Zvrací nestrávené UM

24
3.6.20 11:40

Zvrací nestrávené UM

Zdravím holky,
Mám syna dva a půl měsíce a je schopný mi i po 2 hodinách (někdy i těsně před dalším krmením) blinkat řekla bych nestrávené UM. Myslím si že je nestrávené páč nevypadá jako tvaroh, ale maličkatý tečky tam jsou, není to tak že by to bylo mlíčko jako z lahvičky a také toho nevyzvrací nějak extra moc. Momentálně přecházím na jiné mlíčko, ale dělá to furt.

Nemáte některá zkušenosti? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

911
3.6.20 12:29

A to přecházíš na jiné UM kvůli tomu zvracení? Záleží, kolik toho vyzvrací… Jinak můj čtyřměsíční dělá to samé - někdy si u ublinkne před nastávajícím krmením. Přibírá a je spokojený, takže to neřeším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
3.6.20 12:37

@Pocahonta Mě příbuzná řekla, že to mlíčko netráví a že z něj tímhle stylem udělám alergika, takže mě to vyděsilo. Syn také pěkně přibírá zatím, je předčasně narozený a teď už má 6 kilo, coz si myslím že je dost, když by mu vlastně mělo být měsíc a půl.
Máte zkušenosti s antirefluxním mlékem?
Doktor mi řekl, že bych ho dyštak mohla zkusit, jinak že amm krmit menší porce a častěji, jen mi furt vrtá v hlavě to, že bych z něj mohla udělat alergika? A taky se trošku bojím aby nehladověl, ale to by asi plakal hlady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
911
3.6.20 14:44

@Eliver Udělat z něj alergika? Tak to slyším poprvé… Zeptala bych se na to pediatra… Kolik toho průměrně vyzvrací? Mně doktorka říkala, že pokud je to třeba množství čajové lžičky, tak je to v pohodě… Jinak mezi dávkami UM určitě intervaly min. 3 hodiny (ty dvě hodiny jsou opravdu hraniční). Pak by tam to nestrávené mléko mohlo nadělat paseku. Jinak dítě plně na UM by mělo vypít za den 150-180 na kilogram své váhy (ale záleží na konkrétním dítěti). Já mám toho čtyřměsíčního a byl od začátku jedlík a od třetího měsíce jí spíše podprůměrně - ale přibírá úplně v pohodě a pediatrička je spokojená… Takže neřeším… S antirefluxním mlékem zkušenosti nemám (a to mám třetí dítě)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
3.6.20 15:16

@Pocahonta vyzvraci bych řekla tu lžičku, ale někdy toho je víc.. Asi tak dvě lžičky bych řekla… Vypije mi cca těch 120 ml na dávku, někdy jen 80 a někdy 150,ale to už toho vyblinka víc… Malej byl taky jedlik, zvládl jednou i 270,alw teď se drží okolo té 100.
Intervali dělám tak nějak jak si řekne, ale neřekne si dřív než min za 2,5 hodiny a to jen když si dá cca těch 80… Asi to take nebudu řešit, dokud je malej spokojenej a prospívá… Jen mě vyděsilo jakým tónem a jakou dobu do mě ta příbuzná jela, že to vypadalo jako že jsme nejhorší a mimčo trpí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
3.6.20 18:13

@Eliver maly tiez hodne blinka a ma aj alegiu na BKM, ale rozhodne si nemyslim, ze by mu tu alergiu sposobilo nejak to zvracanie, alebo ako to ta znama myslela…

maly mal aj antirefluxne mlieko, pomohlo mu to. teraz kvoli tej alergii ma mlieko specialne a zahustujeme nutritonom. oboje ked tak radim konzultovat s doktorom. ale aj napriek tomu stale zvracia, kludne aj tesne pred dalsou davkou a teda niekedy podstatne viac ako dve cajove lyzicky… vzhladom je to tak, ako popisujes, ale to je podla mna proste tym umelym mliekom. kym bol maly este kojeny, zvracal „tvaroh“. ale umele tak nikdy vyzerat nebude. :nevim:

ja to uz neriesim, maly rastie, je sikovny, nezda sa, zeby mu to nejak vadilo, tak ja beham za nim s plienkou a utieram… nic viac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
3.6.20 19:46

Dcera blinkala do 8mi mesicu, ja kojila, ale po každém kojení a pak i po každém prikrmu, vlastně blinkala furt :roll: dr. Rikala, že se to srovná a srovnalo se, takže pokud to není nejak nárazové najednou z ničeho nic, tak to pak řekni u dr, ale víceméně stejně nezbývá nic než jen vydržet :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama