Zvyk na rourku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

myina
Povídálka 15 příspěvků 24.02.18 10:45
Zvyk na rourku?

Jdu k vám pro zkušenosti :)
Malého (teď 4 týdny) trapily silné koliky, po třech dnech, kdy z něj nic nevyšlo, jsem mu pomohla rourkou, obrovsky se mu ulevilo, ale od té doby tlačí maximálně „do hlavy“ nebo cura, prostě se nevykadi sám, po pár dnech to vždy nevydržim a pomůžu mu… když draždim konečník, tak až pak začne tlačit a pošle to vše ven, ale bez pomoci to nezvládá… srovná se to? Prožívala jste si některá to samé? Děkuji za případné řady ☺

Reklama

Reakce:

Martis83
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 24.02.18 10:56

@myina já mám 7mi týdenní holčičku a občas jí taky pomůžu rourkou, hlavně večer nebo v noci, abychom se vyspaly. Je ale pravda, že přes den se sama vykaká. Doktorka mi říkala, že se nemusím bát, že by se děti nenaučili kakat samy, že se rourky nemám bát. Takže myslím, že se to srovná a naučí se to.

danalam
Povídálka 15 příspěvků 24.02.18 11:21

Ahoj, moje starší dcera když byla miminko kadila jen přes rourku, měla šílený koliky a rourka byla to jediný co zabíralo. Používala jsem ji denně. Dnes má dcera 4 roky a nemá nejmenší problém. Používala jsem ji do asi do jejího půl roku, jak se začala víc hýbat rourku už nepotřebovala. Takže se toho určitě neboj, naše pediatra mi říkala, že zvyknout si na rourku je nesmysl. Vydrž, brzy to přejde.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1889 příspěvků 24.02.18 11:26

Já ji u malého použíla asi 3×, když byl ještě v porodnici dokrmovanej, než jsem se rozkojila. Jediné, na co mě sestřička upozornila je to, že když se používá často, že se může podráždit sliznice v konci střívka. Malý poměrně dost trpí na prdíky, tak cvičíme a při tom se většinou i vykadí. Zkus masáže bříška, pak cvičit a ono mu to pomůže i s tím tlačením. Vždycky před kojením mu vyměním plínu, zacvičíme. Cvičíme nahatý, to se mu líbí, pořádně se prokope. Jen pozor - když si pak prdně a vyletí a kakání, tak můžeš mít vymalováno;-) Já mu při tom hodím před pindíka složenou látkovou plenu, aby mi nenačůral do obličeje a trochu to kreje i ten zadeček…

Kaktanopus
Stálice 55 příspěvků 24.02.18 11:26

Ahoj, taky jsem pouzivala často kvůli zacpe. Časem se to všechno samo srovnalo, neboj se. :)

Airelles
Povídálka 37 příspěvků 24.02.18 11:29

U obou dcer jsme rourku používali. Nejčastěji mezi 4. a 8. týdnem, tak 1× denně. Obě měly široké balení a to tomu také zrovna nepomáhalo. Postupně se to s tím, jak se začaly více hýbat a už jsme byly bez š. balení, srovnalo samo. Nejvíc nám pomáhalo bříško masírovat, cvičit s nožičkami, nahřívat a nosit v klubíčku. Neboj, pokud rourku nepoužíváš několikrát denně po dlouhou dobu, nic mu nehrozí a časem se to naučí sám. Přeji hodně zdaru :)

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 24.02.18 11:39

Opatrně s tím, ale, kamarádka má roční a ta si doteď sama neuprdne, protože jí pořád pomáhají. Zkuste po ránu cvičit s nožičkami. Malý mi na to taky trpěl, ale rourku jsme v životě nepoužili. Masírovali jsme před spaním večer bříško a ráno cvičili. Většinou se po ránu vykadil a vyprděl a do večera mu bylo fajn. Když měl navečer nějaké prdíky, tak jsme masírovali, nosili na tygříka a mazali bříško tymiánkou.

myina
Povídálka 15 příspěvků 24.02.18 11:54

Děkuju všem za zkušenosti, rady i povzbuzení ☺
Ráda bych s ním cvičila i ho masirovala, ale děláme to tak trošku na sílu… nesnáší polohu na tygrika, nesnáší ležet na bříšku a pokud zahájim masáž, začne řev… takže ano, snažím se to všechno dělat, ale jen do té míry než začne být opravdu nepricetny… takže asi tak 5-10 minut, ale lepší se to, den kde dne je to vždy i pár vteřin delší ???? na vše využívám chvíle, kdy je tak nějak v pohodě, což díky kolikam neni moc často a me mrzí, ze si dohrou náladu zkazim tímto :D
Budu doufat, ze se to brzy srovná a malý to bude zvladat sám…

Joo a střelby moc dobře znám, kolikrát neprevlikam jen jeho, ale i sebe, do toho vytiram a spánek se odkládá ????

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 24.02.18 12:22

Dcera se do půl roku sama vykadila asi 3×, jinak jen po rource. Používala jsem 1-2× denně. V půl roce jako mávnutím proutku začala kakat sama.

Barbora1993
Kecalka 430 příspěvků 24.02.18 13:12

@myina zkus to cvičení hned po ránu, když je ještě miminko rozespalé. Malý to taky neměl moc rád, ale než ráno rozlepil pořádně oči, bylo po cvičení. Každé miminko pláče na bříšku, ale je to důležitý i pro vývoj svalů. To bych fakt nepodceňovala. Kamarádce malá skoro nedržela hlavu ještě v půl roce. Byla zvyklá na lehátko a na to, že jí věčně někdo pomáhá a podpírá hlavu. teď má skroo rok a ještě se ani neplazí a ledva sedí. Těch pár minut řvaní za to stojí :) doktorka říkala, že na bříšku stačí těch 5-10 minut denně. Třeba dát vždycky na chviličku, zkusit zabavit. Jak začne pak i kopkat nožkama, tak se vyprdí, ale teď je ještě hodně malinký. Vím, že se to nemá, ale dávala jsem jednu dobu malého i na bříško spinkat. Dala jsem si ho do postele nebo přímo na sebe, on spinkal a já hleděla na telku :D připadala jsem si chvílemi jak opičí máma :D

balkanka
Kecalka 190 příspěvků 24.02.18 13:23

@myina Ano srovna se to, taky jsme si to prozivali, trvalo to asi mesic az dva a pak se to zacalo srovnavat samo a ted uz je to v pohode. Mala na to strasne trpela, tak jsem ji pomahalo, protoze pak moc tlacila do pupiku a mela z toho kylu. Ale ta se zahojila velice rychle zaroven s s tim vyprazdnovanim. :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Kratina senátorem? Už se na to nemůžu dívat, přímá volba prezidenta je blbost

Nezávislý kandidát do Senátu s podporou ODS na Praze 2 není ani politik, ani... číst dále >

“Kravín“ jim nebyl dobrý, teď Iráčané jezdí v mercedesu a točí si chudé migranty

Sedmnáctičlenná rodina iráckých uprchlíků Battových „oblafla“ s podporou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Reklama