Zvracení a průjem 9měsíčníi holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Slunicko23
Stálice 62 příspěvků 07.03.18 09:11
zvracení a průjem 9mesicni holcicky

Dobrý den mám 9mesicni holčičku teď v pátek to bude 14dni co měla horecku 38,6 jeden den pak jako když uz me nastoupil průjem byli jsme i na pohotovosti ptz jsem ji prebalovala 19× tam mi řekli že je hydratovana dobře u dr jsme byli i na výtěru který vyšel negativní. Ta mi rekla ze tu dietu dělám správně a ze je dobře hydratovana a ze uz to bude lepší… měla pravdu 2dny nic a pak nastoupila horečka zase na jeden ovšem nešla srazit plus ještě zvracela a zase ma průjem. volala jsem naši dr a ta řekla že je to běh na dlouhou trať a ať vydržím.. a ze kdyby byla jak hadrova panenka tak máme přijít.. od dnešní noci zvrací mlíko (dávám mliko s nízkým obsahem laktozy teď aby to nedrazdilo tak střeva..dr říkala že můžu) vše co vypije to jde hned ven.. dávala jsem banan a snedla 4maly kousicky a uz to vypadalo že to taky vyzvraci naštěstí ne… Já už nevím co… jak daleko to musí za
zajít aby ji poslali na nějaký vyšetření.. přece viróza by netrvala tak dlouho nebo ano? 14dni je docela dlouho…mate některá podobnou zkušenost?

Reklama

Reakce:

Daenerys91
Kecalka 308 příspěvků 07.03.18 09:27

Syn měl teď adenoviry - průjmy, krev a hlen ve stolici. Bývá k tomu i horečka a zvracení, ale to naštěstí neměl. Výtěr nám právě vyšel pozitivní na ty adenoviry, ale ty píšeš, že u vás byl negativní… myslim si, že ta virózka klidně může trvat dva týdny. Důležitý je, že je dobře hydratovaná, to je hlavní. Chce se to obrnit trpělivostí…
Malej už průjem nemá asi 5 dní, tak doufám, že už bude moct začít jíst normální příkrmy. Po té dietě už vyloženě nesnáší banány, rýži a mrkev, což se teda není čemu divit.
Dva týdny jsou podle mě ještě v normě…

Luclic
Povídálka 35 příspěvků 07.03.18 10:12

Virózy jsou typické průběhem horší - lepší - horší - lepší. A dělali vám vytery i na viry nebo jen bakterie? Jestli to třeba nezopakovat, někdy je výsledek až z druhého vyteru. Probiotika nějaké dáváte?

Evulina
Extra třída :D 14589 příspěvků 07.03.18 10:15
@Slunicko23 píše:
Dobrý den mám 9mesicni holčičku teď v pátek to bude 14dni co měla horecku 38,6 jeden den pak jako když uz me nastoupil průjem byli jsme i na pohotovosti ptz jsem ji prebalovala 19× tam mi řekli že je hydratovana dobře u dr jsme byli i na výtěru který vyšel negativní. Ta mi rekla ze tu dietu dělám správně a ze je dobře hydratovana a ze uz to bude lepší… měla pravdu 2dny nic a pak nastoupila horečka zase na jeden ovšem nešla srazit plus ještě zvracela a zase ma průjem. volala jsem naši dr a ta řekla že je to běh na dlouhou trať a ať vydržím.. a ze kdyby byla jak hadrova panenka tak máme přijít.. od dnešní noci zvrací mlíko (dávám mliko s nízkým obsahem laktozy teď aby to nedrazdilo tak střeva..dr říkala že můžu) vše co vypije to jde hned ven.. dávala jsem banan a snedla 4maly kousicky a uz to vypadalo že to taky vyzvraci naštěstí ne… Já už nevím co… jak daleko to musí za
zajít aby ji poslali na nějaký vyšetření.. přece viróza by netrvala tak dlouho nebo ano? 14dni je docela dlouho…mate některá podobnou zkušenost?

Nasaď Smectu, nám vždy pomohla. Když dítě zvrací co chvíli, tak okamžitě, co se vyzvrací, tak dát aspoň malou lžičku, aby to udržela v sobě co nejdéle do dalšího zvracení. Až se budou intervaly mezi zvracením prodlužovat, můžeš postupně dávat Smecty trošku víc, ale zpočátku fakt jen po lžičkách. Až už to bude lepší, dávej denní dávku podle návodu (je tam rozepsáno, jak staré děti kolik sáčků za den plus kolik dospělí). Pak ještě brát asi 3-4 dny po odeznění nemoci. Je proti střevním nemocem, průjmu i zvracení, čistí trávicí trakt a na sliznicích vytváří ochranný film.

Evulina
Extra třída :D 14589 příspěvků 07.03.18 10:17
@Luclic píše:
Virózy jsou typické průběhem horší - lepší - horší - lepší. A dělali vám vytery i na viry nebo jen bakterie? Jestli to třeba nezopakovat, někdy je výsledek až z druhého vyteru. Probiotika nějaké dáváte?

Jo a probiotika taky, jak tu píše Luclic nasadit můžeš, určitě to je dobré. Brát až pomine ta největší krize zvracení co 5 minut. Dávat v rozestupech mezi Smectou, ne dohromady, Smecta by rušila účinky probiotik.

lolink
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 07.03.18 10:36

Davala jsem po lzickach ryzovy odvar.

Slunicko23
Stálice 62 příspěvků 07.03.18 11:55
@Luclic píše:

Na viry nám výtěr nedělali akorát asi na ty bakterie.. a probiotika dávám… i enterol do jídla to je přímo na průjem. před měsícem a půl jsem střevní chřipku prodělali všichni doma.. adélka pak měla průjem 9dni a pak to přešlo.. člověk by rekl ze si to dítě utvoří nějaké proti látky a ono prd ted uz to ma zase…

Slunicko23
Stálice 62 příspěvků 07.03.18 12:01

Pred chvili jsem ji dala ORS 200 na tu rehydrataci trochu vypila a dokonce to nevyzvracela což jsem ráda…do dneska ho odmítala.. každopádně děkuju za rady tu smectu zkusím určitě…je to hrozne náročný jsem znovu těhotná čekám dvojčata… tak jsem asi i víc precitlivela…

Evulina
Extra třída :D 14589 příspěvků 07.03.18 12:35
@Slunicko23 píše:
Pred chvili jsem ji dala ORS 200 na tu rehydrataci trochu vypila a dokonce to nevyzvracela což jsem ráda…do dneska ho odmítala.. každopádně děkuju za rady tu smectu zkusím určitě…je to hrozne náročný jsem znovu těhotná čekám dvojčata… tak jsem asi i víc precitlivela…

Holka ale nemíchala bych toho tolik najednou..vyber jeden lék a ten jí dávej..jako já osobně bych jí nedávala současně Smectu i Enterol, jen jedno z toho. Enterol jsme nikdy nezkoušeli, jsme vždy spokojeni s tou Smectou. Jinak samozřejmě probiotika může ke všemu, ale udělat od Smecty rozestupy.
Já dávám taky, když nás postihne nějaká takováhle nemoc, místo rehydratačních roztoků z lékáren toto: https://www.quinton.cz/…on-isotonic/
Je to přírodní a postaví to na nohy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajná párty ve Varech: Robert Pattinson to na večírku pořádně roztočil

Spadla z něj nervozita? Robert Pattinson se sice svým karlovarským fanouškům... číst dále >

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama