Zvláštní vztah s mamkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 15:10
Zvláštní vztah s mamkou?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký máte vztah s vlastní mamkou? jak často se např. stýkáte? zve vás k sobě např. na oběd, na návštěvu a jak často? Manželova maminka je hodně starostlivá, když nás týden nevidí, tak zavolá, až přijedem apod. :) naopak je mooc starostlivá, jako bysme byli pořád dětičky… :) ale zpět k mojí mamce, vždycky jsem se snažila s ní nějakým způsobem sblížit, jít na kafe, nakupovat společně na oběd… řekla jsem jí třeba až bude mít v práci čas a nikdy se sama neozve… občas zavolá ale vlastně se sama na nic moc nezeptá… když přijdem k ní na návštěvu, přijde mi že hlavně ze strany jejího přítele, hlavně nám tady nic nesnězte… sami máme málo… apod… tchyně ji občas poslala nějaké přebytky ze zahrádky a tak a když je např. pozvala k nim domů, tak nikdy nepřijeli, nikdy sama od sebe nevzkázala po mě ani dík za pozvání, dík za tohle a tamto… divné chování… k nám sama nikdy nepřijde… a vidíme se možná tak jednou do měsíce? bydlíme v jednom městě tak 3 km od sebe… snažila jsem se s ní více komunikovat (např. jsem jí říkala jestli se mnou nechce jít vybírat bundu - jsem těhu tak jsem si chtěla koupit aby nám s malinkym nebyla zima… řekla jsem jí ať dá vědět kdy bude mít čas a že půjdem a ona ok… a neozvala se… bundu sem si koupila sama..), ale ona se na nic moc neptá, spíš hovor vedu já… už mi dochází síly se o něco snažit.. vím, že to neni nic hroznýho, jsou horší vztahy, ale mě tahle chladnost a jakoby nezájem od mala ničí… jak to máte vy? tohle asi není úplně normální vztah že? už nemám sílu si jakoby vynucovat „zájem a lásku“.. asi se na to vyprdnu… jak to máte vy? díky za názory :) omlouvám se, je to asi trochu zmatené…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mexxx
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 27.09.14 15:17

Já mám s mamkou velice hezký vztah.. vídáme se několikrát do týdne, chodíme spolu nakupovat, na kafe.. je jako moje kamarádka :)

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 27.09.14 15:18

Každý to máme jinak. My když jsme bydleli ještě nedávno v zahraničí, vídali jsme se jako rodina 4× ročně. Teď jsme zpět v ČR, budeme tu stavět domek, takže tu už nejspíš zůstaneme. S rodinou se vídáme několikrát týdně, zajdeme na oběd/večeři někam do restaurace, případně se pohostíme vzájemně. Partnerovi rodiče žijí v zahraničí, s nimi se moc nevídáme.

Fjodorka
Extra třída :D 11333 příspěvků 27.09.14 15:19

Tak normalni… Co je normalni? :) Bere te jako dospelou, nechava ti vlastni zivot a holt se ted venuje hlavne sobe, dovedu to pochopit. Moje matka je pravy opak, je na mne nezdrave zavisla, kdyz jsem se odstehovala, tak tyden proplakala, volala mi i nekolikrat denne a chtela, abych k ni denne chodila. To volani trvalo rok! Silene… Bydlela jsem 10 minut pesky od ni, ale ona delala, jako bych se odstehovala do Vladivostoku. A to prosim bydli jeste s moji starsi sestrou a se svoji matkou, takze sama neni. Takze me tva matka prijde jako docela pohodova zenska :mrgreen:
A ze ti na navsteve neda najist, no boze, moje matka neumi ani varit a u nich se kazda navsteva obsluhuje sama, vcetne piti. To neni o ne/vztahu :)

A furt chce vsechno vedet, treba kdyz jsem chodila do prace, tak ze me kazdy mesic pacila, jestli uz jsem dostala vyplatu a kolik. Ne, ze by po mne chtela penize, proste jen byla zvedava 8o

Příspěvek upraven 27.09.14 v 15:22

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 27.09.14 15:20

My máme vztah fajn, ovšem vidíme se max 2× ročně, když je hodně dobře. Ale voláme si, skypujeme atd.. u nás je omezením dálka, jinak by to bylo jiné.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 27.09.14 15:25

Máme to víceméně podobné..my se tedy vídáme častěji, ale pokaždý to iniciuju já..chci kvůli dětem. ke mě je taky chladná, bohužel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 15:27

@slavuska1 v tom mám práv taky zmatek, až budou vnoučátka, jak to vlastně bude… jestli bude mít zájem, a když ne, zda to kvůli dětem iniciovat… sama za sebe už to vzdávám… ona je i takový typ, že nemá žádného koníčka, defacto ji nic moc nezajímá… :think:

Marcelka146
Kelišová 5147 příspěvků 27.09.14 15:36

S mamkou mám vztah hezký, hodně kamarádský-říkáme si takřka všechno, vidíme se klidně i 5 týdně :mrgreen: když se stane a vyjímečně se týden nevidíme (práce), tak si voláme.
Za to tchyně, ta se nezajímá o nic a o nikoho. Nosila jsem ji vnučku rok a půl pod nos, aby věděla, že má babičky 2, ale už jsem na to rezignovala a už nic neiniciuji. Jí to asi nevadí, protože se k nám už 3 a půl měsíce nestavila ani nezavolá.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 15:42
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký máte vztah s vlastní mamkou? jak často se např. stýkáte? zve vás k sobě např. na oběd, na návštěvu a jak často? Manželova maminka je hodně starostlivá, když nás týden nevidí, tak zavolá, až přijedem apod. :) naopak je mooc starostlivá, jako bysme byli pořád dětičky… :) ale zpět k mojí mamce, vždycky jsem se snažila s ní nějakým způsobem sblížit, jít na kafe, nakupovat společně na oběd… řekla jsem jí třeba až bude mít v práci čas a nikdy se sama neozve… občas zavolá ale vlastně se sama na nic moc nezeptá… když přijdem k ní na návštěvu, přijde mi že hlavně ze strany jejího přítele, hlavně nám tady nic nesnězte… sami máme málo… apod… tchyně ji občas poslala nějaké přebytky ze zahrádky a tak a když je např. pozvala k nim domů, tak nikdy nepřijeli, nikdy sama od sebe nevzkázala po mě ani dík za pozvání, dík za tohle a tamto… divné chování… k nám sama nikdy nepřijde… a vidíme se možná tak jednou do měsíce? bydlíme v jednom městě tak 3 km od sebe… snažila jsem se s ní více komunikovat (např. jsem jí říkala jestli se mnou nechce jít vybírat bundu - jsem těhu tak jsem si chtěla koupit aby nám s malinkym nebyla zima… řekla jsem jí ať dá vědět kdy bude mít čas a že půjdem a ona ok… a neozvala se… bundu sem si koupila sama..), ale ona se na nic moc neptá, spíš hovor vedu já… už mi dochází síly se o něco snažit.. vím, že to neni nic hroznýho, jsou horší vztahy, ale mě tahle chladnost a jakoby nezájem od mala ničí… jak to máte vy? tohle asi není úplně normální vztah že? už nemám sílu si jakoby vynucovat „zájem a lásku“.. asi se na to vyprdnu… jak to máte vy? díky za názory :) omlouvám se, je to asi trochu zmatené…

bydli 10 min od nas takze se vidame docela často v tydnu ale nikoliv denne :kytka: taky mame moc pekny vztah a rikame si všechno ;) nekdy vyzvedne prcka ze skolky a vezme si ho domu a druhej den ho tam zas privede, nekde zavola a zajde na kafe, nekdy sni jedeme nakupovat atd. takze pravidelne se vidame ale ne fakt porad a každý den :kytka: jak je třeba nebo jak kdo chce :jazyk:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 27.09.14 15:47
@Anonymní píše:
@slavuska1 v tom mám práv taky zmatek, až budou vnoučátka, jak to vlastně bude… jestli bude mít zájem, a když ne, zda to kvůli dětem iniciovat… sama za sebe už to vzdávám… ona je i takový typ, že nemá žádného koníčka, defacto ji nic moc nezajímá… :think:

tak o staršího má zájem velký, toho vidí pokaždý ráda, k mladšímu je o poznání chladnější, ale musím říct, že je to postupně polehoučku čím dál lepší, mimino v břiše ji absolutně nezajímá..doufám že se to po porodu změní, chci babičku pro všechny děti..ona sama to neiniciuje nikdy, ale když se 10 dní neozvu, tak pak jen uraženě zavolá, že se tedy nemusím obtěžovat dát jí vědět, jak se Danýsek má :pocitac:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 27.09.14 17:50

Anonymní zakladatelko, ty stavy, že člověk už nemá sílu se dál a znova neúspěšně o něco pokoušet, znám. Chceš-li, napiš SZ. Nechci veřejně…

chs.jasmin
Echt Kelišová 8817 příspěvků 27.09.14 17:51

Mám velice dobrý vztah s mamkou a momentálně od sebe bydlíme přes 300km a je to pro nás dost těžké. Volá mi cca měsíčně a prokecáme s přehledem hodinu a pak si píšeme dlouhé maily o všem co nás trápí a co nás pobavilo. Na nový rok se stěhujeme zpět a už se strašně těšíme.
To samé tchýně, velmi dobrý vztah. Dokonce když přijedeme na návštěvu vždy si odvážíme igelitky plné dobrot, co pro nás nakoupila mezitím, co jsme byli v Praze (taky bydlí 300km daleko).

jalisca
Kelišová 6727 příspěvků 27.09.14 18:08
@Anonymní píše:

My mame s mamkou skvely vztah..volame si, chodi oni k nam a my k nim. Mamka mi pomaha a urcite mam ty nej rodice :srdce: pro zmenu si nerozumim s tchyni..s vnou­caty se to treba zlepsi :hug:

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 27.09.14 18:21

S mamkou máme kamarádský vztah a vidíme se několikrát týdně (někdy se stane, že i 2× za den :mrgreen: ) Chodíme spolu i nakupovat, na kafe, apod. S tchýní je to tak akorát, nevidíme se teda tak často, ale je fajn.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 18:23

Jestli te to „uklidni“ nemluvim s matkou drahno 17 let a jsem tomu rada :!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >