Zvykli jsme si na rektální rourku!

208
2.6.13 10:57

Zvykli jsme si na rektální rourku!!!

Opravdu nevím, co si o tom mém 6měsíčním klučinovi myslet. V jeho 5 měsíci jsem měla dávat kašičky na noc, že ho moje mlíko už nezasytí, jenže ty ho ucpávaly. Tak jsem zkusila zeleninu, ovo přesnídávky, UM a vše ho ucpává. Když mu dám jakýkoliv příkrm, tak od jeho podání celý den nekaká, v půl 7 jde spát a vždy za 3 h řev z jeho pokojíčku. Snažíme se s mužem dát rr jako poslední možnost, ale pak na ní stejně dojde, protože nic jiného nepomáhá… Od 4. měsíce jsme roztahovali zúžený konečník, ten se mu spravil, ale to tuhý on prostě nevykajdí. Když ho teď 3 dny jen kojím a na noc UM, tak kajdí bez problémů a v noci spí i dýl, než když se budil celou noc po 2 h buď kvůli bříšku, nebo hlady. Já vůbec nevím, co sním mám dělat, chirurg mi řekl, že mu to půjde líp, až bude lézt a to jen možná, s když mu nedám za den nic, jen kojím, tak má hlad. Co mám tedy dělat, denně 6 měsíční mimino trubičkovat, nebo mu nedávat najíst, když ho vše ucpává a ‚počkat‘ až se bude víc hýbat??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Everyone
2.6.13 11:00

Zkoušela jsi mu dát třeba švestkovou štávu nebo přesnídávku? A nám pomohl taky heřmánkový čaj, když tak mu ho trochu přislad.

• Citovat
  • Nahlásit
31600
2.6.13 11:03

Druhorozený trpěl na zácpy od prvního dokrmu a rektální rourku neviděl ani z rychlíku. Všechno ho ucpávalo, xkrát měl i od tvrdých bobků natrženou prdelku, postupně se to upravovalo s pohybem a nejětší změna nastala myslím až teď, když kadí do nočníku. Chce to stolici změkčovat, vyhýbat se vysloveně stavícím potravinám a upřednosťnovat ty, které stolici měkčí, podávat hodně tekutin, přidat laktobacila a celkově čekat, až se to upraví.
Takhle malým dětem jdepodávat třeba laktulozu jako jemné šetrné projímadlo, nezkoušeli jste?
Nechávat bez plíny, když pase koníčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
2.6.13 11:04

Zkoušela jsem i trochu švestkového kompotu, i heřmánkový čaj a nic. Lactulosu mu prý dávat nemám, je na ní ještě malý. Ještě tu někdo radil udělat odvar z ovesných vloček a z toho mu udělat UM na noc, tak dnes zkusím. Mě prostě přijde, že ví, že mu pomůžu a tak se ani nesnaží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
2.6.13 11:07

@Macgorka zkusit je naprd. Takové věci musíš podávat pravidelně. Zkus třeba hrušku zralou na přesnídávku s jogurtem, banány, výborné jsou ovesné kaše, polévky. Prostě zařadit víc vlákniny. Ne zkusit, ale ZAŘADIT A DENNĚ PODÁVAT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Everyone
2.6.13 11:07

@Macgorka On Ten čaj nezabere hned, vytrvala bych, a dávala mu několikrát denně aspo%n cucnout. Nemyslím, že miminko si dokáže spojit, že mu pomůžeš, a proto se nesnažit :) Jak píše Gladys, taky bych nedávala „stavící“ potraviny a ty lastobacilky jsou dobrý nápad, ty jsem podávala taky, nezávisle na kakání.

• Citovat
  • Nahlásit
11132
2.6.13 11:09

@Macgorka
mi poradili pridavat do vsech zeleninovych prikrmu lzicku velmi kvalitniho olivoveho oleje - fakt to pomaha.
Jinak hooodne piti, ovocne stavicky (hlavne svetskova), zapijete kazde jidlo. i ty prikrmy delat vic ridke - davat do nich vic vody.
Mi doktorka rourku v podstate zakazala, nepouzili jsme ji taky nikdy, ale je fakt, ze on az tak netrpel, jak ten vas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
2.6.13 11:14

Ahoj, nam hodne pomohl vyvar z jahel. stacily 3 lzicky a hned si dosel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2185
2.6.13 11:14

Meli jsme podobny problem a vyresily to probiotika..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
2.6.13 11:16

Chudák, jen co ho vytrubičkujeme, tak okamžitě usne na přebalováku. Já mu kupuju hlavně hruškovou přesnídávku, ze zeleniny dýňi a kaše jsem vypustila. Jinak malej dokáže vypít za 4 h i půl litru fenyklového čaje, nebo vody. To mi doktorka dokonce zakázala dávat mu tolik pít, prej ho jen kojit, to jako pití stačí a že heřmánkový čaj se nesmí dávat často. Jinak dávám Biogaiu a ns noc Sab simplex. Takže si myslíte, že si na ní nezvykl? Jinak vločky jsem koupila dnes, proto je dnes zkusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
2.6.13 11:20

@Macgorka na rek. rourku si nejde zvyknout.my ji pouzivali do 4 mesicu a z okoli maminy taky a nic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29582
2.6.13 11:22

Zkus vařit a dělat jídla sama. Mrtvý hrušky ze sklinky nikdy nebudou mít takový účinek, jako pěkně uzrálá čerstvá hruška z živým jogurtem.
To stejné sklinky -jídlo.
Doma si to vždy uděláš lépe a víš, co tam dáš. Jemnit navíc jídlo máslem, nebo ol. olejem je služba pro střeva, celkově doma udělané jídlo je vždy lepší. Může mít zácpu i z těch sklinek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.13 11:31

@Macgorka Ja davala hermankovy caj a odvar ze susenych svestek, presnidavka ani stavicka nam nazabirali. A co probiotika? A po domluve s doktorkou zacala jsem mu davat jogurty uz od 7mes. Hollandii jinak jsme na tom byli podobne jak zacal s prikrmy tak sam nemohl vykadit tak bud ten odvar a nebo svestkovy kompot ale jen trosku aby ho to nenadymalo. Musis zkusit vsechno na kazdy mimco zabira neco jineho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
2.6.13 11:31

To mě taky napadlo, jestli nemá zácpu z těch skleniček. Od zítřka budu vařit ( dnes má chlap noční :-) ) snad to pomůže, přece jen mi nepřijde dobrý ho každou noc vytrubičkovat. V pá jsem šla s malým na kontrolu na chíru a prej mu pomůže ten pohyb, ale konečník má průchozí, takže to vypadá na zvyk na rr. Jsem to v autě obrečela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
2.6.13 11:34

A je tu někdo, kdo dával rr i po půl roce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat