Zvracení ve spánku po slabém požití alkoholu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9.10.21 12:29

Zvracení ve spánku po slabém požití alkoholu

Zdravím,
Můj přítel má takový problém. Když spolu večer pijeme, a to ne nějaké mordy proboha :D normálně pár piv a do nálady jenom, tak mě potom v noci probudí, jak zvrací, ale jeho to nevzbudí. On prostě spí a leze to z něho. Já samozřejmě nemám čas ho vzbudit, protože chci mít co nejmenší škody, tak běžím pro kyblík a dam mu ho k hlavě. Pak až se ho snažím vzbudit ale nic. On je v takovém polospánku, kdy si sice zvládne držet kyblík a posadit se, ale nevnímá. A ráno je v šoku, co se to proboha stalo, když měl sotva tři piva.
Docela se o něj bojím, nejsem s ním vždycky když si jde s kamarády popit třeba a nemusí mě to pokaždé vzbudit žejo. To se může klidně udusit a asi není něco v pořádku, ale je to mladý kluk ještě studující. Nemáte s tím někdo zkušenosti nebo nevíte něco?
A zdůrazňuji ještě jednou že se nezlívá do němoty, ale dá si do nálady, jako většina normálních lidí s kamarády nebo rodinou. Hlavně proto mě to znepokojuje, jinak samozřejmě vim, kde by byl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
718
9.10.21 12:34

Tak zřejmě je na čase ubrat těch „normálně pár piv a do nálady“, aby o sobě věděl. Zřejmě to přeháníte a ano, může se ve spánku zadusit. A to, že mu to taky nevadí, je dost zvláštní. Zřejmě má alkohol ve větší oblibě než svůj život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3973
9.10.21 12:37

Zažila jsem něco podobného. Manžel když pije, tak je neprobuditelný (+hromada dalších nepříjemných věcí s alkoholem spojených). Řešením pro jeho problém je totální abstinence, kterou už rok a půl praktikuje a nehodlá končit. :dance: Což nevím na kolik ti pomůže pokud on pít nechce přestat, ale taková jest má zkušenost s dost podobnými zážitky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
9.10.21 12:37

Bohužel mu stačí i málo. Trvala bych na tom že pít přestane, holt se nedá nic dělat, když mu to nesvědčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3973
9.10.21 12:41
@SussieS píše:
Bohužel mu stačí i málo. Trvala bych na tom že pít přestane, holt se nedá nic dělat, když mu to nesvědčí.

A myslíš, že by tě takový člověk poslechl? Docela by mě zajímalo jak tohle „trvala bych na tom“ vypadá. Se závislostmi nelze skoncovat pokud ten člověk sám nechce. Bohužel pro zakladatelku si na tohle musí přijít on sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3973
9.10.21 12:45
@Malineka píše:
Tak zřejmě je na čase ubrat těch „normálně pár piv a do nálady“, aby o sobě věděl. Zřejmě to přeháníte a ano, může se ve spánku zadusit. A to, že mu to taky nevadí, je dost zvláštní. Zřejmě má alkohol ve větší oblibě než svůj život.

Někomu alkohol na tělo opravdu působí tak, že jde do totálního útlumu. Znám to z domu. Po jednom pivu trochu do útlumu, po 2 jsem ho ještě probudila, ale po 3 a více už spal jak zabitej. Podle mě na to může být někdo jen trochu náchylnější a fakt nemusí chlastat první ligu aby se do těch stavů dostal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
9.10.21 12:48
@Nikde_nikdo píše:
Zdravím,
Můj přítel má takový problém. Když spolu večer pijeme, a to ne nějaké mordy proboha :D normálně pár piv a do nálady jenom, tak mě potom v noci probudí, jak zvrací, ale jeho to nevzbudí. On prostě spí a leze to z něho. Já samozřejmě nemám čas ho vzbudit, protože chci mít co nejmenší škody, tak běžím pro kyblík a dam mu ho k hlavě. Pak až se ho snažím vzbudit ale nic. On je v takovém polospánku, kdy si sice zvládne držet kyblík a posadit se, ale nevnímá. A ráno je v šoku, co se to proboha stalo, když měl sotva tři piva.
Docela se o něj bojím, nejsem s ním vždycky když si jde s kamarády popit třeba a nemusí mě to pokaždé vzbudit žejo. To se může klidně udusit a asi není něco v pořádku, ale je to mladý kluk ještě studující. Nemáte s tím někdo zkušenosti nebo nevíte něco?
A zdůrazňuji ještě jednou že se nezlívá do němoty, ale dá si do nálady, jako většina normálních lidí s kamarády nebo rodinou. Hlavně proto mě to znepokojuje, jinak samozřejmě vim, kde by byl problém.

Mám bohužel smutnou zkušenost, můj kamarád se ve 20letech opil tak, že se udusil zvratky ve spánku. Našel ho ráno otec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
9.10.21 13:17

@Parninas Ano a o to víc je potřeba si to uvědomit a hlídat! Jestliže se chce udusit ve spánku, když usne bez své přítelkyně, tak je to jeho volba. Alkohol je prostě metla lidstva a žít se dá i bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
9.10.21 13:21

Tak asi bude muset přestat pít úplně. Ale k tomu ho nedonutíš, musí chtít sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4296
9.10.21 13:29

Kazdy snasi alkohol jinak! Pro nekoho par piv do pohody, pro nekoho životaohrožujici stav.

Jsou bohuzel lide, kteri prepijeji i vazne nemoci (cukrovka, epilepsie, deprese). Kdo na to upozornuje, ten je za nepritele. Nezavidim :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28156
9.10.21 13:45

Taky znám holku, která se zadusila zvratky v noci a umřela, bylo jí 34 a bylo tam 8 leté dítě, matka samoživitelka, ale ona pila trošku víc, než 3 piva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18792
9.10.21 13:59

Pár piv do nálady mi prijde dost na člověka, kterému alkohol očividně nesedí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1942
9.10.21 14:13

U kamaráda tohle značilo selhání ledvin, vlastně to byl první příznak, že po malém množství alkoholu zvracel. Na druhou stranu švára má tohle taky, že bleje a neví o tom, nicméně žen si teda nedá tři piva..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
9.10.21 14:14

A jsi si jistá, že je to opravdu po dvou třech pivech? Pokud chodíte s partou někam do hospody, neklopí tam bokem s kamarády i panáky?
Po třech pivech mi to teda přijde divný, ale možná má fakt nízkou toleranci alkoholu :think:
Pak jediné řešení vynechat alkohol úplně, než to skončí špatně… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
9.10.21 14:14

Jedině nepít. :nevim:
Kdyby jsi měla tvrdší spánek nebo on spal někde sám, tak je s ním ámen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat