Zvuková a tepelná izolace podlahy pod lino?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 11:55
Zvuková a tepelná izolace podlahy pod lino?

Ahoj, zanedlouho se dcerou 2r stěhujeme do bytu 1+1. Dcera bude mít pokojík přímo nad hlavním vchodem v paneláku. Bude mít na podlaze lino a na něm koberec. Přemýšlím, zda ještě něco dát kvůli izolaci pod lino? V krámu na podlahy říkali, že je to zbytečné, lino, které jsem vybrala, je jedno z nejkvalitnějších, ale já přesto váhám, zda to bude stačit.
Díky
 M

Reakce:
Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 15.10.14 12:30

No tak lino je vždycky tepelně vodivější (tudíž v zimě studenější) než třeba parkety z masívu anebo korek. Obvykle se doporučuje pod lino dávat mirelon (bílá fólie), ale to je spíš kvůli srovnání nerovností. Jako izolaci bych to viděl na dvoumilimetrový korek.
BTW: uvažovalas u té izolace i u lina o únosnosti kvůli rozmístění váhy nábytku? Nezdá se to, ale i třicetikilový stůl do toho lina časem vylačí rýhy… A co potom ta tepelná izolace, pokud je nějaká měkčí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 12:43

@Jura007
Pán podlahář mi řekl, že lino musí být na tvrdé rovné ploše, podlaha bude srovnaná, vylitá stěrkou.
Juro, ty myslíš, že ten korek by pod to tedy šel?

Pod nohy stolu, židle, určitě dám takové ty bílé caplíky kvůli otlakům.

Martina

lucyb
Ukecaná baba ;) 2442 příspěvků 15.10.14 12:46

Dobrá izolace je vrstva mirelonu, pak osb deska a zase mirelon. Ale v paneláku pod linem by měl stačit jeden mirelon.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 13:10

Mirelon se dává pod plovoučku, ale pod lino se mi zdá že je měkký a podlahář mi to potvrdil, pod lino že je nevhodný.
@lucyb Ty s tím máš zkušenosti?

Díky Martina

white_black
Kecalka 291 příspěvků 15.10.14 13:11

Naši mají v paneláku korek a super, dost to utlumí zvuk a od podlahy je tepleji.. Nemají na tom teda lino ale vinyl, ale je to podle mě podobné.

lucyb
Ukecaná baba ;) 2442 příspěvků 15.10.14 13:19
@Anonymní píše:
Mirelon se dává pod plovoučku, ale pod lino se mi zdá že je měkký a podlahář mi to potvrdil, pod lino že je nevhodný.
@lucyb Ty s tím máš zkušenosti?Díky Martina

Je rpavda, že ho máme pod povloučkou, dělali jsme to teď v létě…

Kalla1412
Echt Kelišová 8596 příspěvků 15.10.14 15:35
@lucyb píše:
Je rpavda, že ho máme pod povloučkou, dělali jsme to teď v létě…

plovoučku máme taky a máme to stejně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >