Zvrací a nepřibírá

417
16.8.15 08:53

Zvrací a nepřibírá

Ahoj holky, od včera jsme v nemocnici. Jsou nám 4týdny, malá do minulého týdne dobře přibírala, ale teď posledni týden se to změnilo. Skoro po každém jídle ublinkává nebo zvrací. Takže je jasné, že přestala přibírat. Napíchli nám infuzi a dávaji malé glukozu. Byli i jsme i na sonu žaludku, tam se zdálo všechno v pořádku. Ještě bych asi měla napsat, ze od narození jsme na Nutrilonu. Zažili jste některá něco podobného? Jak jste znovu začali přibírat? Sedim tady nad ní a brečím, jsem úplně vyřízena. Modlím se, ať je všechno zase v pořádku. Děkuju všem za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2205
16.8.15 09:12

@Mindi to me mrzi, ze mate takove starosti. Vim moc dobre jake to je. Syn od malinka ublinkaval, preslo to do zvraceni obloukem, nakonec se v 5 tydnech zjistilo, ze ma pylorostenozu, kdy mel koncovou cast zaludku uz uplne nepruchodnou a musel na operaci. Do toho mel i silny reflux, ublinkaval mi az do roka. Predpokladam, ze udelali ultrazvuk aby se tato pricina u male vyloucila. Uvidis, ze kapacka male doda sily! Urcite Ti poradi nejaka antirefluxni mlika, postylku pod hlavou mit urcite vyvysenou, davat casto odrihnout… preji pevne nervy a obe se drzte!! Oni si tam s vami poradi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 09:13

@Mindi Ahoj my byli na Hipp zlepšilo se to až když jsem z Hipp 1 přešli na Hipp ar. Je to super mléko měli jsme ho do prvních příkrmů. Pak ještě klín do postýlky nám pimohl a na doporučení dr byl týden 24hodin v autosedačce. My neměli prokázány reflux.

Příspěvek upraven 16.08.15 v 09:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
548
16.8.15 09:14

A co takhle zkusit výměnu kojeneckého mléka? Já jsem malý dávala BEBU a po tý mi blila jak alík, najela jsem na HAMI a bez problémů. Zkus to zkonzultovat s dr. Jsou i mlíčka pro cilivý bříška, určitě poradí. A držim palečky, ať jste brzy v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
16.8.15 09:14

@Mindi tak ted ctu, ze sono mate za sebou… je dobre, ze na utz se nic nenaslo :) poradi Ti asi nejaky jiny mlicko, uvidis, ze zas bude vsechno v poradku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
16.8.15 09:15
@Mindi píše:
Ahoj holky, od včera jsme v nemocnici. Jsou nám 4týdny, malá do minulého týdne dobře přibírala, ale teď posledni týden se to změnilo. Skoro po každém jídle ublinkává nebo zvrací. Takže je jasné, že přestala přibírat. Napíchli nám infuzi a dávaji malé glukozu. Byli i jsme i na sonu žaludku, tam se zdálo všechno v pořádku. Ještě bych asi měla napsat, ze od narození jsme na Nutrilonu. Zažili jste některá něco podobného? Jak jste znovu začali přibírat? Sedim tady nad ní a brečím, jsem úplně vyřízena. Modlím se, ať je všechno zase v pořádku. Děkuju všem za odpovědi.

pokud uz jste v nemocnici tak tak si vas ohlidaji a daji do kupy :hug: osobne jsem to nezazila ale posilam hodne sil a preji at jste co nejdrive zase doma a je vse ok :hug: třebas to bylo jen téma horkama když je jinak vse v poradku :pankac:

• Citovat
  • Upravit
417
16.8.15 09:18

@Paaajka to s tím žaludkem vyloučili, na utz jsme byli vcera. A ten reflux se zjistí na jakém vyšetření? S tím se dělá co? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
16.8.15 09:24

@Mindi reflux by meli zjistit take z ultrazvuku, hodne deti ma do roka nevyvinutou zaklopku, takze pak blinkaji. Hodne se pouzivaji antirefluxni mlika, ty jsou hustsi nez klasicka a deti tolik neublinkavaji. Vetsinou do roka by to melo prejit. Takze to chce hlavne obrnit nervy a vydrzet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
417
16.8.15 09:33

Jestli to bude jen tím, že máme změnit mlíčko, tak budu ráda, to je to nejmenší. Jen nevím podle čeho se rozhodnout při výběru jinýho mlíka. Je mi ale divný, že 3týdny Nutrilon snášela dobře a pak se objevilo tohle. Moc vám všem děkuju za podporu, jsem na zhroucení, když se na ní podivám :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
417
16.8.15 09:38

@Paaajka tak o refluxu taky nic neříkali, ještě se zeptám až přijde doktor. To ja se trpělivostí obrním, jen ať mi někdo konečně řekne co to má a co s tím. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11603
16.8.15 09:50

To mi je lito, muj prcek blije ale pribira…takze akorat furt prevlikam a peru…to jen tak na okraj, ze bliti nemusi automaticky znamenat nepribirani. Na reflux se urcite doktoru zeptej, to by pak mela pomoct zmena UM na antitefluxni, ale vyresi to az cas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11989
16.8.15 10:21

@Mindi :hug: presne vim jak se citis. Ja s malou taky skončila v nemocnici ve 4 tydencb kuli nepribirani. Me teda blindila od porodnice. A to jsem malou kojila tak litalo vsechno ven. Dulezite je ze na sonu vyloučili pylorostenozu, ta se resi operativně. Pravděpodobně ma reflux, ten se nikde nezjisti, min do roka se to „neresi“. Na utz muze byt videt a nemusi a přesto ho ma. Dela se pak ph metrie ale je to hnus a akorat se to tim potvrdí, coz je k ničemu ma to smysl po tom roce pokud potize trvají event. se přidávají přidružené problemy - laryngitidy atd. Takze je to hrozne tezky, ale zatim mate normalni um? Kup AR um, nejlepsi je nutrilon, event. je dobra kombinace hipp a zahustit ho nutritonem. Hipp je nejlepsi na brisko, ale jestli mala extra netrpí na brisko dej ji nutrilon AR na blinkani je urcite nejlepsi. Treba Vam to pomuze..nam tak z 50% coz i tak byla oooobrovska uleva a zacala konecne pribirat. Nejvic ale antirefluxni opatření ty pomáhají fakt hodne - postýlku, kocar, prebalovak vse zvedla staci cca 10-15cm. Pri extrémních případech lze i antireflux. korytko..a po kazdem jidle alespon 40min drzet jakoby kolmo - ja malou mela položenou bříškem na mem brisku a jakoby jsem seděla v polosedu..pak hodne plen a bryndaku. A nejhorší ale pravdivá rada - vydrzet :zed: fakt to prejde. Drzim palce :hug: pokud te neco jeste zajima napis ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
417
16.8.15 11:35

@saadet Moc děkuju za rady a hlavně za uklidnění, o změně mlika zatim nepadlo ani slovo, musim se doktoru zeptat. Problemy s briskem prave mame, spatne kaka i trpi na prdiky. Tak myslis, ze Hipp bude lepsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11989
16.8.15 11:54

@Mindi na brisko je hipp urcite nejlepsi, jednak to vim z vlastni zkusenosti a plno kamarádek mi to jen potvrdilo. I recenze ma dobre. Na blinkani nam ale nejvíce pomohl ten nutrilon AR, hipp AR treba na blinkani moc nepomohl :nevim: dulezite je co ti reknou v nemocnici. Tedy myslim jestli vyloučí vse ostatni - tim ze zacala zvracet az za par tydnu, me mala blindila od porodky. Pokud je zdrava a jen „blici“ zkusila bych hipp AR. A hlavne ta opatření. Event normalni hipp a zahustovat nutritonem. Ja pak kolem 5-6 mesice zacala zahustovat normalni hipp kasi to bylo nejlepsi-presne jsem si vychytala ten poměr hustoty, ale na to mate spoustu casu a hlavne to ted nesmí. Ja mela kase uz odzkousene…a uvidis co to udela. Pokud zacne pribirat a bude mit dost pocuranych plinek tak uz „jen“ budes uklizet a prat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11989
16.8.15 12:50

@admin prosím toto jako vážně?? 8o

smazána citace - spam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...