Reklama

Zvracení u 18měsíčního při čištění zubů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

asanUK
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 2 inzeráty 20.12.16 23:31
zvracení u 18m při čištění zubů

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Syn 18m mi začal zvracet při čištění zubů. Čištění zubů nikdy nebyla jeho oblíbena činnost a kolikrát to byl i boj. V poslední době je to boj pokaždé, ráno i večer a k tomu se přidalo zvracení. Párkrát jsem to vzdala a zuby mu necistila - nechtěla jsem, aby k tomu začal mit odpor, ale trvá to už delší dobu. Nevíte, čím může být to zvracení a taky jak naučit syna aby si zuby čistil rád? Moc děkuji za jakékoliv nápady, připomínky :kytka:

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2750 příspěvků 20.12.16 23:52

@asanUK zkusila bych stírat plak navlhčenou plinkou, případně jsem viděla v dm zinku na čištění zubů tuším od Mám. Nebo prstacek kartáček. Přeci jen v prstů má člověk větší citlivost než v kartáčku. Cistila bych jen vodou, žádné pasty či gely.
Děti táhne příklad, nejen že můžeš čistit zuby sobě, navíc bys měla nechat batole, aby vyčistili zuby tobě. Pokud nebude extra šikovné, tak možná vrhnes taky :lol:
No a Ježíšek by mohl přinést nějakého zubateho plyšáka jako dalšího figuranta.
U zubaře už jste byli? My jednou dostali nálepky, kalendaricek, za každé úspěšné vyčištění nálepka… A nebo koupit obyc nálepky, lepit na dlaždičky…

Evelynka82
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 20.12.16 23:52

@asanUK Zdravím, u nás to taky extra nejde, ale u syna je to tím, že je lechtivý snad všude, takže ho lechtá i čištění zubů :lol:
Ale trochu pomáhá, když si je čistím společně s ním - takže on čistí zuby mně (tedy spíš mi drhne pastou obličej) a já jemu :)

asanUK
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 2 inzeráty 21.12.16 00:02
@Helileli píše:
@asanUK zkusila bych stírat plak navlhčenou plinkou, případně jsem viděla v dm zinku na čištění zubů tuším od Mám. Nebo prstacek kartáček. Přeci jen v prstů má člověk větší citlivost než v kartáčku. Cistila bych jen vodou, žádné pasty či gely.
Děti táhne příklad, nejen že můžeš čistit zuby sobě, navíc bys měla nechat batole, aby vyčistili zuby tobě. Pokud nebude extra šikovné, tak možná vrhnes taky :lol:
No a Ježíšek by mohl přinést nějakého zubateho plyšáka jako dalšího figuranta.
U zubaře už jste byli? My jednou dostali nálepky, kalendaricek, za každé úspěšné vyčištění nálepka… A nebo koupit obyc nálepky, lepit na dlaždičky…

Díky za rady ;-) ten kartáček na prst jsme meli ze začátku, s tim to neslo vůbec. U zubaře jsme byli jednou, máme přijít zase cca za 3 měsíce. Ze začátku čištění problém moc nebyl, přišlo mi, že se na to i tesil. Když vidi me si čistit zuby, chce taky. Má jeden svuj kartáček a jedním mu čistit zuby ja. On si je čisti způsobem, že vycucne pastu (bez pasty si kartáček skoro nestrci do pusy) a vydrží třeba 5 minut. Jakmile mu je chci vyčistit ja nebo přítel, vzteka se, kope, histericky rve a do toho se poblinka. Nechci právě, aby si k tomu vypěstoval odpor. Ale zkusím, ať čisti zuby on mě a pak ja jemu, snad to pomůže ;-) děkuju :kytka:

asanUK
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 2 inzeráty 21.12.16 00:04
@Evelynka82 píše:
@asanUK Zdravím, u nás to taky extra nejde, ale u syna je to tím, že je lechtivý snad všude, takže ho lechtá i čištění zubů :lol:
Ale trochu pomáhá, když si je čistím společně s ním - takže on čistí zuby mně (tedy spíš mi drhne pastou obličej) a já jemu :)

Děkuji, zkusím to vzájemne čištění, i když od porodu mam problém s čištěním zubů sama ze sebou :lol:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 21.12.16 03:21

No ono je důležité určit jestli je to zvracení z toho jak se vzteká že nechce, nebo má zvýšenou dávivost. Pokud to první tak na to pomůže čas, na to že je to nutné a dělat se to musí je maličký, to pochopí později.
Na zvýšenou dávivost menší kartáček, s co nejmenší hlavou a opatrně jezdit a zjisťovat kde to jde a kde už je problém.

amazon
Echt Kelišová 8750 příspěvků 21.12.16 06:30

To řvaní taky vyvolává zvracení..Aspoň u nás to tak bylo..Já mu dokonce u čištění zpívala ;) u nás jednoznačně pomohlo výměna kartáčku za maličký (měl jako starší dcera Curraprox).
Teď ve 2.5 letech si je čistí rád a nechá si i rád pomoct :palec:

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4238 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 08:33

Na nadavuje, az z toho nekdy zvraci, kdyz neco nechce delat (spec jidlo a zuby). Prisel na to, ze to na nas funguje. :roll:
Takze spis zjistit, proc to dela.
Pastu taky cuca rad, to si i pres den vyzada kartacek, ale fakt si čistit zuby, to ho musime ukecat

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama