Zvonění a hučení v uších

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tajpa
Nováček 6 příspěvků 31.08.19 17:36
zvonění a hučení v uších

Prosím o radu. Náš 11letý syn si začal před měsícem z ničeho nic stěžovat na zvonění v uších. Byli jsme ve dvou ORL ambulancích (v té naší neměli sestru na audiovyšetření, tak nás poslali do jiné s audiovyšetřením), dvakrát na kontrole na foniatrii. Všechno bylo dle doktorů v pořádku, závěr byl, že má lehkou skoliózu a má rehabilitovat. Už na rehabka chodil, takže už měsíc doma poctivě cvičí, teď v září začneme chodit zade na rehabilitace. Zvonění se objevuje míň, zato teď pláče, že má zalehlé uši. Hodně pláče, praktická nás poslala k psycholožce, je možné, že je to hodné psychické. Nemá s něčím podobným někdo zkušenost, jak mu ještě pomoct? Hodně ho zaměstnávám, ať na to nemyslí, ale moc to nepomáhá :( Děkuju všem za reakci.

Reakce:
annasmyc
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 31.08.19 17:46

Byli jste na krvi? Borelioza, málo železa-chudokrevnost, endokrinologické vyšetření…?

reny14
Závislačka 2535 příspěvků 31.08.19 17:47

Dělali mu rentgen? Nemá zánět dutin?

Tajpa
Nováček 6 příspěvků 31.08.19 17:49
Byli jste na krvi? Borelioza, málo železa-chudokrevnost, endokrinologické vyšetření…?

To ne, u praktické jsme byli, ta s tou rehabilitací souhlasila, navrhla nám návštěvu psychologa a řekla nám, ať za ní přijdeme po rehabilitacích, pokud by to neodeznělo…

jannina1
Závislačka 4883 příspěvků 31.08.19 17:56

Tahle me vzdy spolehlive nastve. Doktori nevedi co to je nebo se jim nechce patrat, tak hned to svadi na psychiku. Chudak dite, ma takovehle problemy a jeste to bude rozebirat u psychologa a vysetreni zadne :(

krupilovaanna
Povídálka 26 příspěvků 31.08.19 18:00

Mně takhle hučelo v uších tři měsíce. Chodila jsem na ORL, na rehabilitace, masáže.. nic nepomohlo. Nakonec se z toho vyklubal zánět zubu jak blázen. Zánět se vyléčil a bylo po hučení. Určitě bych zašla k zubaři na rentgen.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 31.08.19 18:24

Přesně tohle jsme řešili doma. I já i mamka. Neskutečné zvonění či hučení v uších. Nejhorší v noci, kdy mě to i budilo. Jako bych stála u projíždějícího vlaku. Doktoři samozřejmě nic nezjistili :roll: Pátraly jsme samy a podle tradiční čínské medicíny souvisí uši s okruhem ledvin. Jak krásně nám tato informace zapadla! Pití flákám odjakživa, tak jsem si na to začala dávat pozor. Taky jsem si koupila ledvinový čaj a ještě ten den to hučení přešlo. Jak je na tom tvůj syn s pitím? :nevim:

Tajpa
Nováček 6 příspěvků 31.08.19 18:29
@zuzikka píše:
Přesně tohle jsme řešili doma. I já i mamka. Neskutečné zvonění či hučení v uších. Nejhorší v noci, kdy mě to i budilo. Jako bych stála u projíždějícího vlaku. Doktoři samozřejmě nic nezjistili :roll: Pátraly jsme samy a podle tradiční čínské medicíny souvisí uši s okruhem ledvin. Jak krásně nám tato informace zapadla! Pití flákám odjakživa, tak jsem si na to začala dávat pozor. Taky jsem si koupila ledvinový čaj a ještě ten den to hučení přešlo. Jak je na tom tvůj syn s pitím? :nevim:

Aha, tak to určitě zkusíme, je pravda, že syn moc nepije… Děkuju za radu, určitě zkusíme!

Tajpa
Nováček 6 příspěvků 31.08.19 19:00
@krupilovaanna píše:
Mně takhle hučelo v uších tři měsíce. Chodila jsem na ORL, na rehabilitace, masáže.. nic nepomohlo. Nakonec se z toho vyklubal zánět zubu jak blázen. Zánět se vyléčil a bylo po hučení. Určitě bych zašla k zubaři na rentgen.

Na zuby jsme v září objednaní taky, mohly by to být i zuby, děkuju, upozorním zubařku, ať udělá rentgen.

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 31.08.19 22:27

Zubaře + rentgen a případně ještě jendou ORL, jestli se tam přeci jen něco nerozběhlo - začíná to šelesty a pak teda se to zhoršuje k tomu zaléhání.

Zalehlé uši nebývají symptom psychických potíží. Tinitus (to zvonění) jen občas u dospělých a rozhodně ne u všech případů tinitu.

Tajpa
Nováček 6 příspěvků 31.08.19 22:45
@Ou
@Ou píše:
Zubaře + rentgen a případně ještě jendou ORL, jestli se tam přeci jen něco nerozběhlo - začíná to šelesty a pak teda se to zhoršuje k tomu zaléhání.Zalehlé uši nebývají symptom psychických potíží. Tinitus (to zvonění) jen občas u dospělých a rozhodně ne u všech případů tinitu.

V pondělí jdu já na ORL ke své doktorce, mám v úmyslu se s ní domluvit, aby vzala na kontrolu i syna, ať mám jistotu, že jsme udělali maximum. Na zubní jsme taky objednaní, takže to taky podnikneme. Děkuju!

Váš příspěvek
Reklama