Zvracení/ublinkáváni 5m miminka

289
22.11.15 20:55

Zvraceni|Ublinkavani 5m miminka

Dobry den,

Mam doma 5m holcicku. A v posledni dobe zvraci vice nez obvykle, a to po kazdem jidle. Je od narozeni na Sunaru. Doktorce kdyz to rikam, tak mi jen sdeli, ze s tuhou stravou se to zlepsi a nektere deti hold blinkaji. Mam pouzivat nutriton na zahusteni, pouzivam a stav stale nemenny. Jelikoz davam i prikrmy a zvraci i je tak uz nevim, co delat. Doktorka porad kokentuje stejne a vzdy zakonci, ze mala pribira jak ma tak ji nic neni. Nema nekdo radu, co na to zvraceni. Nebo jestli nezmenit umelou vyzivu.

Dekuji za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22558
22.11.15 21:01

@SSophia A co si všechno dávala na tip zeleniny. Nepozoruješ, že se to po nějaké horší? A UM od začátku sedí? Zatím bych Nutrilon na zahusťování nedávala, mohlo by to nadělat víc paseky. Spíš vypozorovat, jak to vypadá po určitém příkrmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12104
22.11.15 21:04

@SSophia mně malej ublinkával až do roka, pak to samo ustalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 21:17

Kojila jsem, malej blinkal od narození. Neřešila jsem to, přibíral. S příkrmama se to zlepšilo, ale ne hned naráz. Některý děti holt ublinkávaj no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
22.11.15 21:32

@Aries6 nutriton ma uz od cca 2 mesicu na zahusteni na prikaz lekarky, a blinka stejne. :-(. Prikrmem to nebude, klasicky, co davam denno denne, nic, co by ji udelalo tezce :-(.

@nesssinka, @Katerina308 to se mam na co tesit, kdyz ja mam o ni strach, aby ji to nejak neublizovalo. Dneska jsem prevlikala sama sobe tricka alespon 5×, protoze me,,oblila,, fakt velkym mnozstvim. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
22.11.15 21:35

Můj druhorozený syn také ublinkáva. Doktorka říkala, že to do 1. roku zmizí. A taky že jo. Ještě říkala, jestli je to ublinknutí tak do 2 polívkových lžic, tak je to v pořádku. Teď je synovi rok a půl. A Když se někdy přepije a přejí a řídne si, prostě si zase ublinkne. Je to hodně individuální a stravou to určitě není. Můj první syn se narodil již ve 36. tt, podle doktorů byl donošené dítě měl 3010 g a 46 cm a vůbec si neublinkával a ani jsem ho nemusela dávat odříhnout. Za to druhorozený narozený v termínu od narození co odříhnutí to velké ublinknutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
22.11.15 21:37

@SSophia A pláče je nespokojený myslíš? To je hlavně důležitý vypozorovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
22.11.15 21:39

My neublinkavali, zvraceli jsme kyble asi az do pul roku minimalne. pribyval krasne, i kdyz jsem si myslela, ze v nem nic nezustava. Nutriton jsme zkouseli, efekt jen minimalni na zvraceni, za to nam to zhorsovalo prdiky. takze nakonec jsem rozhodla, ze se radeji budu 20 prevlikat (sebe i jeho), nez zhorsovat bolesti briska.
a jak vsichni rikali, ze z toho vyroste, tak se taky stalo. uz ani nevim kdy :)
jo jinak ev. zkusit UM antirefluxni. my teda kojili, takze hodnotit nemohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 21:44

@SSophia Klukovi je přes dva roky a žádný následky to na něm nezanechalo :-) Od roka už opravdu nezvrací.
Měla jsem pocit, že toho zvrací hodně, ale ono jak se to rozplacne na zemi tak to tak vypadalo (promiňte ten popis). Pokud bych takhle obrátila dvě polevkove lžíce vypadalo by to asi stejně.
Určitě bych se nestresovala. Pokud je dítě spokojene, nebreci a neknoura tak určitě netrpí.
Chápu, že to prevlekani je na palici, ale da se to přežít. Na dítě do toho půl roka mám overalu a bodycek jak na dvojčata :-) Někdy jsem ho mezi kojenim musela i třikrát prevlict

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
22.11.15 21:45

My jsme po Sunaru taky zničehonic blinkali víc, přešli jsme na Hipp a podstatně se to zlepšilo. Sunar hodně pění, možná to bylo tím, nevím… tak do dvou polévkovychlžiček je to prý v normě a mimčo si tím pomůže od bolení z přejezení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
22.11.15 22:02

@Mata132 no nekdy nez si,,ublinkne,, tak je nevrla nebo fnukne, a nekdy zase ne a leti to z ni a jeste se u toho smeje. Ale vzdy jak lezi a chce se ji blinknout, tak se krouti fnukne, zvednu ji, krkne si a za tim zaplava.

@Katerina308 no me to nekdy prijde, jak by vyblila celou flasku, ale zkusim vylit fakt dve lzice na uterku, jestli je to stejne mnozstvi.

@arrow no asi se jeste poradim s mudrou jestli nebude lepsi vymenit ten sunar. I kdyz jak to ctu asi nic nepomuze a muzu se tesit az to samo zmizi. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
22.11.15 22:06

@lupilka.cz no taky se na nej vykaslu efekt zadny, jen to zbytecne stoji penize :mrgreen: to radeji investuji do dalsich bodycek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
22.11.15 22:08

@SSophia A zkušela jsi ji i během jídla dávat odříhnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 22:09

Náš pětiměsíční zvrací od narození, neustále je poblitý on, já, pes i kočka, když kolem zrovna procházejí… :) Pořád jen peru, svoje věci i jeho, deky, povlečení. Taky čekám, kdy se to zlepší, zatím nic… :( Ale přibírá a to dost, ani nevím z čeho, když mi přijde, že vše jde hned ven… S příkrmama se nezměnilo nic, krom toho, že spousta fleků už nejde vyprat, narozdíl od mléka… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
22.11.15 22:14

Syn taky blinkal. Zastupující doktorka mi tehdy doporučila Gastrotuss. Je to na reflux. Nevím, jestli zrovna tohle pomohlo. Po kojení jsme malého nosili půl hodiny ve svislé poloze, nepokládali na břicho, měl vyvýšenou hlavu všude kde ležel, atd. Tak asi všechno dohromady většinou pomohlo a postupně z toho vyrostl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama