Zvolit fixaci na 3, nebo 6 let?

77
15.7.13 08:08

Zvolit fixaci na 3 nebo 6 let?

Co by jste radili? Jedná se o překlenovací úvěr, fáze meziúvěru na 15 let + nám bylo řečeno, že v případě fixní sazby lze přeúvěrovat, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58486
15.7.13 08:10

3 roky.. ono i záleží, jak jsou nastavené úroky. Většinou u 3 a 5ti leté fixace je ten úrok nejvýhodnější :think: Ale za na druhou stranu, teď jsou úroky fakt nízké, můžete dát i těch 6 let :think: Jsem poradila, že :mrgreen: já bych volila tu kratší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.13 08:13

Zrovna to řešíme s partnerem. Hypo budeme brát na 15 let a nakonec jsme se rozhodli, že fixace bude na co nejdelší dobu. Asi ze strachu, aby s námi nevyje*ali jako s jeho rodiči, kdy fixace po 5 letech skončila, přepočítali jim to a dalších 5 let platitili tak nehorázné úroky, že by se jednomu chtělo blinkat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
5981
15.7.13 08:14

Soucasne sazby jsou nizke. Netvrdim, ze nemohou jit jeste niz. Pokud ano, tak se to stane jeste letos, max. v 2014.
Z hlediska poklesu je tedy (dle meho) jedno, jestli mam FIX 3 nebo 6. Pokud uzavru tu smlouvu ted, tak uz pripadny dalsi pokles nastane az po podpisu.
Jestli mate stejne- velmi podobne podminky pro oba fixy, vzal bych 6 let, protoze pripadny vzestup sazeb se me netyka delsi dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
15.7.13 08:16
@Anonymní píše:
Zrovna to řešíme s partnerem. Hypo budeme brát na 15 let a nakonec jsme se rozhodli, že fixace bude na co nejdelší dobu. Asi ze strachu, aby s námi nevyje*ali jako s jeho rodiči, kdy fixace po 5 letech skončila, přepočítali jim to a dalších 5 let platitili tak nehorázné úroky, že by se jednomu chtělo blinkat. :zed:

toho se též bojím :zed: řeším teď hypo.. na 5 let je to 3,8 %, na 10 už 4,9%. to je trochu rozdíl.. ale právě, že člověk nemůže tušit, jak to s úrokama bude vypadat za těch 5 let :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.13 08:22
@martina.se píše:
toho se též bojím :zed: řeším teď hypo.. na 5 let je to 3,8 %, na 10 už 4,9%. to je trochu rozdíl.. ale právě, že člověk nemůže tušit, jak to s úrokama bude vypadat za těch 5 let :think:

No, my zvažujeme spíš na 15 let úrok 6 procent. Rozdíl je to sice velký, ale zase ta jistota, že to tak bude po celou dobu placení… Mám strach, že teď je zrovna doba nejnižších úroků a pak už to bude jen horší a horší. Tcháni se dostali na těch 6 právě teď. Doteď platili nehorázných 9 procent.
Anonymní K. (anonymní, protože rodina to zatím nesmí vědět :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
77
15.7.13 08:25

3letý fix - 3,3%
6letý fix - 3,6%

netušíte někdo, jak je to s případným přeúvěrováním ve fazi meziúvěru (překlenovák ČMSS), zda to lze „snadno“, s tímto nemám zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12506
15.7.13 08:25

@martina.se Přesně takhle jsem uvažovala před 5ti lety. A vzala si fixaci na 10 let, na tu dobu byla výhodna. Ted si mlátí hlavou o zeď a mé rozhodnutí mě hodně financně bolí. Teď jsou úroky super, takže z tohohle pohledu bych do 10ti leté šla klidne znova. Ale třeba u mě nastala nutná zmena bydliště, prodáni nemovitosti, na kterou byla hypo pořizována a nucená koupě drahého bytu, abych mohla hypotéku přepsat. Za předčasne splacení bych zaplatila jen o „100tis“ méně než co zaplatím za těch tenkrát zbývajících 7 let a to by se absolutne nevyplatilo. Už se nemůžu dočkat, až se téhle hypotéky zbavim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
15.7.13 08:31
@Anonymní píše:
No, my zvažujeme spíš na 15 let úrok 6 procent. Rozdíl je to sice velký, ale zase ta jistota, že to tak bude po celou dobu placení… Mám strach, že teď je zrovna doba nejnižších úroků a pak už to bude jen horší a horší. Tcháni se dostali na těch 6 právě teď. Doteď platili nehorázných 9 procent.
Anonymní K. (anonymní, protože rodina to zatím nesmí vědět :roll: )

No, já právě zase nechci zbytečně platit teď šílenou pálku, protože úroky fakt nízko. Ale jak říkám, pořád váhám, co bude nejlepší. Asi zvolím těch 5 let, do té doby snad bude lepší zaměstnání, aby případné prachy navíc tolik nebolely :think:
@Pinac to věřím. Přeci jen, u hypo nejde o pár šupů a někdy to rozhodnutí hodně bolí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.13 08:34

@martina.se tak to máš pravdu, člověk o tom musí pořád přemýšlet, protože při relativně malé částce, co si chceme půjčit (550 tis.) se výsledně zaplacená částka pohybuje v rozdílech i 200 tis :zed: Což je tedy mazec při pomyšlení, že bychom si měli brát třeba jednou tolik :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
58486
15.7.13 08:35
@Anonymní píše:
@martina.se tak to máš pravdu, člověk o tom musí pořád přemýšlet, protože při relativně malé částce, co si chceme půjčit (550 tis.) se výsledně zaplacená částka pohybuje v rozdílech i 200 tis :zed: Což je tedy mazec při pomyšlení, že bychom si měli brát třeba jednou tolik :cert:

tak nějak to mám aji já.. 600 tis.. A teď mi nabídli úrok 2,79 při fixaci na 5 let :think: jenže co se bude dít za těch 5 let, že.. aby pak nebyl úrok třeba 7 % :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11966
15.7.13 08:50

Resili jsme pred par mesici, poradce poradil na 3 roky… Zduvodnoval to tim, ze banky by sli sami proti sobe, kdyz davaji na 5lety fix tak vyhodne uroky, oni tak nejak vedi nebo tusi, jak se bude situace vyvijet a tak za 3 roky dame pry na 100% lepsi podminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5981
15.7.13 11:01

No, pouzivat ve financnictvi, ze je neco na 100% neni rozumne.
Ja osobne si myslim, ze doba 3 let je dost dlouha, aby nastala stabilizace na trhu a uroky se zacaly zvedat.
Banka na 3 roky vetsinou nabizi vyhodnejsi urok, nez na 5 let. Proc asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13598
15.7.13 19:14

Zrovna jsme dokončili refinancování hypotéky a novou fixaci jsme dali na 3 roky. a za 3 roky buď dostaneme dobrou sazbu u stávající banky a nebo půjdeme dál… zajímavé bylo, že u původní banky jsme díky našemu záměru refinancovat nakonec dostali velmi dobrou nabídku (o skoro procento méně než při prodlužování fixace). ale i tak jsme měli podmínky jinde lepší. já bych šla o té tříleté fixace. ale potvrď si, že pak bude možné refinancování. někde jsem v diskusi četla, že u těhle překlenovacích úvěrů to možné není. případně si naplánuj fixaci i podle toho, jestli nebudete mít možnost výraznějšího umoření úvěru v době konce fixace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5981
16.7.13 09:14

Take zarizuji refinancovani HYPO a mohu potvrdit, ze jakmile puvodni banka zjisti, ze se „neco deje“ (zadost o vycisleni zbytku HYPO), tak prijde s celkem rozumnou nabidkou. I tak vetsinou dokaze byt nabidka od konkurence lepsi. Dokonce se da dostat na uroky, ktere jsou mimo cenik. Je na to sice nutne schvalovani na „nejvyssich“ hypotecnich mistech, ale dalsi sleva ve vysi 0,3% je zajimava. Pravda ovsem je, ze uz ta refinancovana Hypo musi mit nejake paramatry- musi byt zajimava. Pokud by slo o treba 600 tisic, tak se nova banka tolik „nesnazi“. Ale treba 1,5 mio uz je pro ni proste zajimave.
Co se tyka te fixace 3 vs 5 let. Jestli jsou ty podminky hodne podobne, ja bych sel do 5 let. Protoze, jestli banka za 3 roky „neda“ dobrou sazbu, tak ji situace na trhu k tomu mozna nebude nutit a i konkurence podrazi. I kdyz porad asi bude konkurencni nabidka levnejsi. Jen aby to nebylo 4,2 vs 4,5%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama