Zvýšená dávka magneb6 forte

Anonymní
27.5.18 18:01

Zvýšená dávka magneb6 forte

Ahojky mam dotaz. Bude velky problem kdyz misto dvou tablet tohoto pripravku budu uzivat tri? Na pribalovem letaku je napsane at neprekracuju denni davku coz jsou ty dve tablety.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5471
27.5.18 18:11

Hele, já několikanásobně překračuju dávku vit. C, a to dlouhodobě. Ono minerály a vitamíny nelze patentovat, tak co kdyby se lidem udělalo lépe, že?

Když jsem chodila na fakultu, bylo doporučené denní dávkování vit. C 100 mg/den, nyní podle EU je to 60 mg/den. Já beru 3-5 GRAMů. A také mám na balení psáno nepřekračovat denní dávku. Oni se řídí podle tabulek a norem.

Taky mám teď nějaké neuro potíže, takže místo dvou tablet magnésia, beru 3 (2 dopoledne a třetí na noc) a zlepšilo se to. Až mi bude zase dobře, stáhnu to na 2 tablety. Upravuju si to podle svého stavu. Myslím tím vitamíny a minerály (ne léky, aby bylo jasno).

Takže na tvém místě bych přechodně zvýšila na ty 3, po odeznění snížila na doporučenou dávku - pokud se zase zhoršíš, tak bych brala ty 3 stabilně. Manžel dostal křeče do čelistí a dávala jsem mu přechodně i 4 tablety magnésia, než to odeznělo. Teď je na udržující dávce 2 tablet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 18:20

Má zkušenost je taková, že jakmile překročím mnou chybějící dávku, tak mne hořčík prožene,
Někdy mám větší neurologické problémy a mám doporučeno 1-2 sáčky Magnosolvu, kde je v jednom sáčku 365mg a kolikrát mne ještě dají hořčík do kapačky.
Magne B6 má ve 2! tabletách hořčíku 200mg, tudíž v jedné je 100mg.

• Citovat
  • Nahlásit
5471
27.5.18 18:29
@Anonymní píše:
Má zkušenost je taková, že jakmile překročím mnou chybějící dávku, tak mne hořčík prožene,
Někdy mám větší neurologické problémy a mám doporučeno 1-2 sáčky Magnosolvu, kde je v jednom sáčku 365mg a kolikrát mne ještě dají hořčík do kapačky.
Magne B6 má ve 2! tabletách hořčíku 200mg, tudíž v jedné je 100mg.

Aha, no vidíš. Dobře, že jsi napsala kolik hořčíku má Magne B6 (nevím, neužívám ho) :palec:. Já jím tablety z DM a tam je doporučená denní dávka 2 tablety a dohromady ve dvou tabletách má 375 mg hořčíku (nechce se mi to dělit dvěma :lol: ).

Takže myslím, že to Magne B6 je jen takový čajíček, třeba jako pohotovostní, když by mi má dávka nestačila mít u sebe nižší dávku na doplnění - například, pokud bych šla dlouho v horku, nebo sportovala a objevily se nějaké křeče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19811
27.5.18 18:57

Magne jsem brala 8× denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64597
27.5.18 19:07

Klidne. Maximalne budes mit prujem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 19:49

Anonymní z 18:20

Kdysi jsem už byla přepitá magnosolvu a tak jsem si koupila tabletky v lékárně (vyrobené tam) a jelikož vím, že se množství hořčíku liší, tak jsem se ptala, kolik si jich mohu vzít. No bylo mi dporučeno přepočítáním 8, takže jsem pak velmi rychle opět přešla k magnosolvu ;-).

• Citovat
  • Nahlásit
5471
27.5.18 20:19
@Anonymní píše:
Anonymní z 18:20Kdysi jsem už byla přepitá magnosolvu a tak jsem si koupila tabletky v lékárně (vyrobené tam) a jelikož vím, že se množství hořčíku liší, tak jsem se ptala, kolik si jich mohu vzít. No bylo mi dporučeno přepočítáním 8, takže jsem pak velmi rychle opět přešla k magnosolvu ;-).

Aha, čoveče, normálně mě ponoukáš, ať ten magnosolv zkusím.

Navíc jsem zjistila, že některé betablokátory a léky proti vysokému kr. tlaku snižuji hladinu hořčíku - beru oboje (betablokátor i na snížení tlaku), manžel jen na snížení tlaku a nikdo nám to neřekl a není to ani v příbalovém letáku. Až mi začalo cukat oční víčko, manžel v noci skřípat zubama, v práci křeče v čelistech, já křeče ve stehnech…Tak jsem pátrala a zjistila toto. Po magnésku je to v pohodě. Ale zase mi začalo cukat oční víčko, tak potřebuju zvýšit hladinu :think: Zvedla jsem o 1/3 a je to mnohem lepší, ale večer mi sem tam cukne :think: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 21:33

@Apaji Anonymní z 18:20. Mám i jiné zdr. problémy a je fakt, že od doby - cca měsíc po počátku užívání léků na tlak, mám problémy se svaly, klouby a únavou. Ale zatím, nikdo neřeší jestli to je z toho. A ano i snesu vyšší dávku hořčíku, dříve jsem po požití 2 sáčků za den běhala na WC, nyní ne. Také třeba u mne má hořčík vliv na tlak, i když ne moc, tak přesto ho při braní ve správné výši dovede snížit o cca 10 jednotek.

• Citovat
  • Nahlásit
19811
28.5.18 08:23

@Apaji magnosolv je super a navíc mi i chutná, jenže je na předpis :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
28.5.18 09:11
@ka2ka píše:
@Apaji magnosolv je super a navíc mi i chutná, jenže je na předpis :zed:

No ty blaho, pročetla jsem jeho příbalový leták, složení a připadá mi „bohatší“ než běžné magnésko z dorgérky. Ale nic nebezpečného jsem tam nenašla - do prd…psí boudy, to je normálně dementní :pocitac: :zed: Aby náhodou lidem nebylo dobře, co? A pak se vztekají, že prý Češi nadužívají návštěvy u lékařů :zed:

Zatímco sežrat plato Paralenu a pak budu 3 dny umírat na selhání jater - to je bezpečný lék natolik, že ho koupím kdekoliv. :pocitac:

No nic, já si ho zajistím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19811
28.5.18 09:13

@Apaji jo taky mě to šíleně štve, chodit žebrat k mudr jestli by mi nepředepsala něco co mi pomáhá normální magnesko mi nefunguje a navíc kdo má denně myslet na to že má sníst šest prášku
tenhle týden jdu na neurologii tak snad vyžebrám další balení a budu mít měsíc pokoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama