Zvracení, bolest bříška, konečníku a teplota

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 11.08.09 17:22
Zvracení, bolest bříška, konečníku a teplota

Prosím o radu pokud máte někdo podobnou zkušenost. Můj 14m syn včera odpoledne měl k svačině mix banán, broskev a kousek hrušky (syrovou hrušku měl poprvé). V podvečer se vykakal a vše bylo OK. Večer už nechtěl jíst, jen vypil 300 fenyklového čaje. Zhruba za hodinu jsem mu chtěla měřit teplotu rychloběžkou, ale vůbec si nenechal sáhnout na konečník a měl velké bolení břicha,pak se vyzvracel vše zvrátil. Mudra nám doporučila černý čaj a klid. Tak po lžičkách pil ten čaj a pak se mu udělalo líp a asi v 11 jsem mu dala paralenový čípek a pak spal od půl 12 do půl 7 jen s jednou přestávkou na pití asi ve 4h. (celkem vypil asi 200 slabého černého čaje s cukrem) Ráno to vypadalo OK, ale v 12 po dopoledním spaní měl 39, tak jsem dala panadol a ve 4 odpoledne měl 38, tak jsem dala nurofen. Na konečník si nenechá sáhnout, hned pláče. Takže měříme v podpaží. A teď ve 4 ho zase bralo bříško. Při oblíkání svíral pěstičky a málem plakal. Nevím, jestli má zaražený větry, nebo nemůže kakat z toho černýho čaje.
Jestli máte někdo nějakou podobnou zkušenost, napište a poraďte prosím. . My jsme navíc na venkově a tak pohotovost 40km.
Moc díky všem.

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 11.08.09 17:31

Já bych na pohotovost minimálně zavolala..

marin
Echt Kelišová 9200 příspěvků 11.08.09 17:50

Ta vysoká teplota k zaraženým větrům nesedí, to spíš bude náhoda s tou svačinou. Hlavně se do něj snaž dostat tekutiny za každou cenu, aby nebyl dehydratovaný. Může to být nějaká střevní infekce.

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 11.08.09 17:57

Teda, uháněj k doktorovi, tady ti moc rady nepomůžou, každý dítě je jiný. My jsme taky z vesnice a když měla jedna z dvojčátek 2 dny horečky, nakonec jsem stejně jela a skončili jsme v nemocnici.

Mava
Generální žvanilka 24836 příspěvků 11.08.09 18:49

šup na pohotovost…

my tam v sobotu taky jeli, po vysokých neklesajících horečkách.
Pediatři jsou fajn.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 13.08.09 12:35

díky všem za reakce. Nakonec jsme jeli na pohotovost a byli z toho 2 dny ve špitálu. Diagnoza: nadmutí z hrušky v kombinaci se začínající virozou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >