Zvrací po ovocné přesnídávce (zejména) - 7 měsíční dítě

307
5.3.21 20:33

Zvrací po ovocné přesnídávce (zejména) 7 měsíční dítě

Ahoj maminky! Zajímalo by mě, jestli s tím má nějaká maminka zkušenosti. Poslední týden je to šílené a už začínám mít obavy, jestli je to v mezích normálnosti nebo ne. Samozřejmě v pondělí volám na objednání dětské doktorce, ale je pátek a mě to hloda, tak se jdu zeptat.
Mám 7 mesicniho syna, od 4 a půl měsíce jsme začali s příkrmy, málo z kojení totiž prospíval. Od 5 a půl pak s ovocnými presnidavkami. A od 6 měsíce cca kaše na noc. Vše zbaští jako nic, sní všechno, velmi často by si právě dal i víc :) ale dávám 150 až 200g masozeleniny, cca 100 až 130g ovocné presnidavky a 150g kaše.
Poslední týden deset dnů mi ale přesnídávku vždy tak do půl hodiny vyzvrací, litá to z něj… po kojení i po obědě si ublinkne, tak normálně, ale ty ovocné presnidavky poslední dny vyvrací celé, bohužel i když je v klidu, i když ho mám na přebalovacím pultu nebo prostě na zádech nebo ho nosím, takže hlavička nahoře, tak se mu to vrací, v leže je vidět, jak se mu to vrací, má plnou pusu a zvrací. Poslední dny fakt celou porci. Trochu, trochu, trochu a je to. Chápu, když leze a dělá takový ten most, že se otoci na pupík, jde na čtyři a natáhne nohy v kolenou, že hlavička je níž než pupík, že to lítá, ale i když neleze, snažím se ho chovat, nosit nebo ho udržet na zádech, aby se moc nemlel, aby to v něm vydrželo, tak ne, vidím, jak má plnou pusu, jak polyká a jak se to prostě vrací. Doteď vše snášel bez problémů… ale tak týden deset dní děs. Má pořád stejne značky, obědy mu vařím, ale presnidavky ovocné kupuju, ale ne nové, pořád ty samé. Nic z toho nejedl poprvé. Jen mě zajímalo, jestli má někdo něco podobného…nebo nápad. Může myslíte mít např najednou intoleranci, alergii na ovoce? A že by na všechno ovoce?
Ještě napíšu, jak kdy ho krmim. V noci už ho na jídlo nebudim, usne po 22hodine a někdy se vzbudí v noci jednou, většinou už ale spi celou noc tak do 6-9:30. To je jak kdy.
9-10 kojení (jak kdy)
12:30 oběd masozelenina
15 kojení
17:30 ovocná presnidavka
19:30 kojeni
22 kaše
Mám to tak, že kojení, jídlo, kojení, jídlo… Do teď to sedlo, fungovalo, snažím se takhle i ty časové rozmezí, aby nejedl jednou po hodině, pak po třech. Ráda bych kojila ještě nějakou dobu. Mám to zkusit nějak přehodit ty jídla? Nebo to asi nemá vliv? Je mi divné, že až poslední dobu v sobě vůbec neudrží ty ovocné presnidavky. Oběd jo, kojení si ublinkne taky, ale nic dramatického. Před kojením dávám nutrilon nutriton. Všechny mám od čtvrtého nebo šestého měsíce a strouham do nich dvě Sunar sušenky. Kvůli pribirani. Vybije ji se susenkou i bez. To jsem zkoušela.
Děkuji za názory a pěkný večer preju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
395
5.3.21 20:40

Ahoj,

U nás dcera 7.m to má také, ale po zelenině. Nejvíc po dýni :? Moje strategii je zatím ji to nedávat a zkoušet další druhy. Jen teda dcera s prikrmy začíná.

A co domácí? Potom též zvrací?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 20:55

@September88
Dcera to měla podobně, dle doktorky to bylo překyselení žaludku z kyseliny askorbové, která se přidává do přesnídávek. Doporučila nám dávat ovoce bez úpravy: pomačkat banán, rozmixovat jablko s banánem atd.. a bylo po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
5.3.21 21:23
@Nikola27698 píše:
@September88
Dcera to měla podobně, dle doktorky to bylo překyselení žaludku z kyseliny askorbové, která se přidává do přesnídávek. Doporučila nám dávat ovoce bez úpravy: pomačkat banán, rozmixovat jablko s banánem atd.. a bylo po problému.

Děkuji moc, hned zítra zkusím svarit čisté jablíčko a pozítří i s banánem rozmackat a uvidíme. Kéž by to pomohlo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 06:32

@September88
Budu držet pěsti, ať Vám to též pomůže 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48993
6.3.21 06:35

Dávej čerstvé ovoce a ne konzervu. To samé na oběd. Kluk mi takhle blil po některých skleničkách s maso zeleninou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
6.3.21 07:09

Tak mu ty kyselý přesnídávky nedávej. Rozmačkej mu banán nebo podus jablko a rozmixuj, zahustit můžeš i nějakou tou sušenkou, co mu strouháš do sunaru. Totéž s hruškou. Je to určitě výživnější a zdravější, než konzervované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
8.3.21 18:01
@Nikola27698 píše:
@September88
Budu držet pěsti, ať Vám to též pomůže 🙂

Tak jsem chtěla poděkovat za radu, protože to opravdu zabralo. I když je po presnidavce na pupíku, leze po čtyřech a houpe se na kolínkach, tak presnidavka zůstává v bříšku. Jupiiii! Takže opravdu ta kyselina askorbová… Za tři dny ani jedno ublinknuti, to koukám. Chtěla jsem, aby to měl pestřejší, když není sezóna a ne jen jablko, hrusku, banan a pořád dokola, ale tak hlavně, že to v sobě udrží. Na meruňky, Švestky a spol si počkáme :) děkuji za radu a hezký den! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 20:37

@September88
Super, to mám radost, že máte po problému 🙂 Hezký den i Vám :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14248
10.3.21 08:43

@September88 taky ta kaše ve 22h to je docela tíha na žaludek, na noc má být lehká strava..Kaše má moc sacharidů a je těžká, lepší zařadit na snídani. Ale samozřejmě né u všech to platí..Mě dcera zvracela jak divá, než jsem si to načetla a začala dávat ráno, bylo po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
10.3.21 17:39
@lucynka25 píše:
@September88 taky ta kaše ve 22h to je docela tíha na žaludek, na noc má být lehká strava..Kaše má moc sacharidů a je těžká, lepší zařadit na snídani. Ale samozřejmě né u všech to platí..Mě dcera zvracela jak divá, než jsem si to načetla a začala dávat ráno, bylo po problému.

S tou kaší v deset nemáme problém. Neblinka po ní a usne a většinou spi celou noc, nebudi se, ani hlady, ani nijak. A od té doby, co dělám ovoce domácí, tak neblinka, takže asi je po problému. Ublinkava už normálně a to je jasné, když chce mermomocí chvíli po jídle někam lézt a houpat se na kolínkach a tak :)) a bohužel dřív než v deset neusne :( ráda bych to posunula dřív, ale prostě ne a ne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat