Zvracení z psychiky

Anonymní
9.12.20 12:07

Zvracení z psychiky

Ahoj holky 🤗
Chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo podobnou nebo stejnou zkušenost jako já se zvracením.. Začalo to asi před dvouma měsícem každé ráno ze stresu a pořád to pokračuje.. Vstanu a začnu vykašlávat mám sevřeny žaludek a najednou to jde ven.. Nejde jídlo jen hleny.. Už se léčím i u psychiatra a dnes je to 9den co beru cipralex a neurol.. Vím že to může být z toho a nemusí a budu se muset nejspíš objednat na gastro ale prvně se ptám tady.. Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3793
9.12.20 12:18

Tak psychická příčina se většinou vylučuje az nakonec. Například z důvodu, že pokud jde o vážnější onemocnění, ztratí se drahocenný čas. Na gastro se stoprocentně objednej. Zvracení po ránu může mít mnoho příčin. Těhotenství, vředy, gastritida, zánět slepého střeva, funkční dyspepsie, gastroparéza, streptokoková faryngitida, rakovina, adrenální krize, diabetická ketoacidóza, esofagitida, intrakraniální, hypertenze a samozrejmě další příčiny včetně psychogenních příčin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 12:20
@sediza píše:
Tak psychická příčina se většinou vylučuje az nakonec. Například z důvodu, že pokud jde o vážnější onemocnění, ztratí se drahocenný čas. Na gastro se stoprocentně objednej. Zvracení po ránu může mít mnoho příčin. Těhotenství, vředy, gastritida, zánět slepého střeva, funkční dyspepsie, gastroparéza, streptokoková faryngitida, rakovina, adrenální krize, diabetická ketoacidóza, esofagitida, intrakraniální, hypertenze a samozrejmě další příčiny včetně psychogenních příčin.

No já právě vím dneska jsem chtěla k obvodní se objednat na to gastro jenže maj karanténu a nemaj tam napsaný zástup takže teď vůbec nevím 😏

• Citovat
  • Nahlásit
3793
9.12.20 12:24
@Anonymní píše:
No já právě vím dneska jsem chtěla k obvodní se objednat na to gastro jenže maj karanténu a nemaj tam napsaný zástup takže teď vůbec nevím 😏

Tak se objednejte na gastro bez žádanky s tím, že Vás stejně nevezmou hned. Čekací doba je určitě více než 14 dní a i kdyby, tak Vás určitě bez žádanky vezmou, když řeknete, že dr.je v karanténě a dodate jí později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
9.12.20 12:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky 🤗
Chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo podobnou nebo stejnou zkušenost jako já se zvracením.. Začalo to asi před dvouma měsícem každé ráno ze stresu a pořád to pokračuje.. Vstanu a začnu vykašlávat mám sevřeny žaludek a najednou to jde ven.. Nejde jídlo jen hleny.. Už se léčím i u psychiatra a dnes je to 9den co beru cipralex a neurol.. Vím že to může být z toho a nemusí a budu se muset nejspíš objednat na gastro ale prvně se ptám tady.. Děkuju :kytka:

Ahoj, já zvracela vloni celé léto, každé ráno. Nakonec jsem šla na gastroskopii, kde nic nenašli a uzavřeli to jako psychogenní. Léčím se na psychiatrii 13 let a já hodně somatizuju, takže mám spousty psychosomatických problémů. Pak to bylo asi rok ok, ale letos v září jsem zas začala zvracet, ale to asi bylo i tím, že jsem brala AD nalačno, což jsem si nejdřív neuvědomila. Teď je beru s jídlem a už nezvracím, ale někdy se dávím dopoledne. Určitě se na gastro objednej, nejdřív se musí vyloučit organická příčina, než se to uzavře jako psychogenní, pak by ale bylo fajn podle mě začít chodit i na psychoterapii. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 12:54
@Anonymní píše:

Doporučuji řešit to hned a rovnou na gastro a klidně i dojet. Tchán to v první vlně odkládal a čekal, a pak už bylo na léčbu pozdě. :?

• Citovat
  • Nahlásit
8454
9.12.20 13:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky 🤗
Chtěla jsem se zeptat jestli nemá někdo podobnou nebo stejnou zkušenost jako já se zvracením.. Začalo to asi před dvouma měsícem každé ráno ze stresu a pořád to pokračuje.. Vstanu a začnu vykašlávat mám sevřeny žaludek a najednou to jde ven.. Nejde jídlo jen hleny.. Už se léčím i u psychiatra a dnes je to 9den co beru cipralex a neurol.. Vím že to může být z toho a nemusí a budu se muset nejspíš objednat na gastro ale prvně se ptám tady.. Děkuju :kytka:

Já to začala mít už jak dítě na ZŠ…učitelka na mě byla zasedla a tím se to odtartovalo…Zlepšilo se to až po IX letech :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.12.20 13:16
@Lollitka píše:
Ahoj, já zvracela vloni celé léto, každé ráno. Nakonec jsem šla na gastroskopii, kde nic nenašli a uzavřeli to jako psychogenní. Léčím se na psychiatrii 13 let a já hodně somatizuju, takže mám spousty psychosomatických problémů. Pak to bylo asi rok ok, ale letos v září jsem zas začala zvracet, ale to asi bylo i tím, že jsem brala AD nalačno, což jsem si nejdřív neuvědomila. Teď je beru s jídlem a už nezvracím, ale někdy se dávím dopoledne. Určitě se na gastro objednej, nejdřív se musí vyloučit organická příčina, než se to uzavře jako psychogenní, pak by ale bylo fajn podle mě začít chodit i na psychoterapii. Držím palce.

Ahojky aha a jak ste to gastro prosím zvládla? To není prej taky nic příjemného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.12.20 13:17
@Anonymní píše:
Doporučuji řešit to hned a rovnou na gastro a klidně i dojet. Tchán to v první vlně odkládal a čekal, a pak už bylo na léčbu pozdě. :?

No budu se snažit co nejdřív ale doufám že to mám naky reflux ze stresu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.12.20 13:18
@Annabela11 píše:
Já to začala mít už jak dítě na ZŠ…učitelka na mě byla zasedla a tím se to odtartovalo…Zlepšilo se to až po IX letech :?

Tyjo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
9.12.20 13:21
@Anonymouz píše:
Ahojky aha a jak ste to gastro prosím zvládla? To není prej taky nic příjemného
Úplně v pohodě, protože mi píchli do žíly Dormicum (midazolam) jako premedikaci, takže si to vůbec nepamatuji, přišlo mi to jako vteřinka, ani jsem se téměř nedávila… a to jsem z toho měla šílené obavy.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.12.20 13:28
@Lollitka píše: Úplně v pohodě, protože mi píchli do žíly Dormicum (midazolam) jako premedikaci, takže si to vůbec nepamatuji, přišlo mi to jako vteřinka, ani jsem se téměř nedávila… a to jsem z toho měla šílené obavy.

Aha no já se toho právě taky bojím navíc beru ten cipralex. a neurol tak nevím jestli by mohli něco píchnout mě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
9.12.20 13:29

Mě to dělalo ráno po probuzení.. ale vůči stresu jsem celkem imunní, nikdy jsem nepotřeboval brát nějaký neurol. Těžko říct, co se mi honilo hlavou, když jsem spal.. no vždycky jsem myslel, že to mám že psa. Je nemocný, občas dost zapáchal. A i když jsem ho třeba ani necítil (asi zvyk), tak mě po ránu natahovalo, když jsem kolem něj prošel. Co jsem se odstěhoval, tak to přešlo.. přitom stres jsem zažíval spíše po odstěhování (manželka mě vykopla). Taky je dobré nevstával příliš prudce, po probuzení je lepší chvíli ležet, pak si na chvíli sednout a pak až vstát. Pro tělo je přechod z polohy v leze do polohy ve stoje docela náročný proces, klidne to může trochu podráždit žaludek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.12.20 13:38
@Havran007 píše:
Mě to dělalo ráno po probuzení.. ale vůči stresu jsem celkem imunní, nikdy jsem nepotřeboval brát nějaký neurol. Těžko říct, co se mi honilo hlavou, když jsem spal.. no vždycky jsem myslel, že to mám že psa. Je nemocný, občas dost zapáchal. A i když jsem ho třeba ani necítil (asi zvyk), tak mě po ránu natahovalo, když jsem kolem něj prošel. Co jsem se odstěhoval, tak to přešlo.. přitom stres jsem zažíval spíše po odstěhování (manželka mě vykopla). Taky je dobré nevstával příliš prudce, po probuzení je lepší chvíli ležet, pak si na chvíli sednout a pak až vstát. Pro tělo je přechod z polohy v leze do polohy ve stoje docela náročný proces, klidne to může trochu podráždit žaludek

Ahoj aha no to já mám taky celý život že když cítím naky smrad tak mě natáhne ale tohle je divné no jen co vstanu ještě si třeba ani nesednu začnou se mi hlenit jakoby plíce chci to vykašlat a už zvracím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
9.12.20 13:39

Přes den nic je to v poho jen ráno a mám stažený žaludek no :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu