Zvracení po prvním příkrmu-jak postupovat dal?

227
15.2.21 15:00

Zvracení po prvním příkrmu-jak postupovat dal?

Ahoj, prosím o radu zkušenější maminky. Dnes jsem u dcery začala s příkrmy, má 7 měsíců, dosud plně kojená, narozená o měsíc dřív, proto i na radu lékařů začínáme až teď. Zkusila jsem dýni, na lžičku se vrhla, ráda totiž vše strká do pusy, pak zjistila, že na ní něco je, nadšená už moc nebyla, nakonec si dala 2 malé lžičky, ale během chvilky se začala nadavovat a vše pak letělo ven. Můj dotaz zní, mám zítra zkusit opět dýni nebo něco jiného? A raději rozmixovat nebo rozmačkat nebo ji dát vařený kousek ožužlat? Děkuji za Vaše rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7773
15.2.21 15:09

Ja vzdycky zacinala s rozmackanym bananem, to se dobre polyka, jak je to takovy slizky a sladky :mrgreen: Prvne jsem u nejstarsiho zkusila mrkev teda, to se sklebil. Pak me napadl ten banan..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7518
15.2.21 15:30

@Enitka zacala jsi dobre zeleninou :) a zrovna dyne je nasladla. Ja bych ji zkusila, pikud si ti nejak neosype do zitra nebo tak. A uvidis. A klidne bych pomixovala. Kousky zadny jeste neji ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
15.2.21 15:47

Pokud do teď pila jen mléko, možná jí vadí hustší konzistence příkrmu. Zkusila bych více naředit. Alesp.moji kluci ze začátku měli s tímhle problém.
Jinak, že napoprvé snědla 2 lžičky- klid to je normální!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
15.2.21 15:53

@Kukacka123 Ne kousky žádné, doteď jen mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
15.2.21 15:55

@Hanulínek Děkuji za radu, možná to opravdu bylo moc husté, zítra to zkusím tekutější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7518
15.2.21 16:06
@Enitka píše:
@Kukacka123 Ne kousky žádné, doteď jen mléko.

Tak bych zkusila jak tu zaznelo naredit. Redila jsem normalne MM (ja kojila) nebo kojeneckou vodou. Dcera nejdriv snad ani 2 lzicky nesnedla, vse vyprskala, vytlacila jazyckem. Nevedi, co s tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2545
15.2.21 16:07

@Enitka -hlavně klid, polykání je pro mrně úplně jiný mechanismus než sání, takže se to musí naučit. A i maminka vychytat co vyhovuje. Takže z počátku jsou 2- 3 lžičky super a příp. zvracení normální. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
15.2.21 16:13
@Kukacka123 píše:
Dcera nejdriv snad ani 2 lzicky nesnedla, vse vyprskala, vytlacila jazyckem. Nevedi, co s tim.

To je tzv. vypuzovací reflex. Dítě není připraveno na jídlo…

Není kam spěchat, pokud funguje kojení. Klidně do roka je to jen seznamování. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
15.2.21 17:12

Děkuji moc za Vaše odpovědi. Je mi jasné, že se musí naučit přijímat potravu jiným způsobem a zvyknout si na novou chuť. Budeme to zkoušet pomaličku dál, ono se to poddá :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat