Zvracení u 3-denního novorozeněte

40
31.12.06 19:36

Zvracení u 3-denního novorozeněte

Dobrý den,
moc moc prosím o radu nebo vaše zkušenosti.
Kamarádce se před 3dny narodil chlapeček (39tt, 3kila). Porod prý probíhal bez problémů. Chlapeček ale hodně zvrací, nemůžou ho vůbec položit do vodorovné polohy. Lékařka nejdřív říkala, že asi trochu vzrací plodovou vodu, že se to srovná. Ale nelepší se to, blinká po každém kojení. Musí i spinkat ve svislé poloze !
Kamarádka je zoufalá, doufá, že se to spraví. Nevíte co to může být ???
Děkuji moc za rady Gába

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6927
31.12.06 19:44

Gabo, Barca je to same , na sonu nam dg reflux. Tzn. nema funkcni zaklopku mezi jicnem a zaludkem. Jestli ji zvraci do oblouku je to jasne. At je dr posle na sono. Pomoc je jednoducha, mleko odsat, nebo odstrikat do lahvicky a zahustit NUTRITONEM, prodjne jen v lekarnach bez predpisu, a antirefluxni rezim. Na netu je spousta informaci. Hustime vsechno i caj :-). Po zahusteni uz neblinka, a krasne prospiva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
31.12.06 19:48

Ted me zarazilo, 3 denni a nejsou jeste v porodnici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
31.12.06 21:08

Taky mám refluxáka, opatření viz masožravka, žít se s tím dá, časem a hlavně vertikalizací se to celkem upravuje, ale kamarádka by si měla nechat udělat sono, ať je jistota, že to je „jen“ reflux. S nutritonem opatrně, někomu působí solidní zácpu, třeba vyzkoušet u konkr. dítěte, Dalek ho nemohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
1.1.07 12:56

ahoj

tak nám reflux nikdo nediagnostikoval - ale zřejmě o něj šlo… Michal blil pořád - po každým jídle, mezi jídlem, prostě furt… jako novorozenec i 15× za den… postýlka co nejvýš (max 45 stupňů sklon… víc už se nedoporučuje)
Nutriton náš prvorozený blil taky:o))))

U nás se to neřešilo z toho důvodu, že prospíval - tedy přibýval na váze… (sice třeba mezi 4 a 6. měsícem přibral jen 300 gramů… ale pokaždý na převážení přibral… takže se to neřešilo… ani jsem na dr. netlačila… prostě mi řekla, že jsou určité možnosti, ale když přibývá, tak by doporučovala vydržet.

ale nezvracel obloukem (tedy někdy ano, ale spíš šlo u neustálé ublinkávání…)

Nám pomohl až čas a syn definitivně přestal blinkat v 15-ti měsících… do té doby jsem byla ráda za plovoučky, protože jak lezl, tak za ním tu a tam zůstávaly loužičky:o) ted už na to vzpomínám víceméně s úsměvem, ale vím jak je to děsný dítko pořád převlíkat, dávat pozor aby se s ním nijak nešetrně nemanipulovalo… najít chvilku kdy může být na bříšku…

Takže pevné nervy …

Jo jinak Matěj blil plodovku i 3-tí den po porodu… obloukem i s mlíkem… ale od 4-5 dne byl úplně v pohodě a nezvrací… naštěstí:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
1.1.07 14:54

Děkuji moc za rady, jsem s kamarádkou stále na telefonu, hodně ji uklidnilo, že nejsou jediný a hlavně včera večer malý mlíčko udržel bez blinkání. V noci sice trochu blinkal, ale první noc od porodu se alespoň trošku vyspali (jsou samozřejmě v porodnici a zřejmě si tam ještě pobudou).
Nevím zda už jim dělali sono, snad se vše upraví samo.
Ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste řešili kočárek? Postýlka se dá polohovat, ale jak miminko ukládat do kočárku? Máte polohovací zádička?
Moc moc děkuji za vaše zkušenosti, přeji hezký den Gába :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
1.1.07 16:10

Gábo, Dalek v kočárku vůbec být nechtěl, asi ho totiž dráždí i ta poloha na zádech, protože spí jen na břiše, strašně řval, nosila jsem ho „nastojato“ v kříži s kapsou v šátku pod bundou, později jezdil v kočáru na břiše, to mu nevadilo.

Pokud mají kočár s vložnou taškou, šla by polohovat podložením na straně hlavičky, jinak fakt nevím :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
1.1.07 18:50

Kočár mají Mutsy, tak mne napadlo vynechat korbičku a dát malého rovnou do sporťáku, který se dá dát do několika poloh. Paradox je, že vybírala kočár bez polohování zádiček, protože je to nezdravé a nyní jim doktorka poradila kočár s polohováním. A nebo jezdit s autosedačkou Mutsy, ta se dá taky bezvadně polohovat. Ach jo, zítra se jedu mrknout do porodnice, moc se těším na mímo a zároveň bych tam chtěla přivézt pozitvní zprávy a rady od vás. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
1.1.07 19:30

Ahoj,

myslim, ze Mutsy se daji polohovaz i hluboke. Bare trvalo nez si v kocaru zvykla a driv jak hodinu po jidle ji nepokladam. Nijak jsme kocar nevypodkladali. ted uz ji davamna brisko a to si pekne od grkne, a je ji lepe. Nutriton nam potize nedela, ale Nutrilon ji strasne betonoval, a Beba nesticila, mame jedlika :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
1.1.07 19:41

Uvidí, vyzkouší, třeba zrovna jim bude vyhovovat ten Nutriton. V autosedačce nevím nevím - bude asi nakonec přece jen zima :wink: , ale nějak se to pořešit dá. Je to nepříjemné, ale jsou horší nemoci na světě. Jo, ještě není špatné, až dítko odroste (několik let), pokud by ten reflux přetrvával, si hlídat bronchitidy, kašle atd. - určité procento lidí s refluxem má astma a ten reflux zhoršuje příznaky (už to není o zvracení, ale o mikročásticích žaludečních šťáv), ale dá se to léky zmírnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
1.1.07 19:44

Mutsy hluboké korbičky se polohovat nedají, máme ho totiž taky.
Ale hodinu po jídle kdyby to šlo, alespoň něco. Každé mímo je jiné, to je jasné.
Díky moc za rady. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
1.1.07 19:49

A souvislost s tím , že ona má astma to je asi blbost, že? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
5.1.07 19:05

Děkuji všem za odpovědi, miminko 5den po porodu přestalo zvracet, sice ho ještě nedávají úplně do vodorovné polohy, ale o reflux se nejedná, zřejmě si opravdu jen loknul plodové vody a potíže trvaly trochu déle než je běžné.
Děkuji ještě jednou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama