Zvláštní vyrážka? Nevíte, co by to mohlo byt?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verunbr
Kecalka 118 příspěvků 07.10.18 21:40
Zvláštní vyrážka? Nevíte, co by to mohlo byt?

Ahoj maminky, prosím máte zkušenost?
Syn zachvíli 15 měsíců, měl na stehynku v předu suchý bily flicek občas červený, měl ho dost dlouho. mazala jsem cele tělo excipialem a nic nebylo. Pak krém došel a uz jsme mazali jen občas po koupání nějakým mlékem z DM apod. Vše v pohode, asi po měsíci se to vrátilo ale rozšířilo se to ve větším. Ma to jen po stehynkach. Pres den je to spíše bíle suché a po koupání to takto zcervena, jsou to jakoby takové mapy, uprostred světle. Dolu po nozicakch to ma pořad jako suché flicky, nejvice to vyleze jen takto na stehnech. Mazu zase excipialem ale nic. Myslím, ze buď atopicky ekzem nebo plíseň? Nemáte prosím zkušenost? Zajdu k dr., ale jsem nedockava, jsem z toho docela špatná.
Moc dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 07.10.18 21:42

Atopický ekzém

pistamonta
Kecalka 391 příspěvků 07.10.18 21:45

Ahoj „asi“ neco podobneho jsme meli s malou taky ale excipial nam to vyrazne zhoršoval, někdo mi doporučili normalne sudocream a vysusovat do bílých šupinek pak promazavat po koupani indulonou…vse nam zmizlo a pouzivame bambucke máslo a nevratilo se to ťuk ťuk

Verunbr
Kecalka 118 příspěvků 07.10.18 21:51
@pistamonta píše:
Ahoj „asi“ neco podobneho jsme meli s malou taky ale excipial nam to vyrazne zhoršoval, někdo mi doporučili normalne sudocream a vysusovat do bílých šupinek pak promazavat po koupani indulonou…vse nam zmizlo a pouzivame bambucke máslo a nevratilo se to ťuk ťuk

Sudocremem to taky občas maznu, dávám ho vzdy pri prebalovani na zadeček, tak rovnou i maznu, ale on si to vzdy hned setre o obleceni nebo sam “rozpatla” jak se to hned “nevpije”
Modrou indulonu tu mam taky, kdyz jako miminko měl suché tvaricky, taky nějaká vyrážka a po tom se mu to rozlezlo jeste víc, tak od te doby se ji bojím a bambucke máslo tu mam i kokosak, ale zase někdo říká, ze to mastné je jeste horší, tak jsem taky nedavala, ale zkusím.
Dnes uz ty fleky měl hodně, tato fotka je z minulého tydne, takže asi zitra uz opravdu zajdu k dr

Verunbr
Kecalka 118 příspěvků 07.10.18 21:52
@Fiialka píše:
Atopický ekzém

A myslíte, ze mam jít k naši dětský nebo hned na kožní?

emari
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 07.10.18 21:56

Tím, jak je to kruhovité, mi to připadá jako plíseň ze zvířat (kočky, morčata, králíčci…). Dcera to měla na noze a na zádech. Na kožním jí udělali stěr a potvrdili, mazali jsme exoderil krémem a rychle to zmizelo. Měla to od kočky. Žádné jiné mazání na to nepomáhalo. Nepříjemné, ale žádné drama, mohla s tím i do kolektivu, přenáší se to pouze kontaktem se zvířetem (může být i skrytý přenašeč), ne kontaktem mezi lidmi.

Příspěvek upraven 07.10.18 v 22:02

pistamonta
Kecalka 391 příspěvků 07.10.18 22:01

@Verunbr ja prave mastne (indulonu ) dala az kdyz se to sudocreamem uplne vysusilo do tech supinek, nebo zinkovkou…jinak mastne fakt nedělá dobrotu nam se mala z excipialu osypala tak moc az k mokvani a to mi ho dr. Predepsala na exem, jakmile zabral sudocream pak jsem obcas promazla indulonou a pak po zmizeni presla na bambucke.

luca241
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 07.10.18 22:02
@Verunbr píše:
Ahoj maminky, prosím máte zkušenost?
Syn zachvíli 15 měsíců, měl na stehynku v předu suchý bily flicek občas červený, měl ho dost dlouho. mazala jsem cele tělo excipialem a nic nebylo. Pak krém došel a uz jsme mazali jen občas po koupání nějakým mlékem z DM apod. Vše v pohode, asi po měsíci se to vrátilo ale rozšířilo se to ve větším. Ma to jen po stehynkach. Pres den je to spíše bíle suché a po koupání to takto zcervena, jsou to jakoby takové mapy, uprostred světle. Dolu po nozicakch to ma pořad jako suché flicky, nejvice to vyleze jen takto na stehnech. Mazu zase excipialem ale nic. Myslím, ze buď atopicky ekzem nebo plíseň? Nemáte prosím zkušenost? Zajdu k dr., ale jsem nedockava, jsem z toho docela špatná.
Moc dekuji

Dle kruhoveho tvaru a vybledu uprostred bych tipla spíš plíseň,než ekzém.ale nejsem lékař.jen jsem měla roky ekzém a i tu plíseň a toto mi jako atop nepřijde.

Verunbr
Kecalka 118 příspěvků 07.10.18 22:07
@emari píše:
Tím, jak je to kruhovité, mi to připadá jako plíseň ze zvířat (kočky, morčata, králíčci…). Dcera to měla na noze a na zádech. Na kožním jí udělali stěr a potvrdili, mazali jsme exoderil krémem a rychle to zmizelo. Měla to od kočky. Žádné jiné mazání na to nepomáhalo. Nepříjemné, ale žádné drama, mohla s tím i do kolektivu, přenáší se to pouze kontaktem se zvířetem (může být i skrytý přenašeč), ne kontaktem mezi lidmi.Příspěvek upraven 07.10.18 v 22:02
Četla jsem prave o te plísní a taky mi to tak připadá, protože čím déle je ve vodě, tak tim je to více. Dnes byl ve vane dlouho, jeste jsem mu připouštela teplou a měl to teda dost. A plisnim se pry tak daří.
Jenže, žádna zvířata nemáme, ale před rokem jsme měli kocku, kterou jsme kvůli pritelovo alergii museli dat pryč :( a vše se tu muselo poradně vyčistit. Pred měsícem u nás spal kamarád (v obýváku na gauci) a ráno nám říká - “vy mate kocku?” A my že ne a on, ze to je divny, ze se vůbec nevyspal, ze ma jednu jedinou alergii a to na kocky. Tak jestli v tom gauci neco z kocky zůstalo :think:

Leňásek27
Závislačka 3332 příspěvků 19 inzerátů 07.10.18 22:08

@Verunbr Ahoj, já bych řekla kvasinková infekce. Měla ji dcerka a byla taky kruhova. Trvalo celkem dlouho, než jsme se jí zbavili, umělo se to vracet. Pomohl ocet do vody na koupaní (panák :lol:), mazat Imazolem 2× denně, po vymizení pokračovat ještě 2-3 dny. Pak postupně snížovat frekvenci mazaní. Pár dní 1× denně…pak 3× za týdem atd…Vysadit sladké, jíst jogurty a kvalitní probiotika. Držím pěsti :hug:

Edit: oprava chyby :)

Příspěvek upraven 07.10.18 v 22:38

Verunbr
Kecalka 118 příspěvků 07.10.18 22:10

@emari myslíte, ze mam jít k naši dr nebo rovnou na kožní?

emari
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 07.10.18 22:13

@Verunbr Teoreticky spory přetrvávají i přes rok… Ale zjistí se to až stěrem, od pohledu pediatr nic nepozná - tedy naše určitě ne :) Tyhle kožní obtíže jsou obecně oříšek. Některé exzémy je potřeba sušit, jiné mazat… fakt věda. Držím palce.

emari
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 07.10.18 22:17

@Verunbr My šli nejdřív k pediatře, ta nám řekla, aby byla dcera týden doma a mazala jsem to něčím na ekzémy (už si nevzpomenu). Cestou od pediatry jsme míjeli kožní ordinaci, zrovna hodiny bez objednání, a podle nich to byla plíseň - což potvrdila i laboratoř za 14 dní (kultivace trvá) - ale to už byly fleky přeléčené exoderilem (volně prodejný) a už se to nevrátilo (byť kočka s námi žije dál, už je proti plísni naočkovaná - záleží na celkové imunitě člověka, my ostatní jsme to nechytli…) Já bych šla rovnou na kožní, pokud máte tu možnost.

_0812_
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 07.10.18 22:19

@Verunbr nemáte doma morčata nebo třeba králíka? Často mívají plísně a ty jsou přenosné na člověka.

Verunbr
Kecalka 118 příspěvků 07.10.18 22:24
@_0812_ píše:
@Verunbr nemáte doma morčata nebo třeba králíka? Často mívají plísně a ty jsou přenosné na člověka.

Vůbec nic, pred rokem jsme měli kocku, ale u babičky (tchyně) je kočka a dva psy.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >