Zvýšená hodnota HCG na screeningu v 1.trimestru

14.2.20 15:02

Zvysena hodnota HCG na screeningu v 1.trimestru

Ahojky, prosim o radu.

Ve stredu jsem byla na prvni screeningu ve 12+6 tydnu. Doktor na screeningu nam rekl, ze mame naprosto zdrave miminko, vsechno jak ma byt (nosni kustka, projasneni, bez otoku)…
Cekali jsme tedy jeste na vysledky z krve. Vecer mi volala pani, ze by nam chtela pogratulovat ke krasnemu vysledku screeningu, jedine co tam je, je vyssi HCG konkretne 7,77 MoM. Zaver screeningu je negativni ale ze doporucuje kontrolu trojitym testem s integraci kvuli vyssimu HCG.
Kombinovane riziko pro M. down nam vyslo 1/37 700.
Jsem z toho cela na trni a mam dost strach, co se teda deje :nevim:.. Kdyz nam rekne ze mame krasny vysledek, ale posilaji nas na dalsi vysetreni. Je to moje prvni tehu. Moc dekuji za jakykoli nazor. Na triple test jsem objednana az v 16 tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

257
14.2.20 15:32

Zvýšená hladina hCG na začátku těhotenství může být příznakem molárního těhotenství nebo vícečetného těhotenství. Zvýšená hladina a pomalejší pokles hCG po 10. až 12. týdnu těhotenství může být příznakem Downova syndromu u plodu, využívá se proto jako marker (β-hCG) při kombinovaném screeningu v 1. trimestru

Našla jsem akorat toto..ale jestli ti jinak vše vyšlo v pohodě, tak bych to brala jako neopodstatněné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 15:37

@Erika567 prave vsechno ostatni vyslo v poradku. A riziko Downova syndromu 1/37 700 to mame opravdu male, co jsem si tak cetla. Tak snad to je jen pro jistotu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
14.2.20 15:39

@Jess9852 určitě jo :-) chápu, že jsi z toho vyplesklá, taky bych asi byla, ale když jinak vše vyšlo v pořádku, tak je to jen nějaká odchylka. Přeji pohodové tehotenstvi. Řekli vám už pohlaví? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
14.2.20 15:41

@Jess9852 já jsem ráda, že žádný konkrétní čísla neznám. Moje doktorla řekla, že pokud se neozve, je vše ok a neozvala se. Tak lepší než vědět nějaký cifry a pak hledat a stresovat se ;-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 15:42

@Erika567 jojo rekli, holcicka, coz jsme si i prali, tak se tesime..
No cekali jsme s oznamenim cele rodine a ted nam reknou ze dalsi testy, tak jsem celej vecer probrecela (hormony). Ale pak mi volala i ma gyn. a rikala, ze nejspis mi jen pomaleji HCG klesa, ze to nic nebude, ze dulezity je komplexni vysledek coz mame negativni. Ze to bude v poradku. Ale jak rikam, prvni tehu, takze nervy pracuji.
Ja hlavne nepochopila, proc nam gratuluji ke skvelemu vysledku a pritom nas posilaji na dalsi testy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
21.2.20 17:57

@Jess9852 Já to mám podobně. Taky vše negativní, ještě mi dr. ukazoval, že na downa je hodně malý riziko. Přesný čísla si nepamatuju a ten papír mi nedali, jen zadanku na genetiku, že to tam chtějí se mnou konzultovat. Popravdě, dává ti (nebo holky, ostatní někomu) smysl pro potvrzení negativního screeningu kterej má vysokou spolehlivost dělat triple test, kterej má spolehlivost cca 65%? To je jak hodit si korunou, ne? A pak se případně stresovat nad falešným výsledkem. Já jsem zatím odhodlaná se tam s nima kdyžtak hádat a nenechat si to delat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 18:34

Ahoj, já měla Hcg trojnásobně vyšší než je norma a riziko 1:100 a mám zdraveho syna. Celé těhotenství zbytečně v nervech. Pokud máš jinak dobré výsledky, tak u rizika 1:37700 bych se toho nebála. Doktoři chtějí mít více výsledků, aby něco nezanedbali, je to jejich práce. Ale vím jak ti je, hormony jsou potvory :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 21:15

@Jess9852 ahoj, já měla HCG myslím 5nasobně vyšší. Riziko Downa určitě vyšší než ty, už si nepamatuji přesně. Ultrazvuk a ostatní v poho. Takže závěr: negativní. Můj doktor mi dělal v 16.tt nějaký kombinovaný test (ne tripple) a ten vyšel dobře a riziko se mi snížilo. Měla jsem doporučení od genetiky, abych podstoupila amnio, ale po domluvě s mým gynekologem jsem ji nepostoupila. Mám zdravou tříměsíční holčičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20632
21.2.20 21:18

@Jess9852 neboj..i já měla velmi vysoké. Mnohonásobně..a vše ok :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 11:55

@Agnes86
No měla jsem stejnou reakci proč trippla, kterej je absolutně nejspolehlivej. nicméně mi doktor z kliniky řekl, ze když se integruje k prvnímu screeningu je spolehlivost vyšší. Ze reálná možnost, ze by malé něco bylo, je opravdu mala když screening byl negativní.
Každopádně na tripple jdeme 5.3, když budou výsledky špatne, tak jsme rozhodli před amnio si zaplatit test z krve (kterej má úspěšnost 98%).
Kdyby i ten vyšel špatne (což doufám ze ne) tak amnio jako poslední možnost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
22.2.20 12:34

@Jess9852 Jo o tom integrovaným co spojí ty výsledky jsem se teď taky už dočetla. No, tak to ještě asi jo.. A mám to stejně jak ty, taky bych si radši potom zaplatila ten drahej. Amnio až jako poslední možnost pokud by mi vyšly nějaký hooodně vysoký rizika. Člověk se u těch doktorů nesmí nechat do něčeho navést. Ono jim se to všechno snadno říká a navrhuje, kdyby šlo třeba o jejich partnerku a dítě, věřím, že by se kolikrát zachovali jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 12:58

@Liška2014 a šla jsi ještě na nějaké dodatečné testy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20632
22.2.20 19:33

@Jess9852 nešla. A to mi bylo 42 :mrgreen:. Já prostě čísla neprožívám. Utz odhalí 95 % vad…a ten byl v pohodě. A to jsem Downa měla 1: 175..kvůli věku. Ne…nebála jsem se. Jo…kdyby utz byl nejistý, to ano Bude to v pořádku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 21:30

@Liška2014 díky go samé si říkám taky, ze utz byl na jedničku, tak to musí být v pořádku. Jen jim nesedím do tabulek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama