Zvýšena hladina hcg, první screening-pozitivní

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maru90
Nováček 10 příspěvků 11.11.18 08:45
Zvýšena hladina hcg, první screening-pozitivní

Ahoj vsem,
Mam 13 týden.
V pátek mi volali z genetiky, ze mi vyšel spatne první screening:
hcg brutálně navyseny: 10.227 místo hraničních 3.
Na to konto vzhledem i k mému věku (35 let, první těhotenství) mi určili trizomie 1:24. Jednodušší řečeno velká pravděpodobnost DS.
Paní do telefonu hned začla nabízet odběr okoloplodnich vod atd.
Papp-a a vse ostatní ( ultrazvuk atd.) je v pořádku.
V tu chvíli kdy mi to paní oznámila se mi snad ani nechtělo žít, totálně jsem se zhroutila.
Na konzultaci me objednali jen v úterý.
Přes víkend ˇ jsem sháněla všude možné informace, s manželem jsme se rozhodli jít na placeny neinvazivní prenotalni test v praze.
Měl někdo podobne negativní zkušenosti s 1 screeningem? Jak jste to řešili?
Předem děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
zudina
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 11.11.18 08:51

Ja mela screening 1:500, taky zvysene hcg- ale pak ten drahy krevni test pozitivni na DS. Plodovka to vyvratila. Obcas jsou ty testy na skodu. Snaz se nestresovat a vyckat, je velka sance ze je vse v poradku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.18 08:57

Já měla hodně nízké pappA.Riziko DS 1:75. Platila jsem si Nipt za 15 tis.Byl negativní, miminko je zdravé. Také jsem se sesypala.Nejdu­lezitejsi je UTZ.Ta nehazej flintu do žita.Bude to dobre :hug:

Maru90
Nováček 10 příspěvků 11.11.18 09:03
@Anonymní píše:
Já měla hodně nízké pappA.Riziko DS 1:75.

1:75 je teda nohem lepší než 1:24…
Jj, taky jsme našli za 15 tis… budu doufat , při nejhorším půjdu na otber vody

Jannys
Kelišová 6508 příspěvků 11.11.18 09:06

Ahoj mám do podobné,ale já mám papp- a nízký HCG vysoké.Down 1/111 .
Po genetické konzultaci kdy mi místo testu byla doporučený odběr plodové vody.
Jdu už zítra po 14 dnech čekání.

Levandulina
Kelišová 5730 příspěvků 18 inzerátů 11.11.18 09:08

@Maru90 V Gennetu mají test Prenascan za 12500,–
 https://www.gennet.cz/prenascan

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2141 příspěvků 11.11.18 09:08

Taky jsem měla výrazně vysoké riziko z krve, ale na edwardsuv syndrom. Šla jsem na odběr choriových klku, který se da dělat v tomhle období těhotenství a dopadl dobře. Mám zdravé už 4 leté dítě…nemusí to být špatný. Nam pomohl dr.Břešťák v Praze. Ten udělal hned druhý den po našem telefonátu ten odběr klků. Za tři dny pote jsem věděla výsledky. Na tvém místě bych udělala totéž. Je to spolehlivejsi než neinvazivní test. Ale chce to jít k někomu kdo to umí. Třeba v Podolí mi řekli, ze to v mem případě nejde.

Jannys
Kelišová 6508 příspěvků 11.11.18 09:11

@Maru90 jen taky musíš vzít v potaz, že pokud si zaplatíš neinvazivní test cca 12.500 Kč,tak výsledky jsou do cca 3 týdnů.
Pokud nedej bože výsledky některé budou hraniční ,nebo naopak pozitivní.Odběr vody,nebo choriovych klků tě bohužel nemine. :roll:
Takže " vyhozené " peníze, navíc stres a další čekání.

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 11.11.18 09:16

Já jsem šla na plodovku. První výsledky jsou rychle, kompletní asi 3 týdny a za ten klid mi to stálo. Odběr pro mě stresující nebyl.

Jannys
Kelišová 6508 příspěvků 11.11.18 09:23

@Lekninka91 můžu se zeptat jak.to vše probíhalo ten odběr?

Maru90
Nováček 10 příspěvků 11.11.18 09:23
@zudina píše:
Ja mela screening 1:500, taky zvysene hcg- ale pak ten drahy krevni test pozitivni na DS. Plodovka to vyvratila. Obcas jsou ty testy na skodu. Snaz se nestresovat a vyckat, je velka sance ze je vse v poradku.

Jste šla na text i při 1:500? Mne říkali, ze se za kriticky výsledek považuje vse, co je pod 100.
To museli byt nervy, když vám ten druhy text nevyšel… hlavně, ze je teď vse v pořádku

Jannys
Kelišová 6508 příspěvků 11.11.18 09:24

@Maru90 za kritickou " hladinku " se bere výsledek pod 1/1000

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 11.11.18 09:35

@Jannys Byla jsem na genetice v ČB. Prvně jsme šli na konzultaci, kde se nás ptali na nemoci, rodinu a tak.. Kreslili ten strom. Pak na ultrazvuk, kde všechno měřil, a kontroloval. Nabídli mi i nějaký jejich neinvazivní test z krve zdarma :nevim: (nebyl to žádnej z těch známých prenascan, harmony atd..) , ale i tak jsem se rozhodla pro odběr plodovky, protože ten krevní odhalí asi čtyři vady, kdežto plodovka prý něco přes stovku, takže pro mě větší jistota. Pak mě teda poslali se svlíknout a dali mi jejich anděla :D Lehla jsem si na lehátko, manžel mohl sedět na židli u nohou a koukat na obrazovku :D namatlali mi celý břicho desinfekcí, pod ultrazvukem hledali místo, kam to píchnout, párkrát tam dloubnul prstem a pak provedl odběr. Ještě mě tam chviličku nechali ležet, doktor mě držel za ruku a povídal si se mnou :D Byli tam všichni hrozně hodní :D Cítila jsem se v pohodě, tak jsem se mohla za pár minut zvednout a převlíknout. Ještě mně i chlapovi brali krev a jeli jsme dom :mrgreen: Moje mamka byla na odběru plodovky o deset let dřív než já, takže jsem se nebála :D Ale co jsem tak různě četla, neprobíhá to všude úplně stejně.. Třeba mamka, ta prý byla normálně oblečená :mrgreen:

Jannys
Kelišová 6508 příspěvků 11.11.18 09:41

@Lekninka91 no já právě koukám :mrgreen: , že jako vyslíct :think: :lol: :lol: aaaaachjo.
Děkuji za info,ale jak píšeš plodovka je prostě jistější.

zudina
Ukecaná baba ;) 2227 příspěvků 11.11.18 09:46
@Maru90 píše:
Jste šla na text i při 1:500? Mne říkali, ze se za kriticky výsledek považuje vse, co je pod 100.
To museli byt nervy, když vám ten druhy text nevyšel… hlavně, ze je teď vse v pořádku

Me gynekolog rekl ze je to hranicni vysledek tak jsem sla na ten drahy test. Nervy je slabe slovo, uplne jsem se sesypala. Proto rikam ze je velka pravdepodobnost ze je u tebe vse v poradku

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >