Extra třída :D 11183 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 17:35

Jo a ještě si z čekárny donesu něco dalšího.(

TetaIvuška
Povídálka 12 příspěvků 15.09.18 17:41

No pokud mas dobreho doktora,tak te urcite neodbyde, vezme krev, prohlidne a aspon bys mohla byt pak klidnejsi, ze to neni nic vazneho, pripadne ze to neni na atb.i kvuli detem bych sla…zalezi vsak urcite na Tobe. Me pomaha zazvorovy caj s hodne citronu, zahreje a vystipe krk, s obyc.cukrem, med nekdy zahleni.

eva valoi
Extra třída :D 11183 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 17:44

@TetaIvuška Uvidím v pondělí, jestli to už bude lepší. Kkdyžtak si do jdu na nějaký výtěr. Je mi divný, že se to tak táhne a hlavně, že chvíli mi je už líp, pak zase hůř. Cca dvakrát, třikrát denně mě jakoby polije pot, jakoby organismus s čímsi bojoval.

Akras2
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 15.09.18 17:46

Ona to mononukleóza být nemusí. Může to být ale reaktivace toho víru. Pokud mononukleózu proděláš, virus těle zůstává a může zlobit.

eva valoi
Extra třída :D 11183 příspěvků 2 inzeráty 15.09.18 17:57

@Akras2 Ty mě děsíš.(

marka123
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 15.09.18 18:19

Nasadila bych vitamin c 1000, jox do krku na desinfekci, nebo propolis jestli mate, ci neco jineho co pouzivate na bolest v krku. Hodne pit, odpocivat. Klasika. Pokud by se to do tydne nezlepsilo nebo zhorsilo, zasla bych k dr na krev asi. Ale myslim ze by to mohla byt i alergie na neco. Taky jsem nekdy virozy prechazela i tri tydny, nebylo to ani na antibiotika, ale ani nic prijemneho. Bohuzel s detma uz clovek nemuze cely den prolezet, tak to pak asi trva dele

Helen78
Kecalka 460 příspěvků 15.09.18 18:57

Když se ti nechce k doktorovi, tak si kup v lékárně crp test, ať víš, jestli to je virové nebo bakteriální a podle toho bych se rozhodla, jestli k dr. pro antibiotika nebo ne :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >