Zvracení a nevolnost ve škole

2390
11.10.19 13:03

Zvracení a nevolnost ve škole

Ahoj holky, začínám být zoufalá. Syn nastoupil do 1.třídy a už asi 3 týdny si pořád stěžoval, že mu je ve škole špatně od žaludku - doma v pořádku. Poslední týden se k tomu přidalo i blinkání, ale opět jen ve škole. Dneska jsem si pro něj musela i přijít a má přijít, až to vyřešíme. Což samozřejmě chápu, není ve třídě sám. Jenže u doktorky jsme byli, prý mu nic není…krev mu vzala, výsledky budou příští týden, dostal Omeprazol, má vynechat lepek a mléko. Já nevím, co jiného dělat? Jak mu pomoci? Prý mu nikdo neubližuje, ani nemá z ničeho strach…Budu ráda za každou radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74821
11.10.19 13:07

@Teruna000 Pokud se nepřijde na nějakou „hmatatelnou“ příčinu, tak psycholožka, může mít problém se s tím, co ho trápí svěřit, pro některé je jednodušší to říct někomu cizímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
11.10.19 13:11

@j.a.n.i1 už mě to napadlo… nevíš jak mají dlouhé objednací doby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74821
11.10.19 13:15

@Teruna000 Záleží jakou máš kliku, zkus třeba vyzjistit, zda kolem vás nejsou nějaké organizace zabývající se třeba pomocí rodinám apod. Taky mívají psychologa a bývají kratší objednací termíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
11.10.19 13:21

@j.a.n.i1 díky, kouknu. Je fakt, že si čím dál víc myslím, že to bude nějaká psychická příčina. Už jenom proto, že doma je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.19 13:25

Máme to stejné u nevlastního dítěte, je to věc rodičů, psychologa jsem jim taky radila, přece jen je to velká změna v životě dítěte, najednou má pevný režim, je srovnávané s okolím, plní „velká“ selhání (samozřejmě nejsou velká, ale dítě to tak může cítit), je to náročné období a psycholog by jednak rodiče uklidnil, jednak je navedl, jak s dítětem pracovat. Poddá se to.

• Citovat
  • Nahlásit
9590
11.10.19 13:27

A o víkendu má stejnej režim jako přes týden? Jako snídaně ve stejnou dobu atd? Když je volno, tak se mu to neděje, jo? Snida ráno? Nebo nemá nějakou neobvyklou snídani nebo svačinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
11.10.19 13:32

@Tarinka ono se mu to neděje ani když přijde ze školy domů. Snídá pravidelně, svačinu má +- stejnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
11.10.19 13:33

@Teruna000 Taky se tam klidně mohla rozjet šikana. Nebo může mít problém s nějakým spolužákem případně učitelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.19 13:35

Jedna známá toto řešila v první třídě hned po nástupu… také si mysleli, že je to psychikou. Nakonec se z toho bohužel vyvinula cukrovka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.19 13:43

U nás bych řekla psychika, protože je to jen ráno ve škole/před školou/po cestě do školy, pak už vůbec, ani o víkend, žádné jiné zdravotní potíže nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
2390
11.10.19 13:47
@Anonymní píše:
U nás bych řekla psychika, protože je to jen ráno ve škole/před školou/po cestě do školy, pak už vůbec, ani o víkend, žádné jiné zdravotní potíže nemá.

U nás až ve škole. Do školy se těší a pak už jen poslouchám, jak mu bylo špatně. Manžel jž si myslel, že si vymýšlí, protože doma naprosto ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
11.10.19 13:48
@Anonymní píše:
Jedna známá toto řešila v první třídě hned po nástupu… také si mysleli, že je to psychikou. Nakonec se z toho bohužel vyvinula cukrovka.

To mě právě taky napadlo. Že to může být hyperglykémie nebo hypoglykémie. Proto jsem se ptala na to, jestli nejí o víkendu, kdy se mu to neděje, nějak jinak. Nechala bych ho třeba týden doma s tím, že režim večer a ráno zůstane stejný, jako když jde do skoly a uvidíš. Pořádně bych ho nechala vyšetřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
11.10.19 13:54

@Tarinka no brali mu krev už v červnu, protože se mu zamotala ve školce hlava a vše měl v pořádku i moč. Cukr měl v normě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
11.10.19 13:57

A nějaký další zdravotní problémy nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu