Reklama

Zvýšená nebo snížená porucha štítné žlázy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Madeleine96
Povídálka 37 příspěvků 28.03.18 00:08
Zvýšená nebo snížená porucha štítné žlázy?

Ahojky, zajímá mě, zda mám poruchu zvýšené nebo snížené štítné žlázy, vím, že ji mám dědičnou po tátovi, bývám často unavená, i když požiju kofein, nebo prostě jen odpočívám, trpím arytmií a tlak mám spíše nižší. Váhu mám stále udržovanou. A jak se to popřípadě léčí? Nějaké rady? Předem díky :)

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 28.03.18 00:14

Nech si nabrat krev a dle výsledků doktoři určí diagnóu. Únava bývá příznakem snížené funkce, která se léčí doplněním hormonů (prášky), ale bez skutečného vyšetření je to věštění z křišťálové koule, dost lidí může mít tyhle problémy a štítnou žlázu OK (navzdory tomu, že tím trpí příbuzní). Takže při podezření k doktorovi a ne na internet.

Madeleine96
Povídálka 37 příspěvků 28.03.18 00:16
@ugluk píše:
Nech si nabrat krev a dle výsledků doktoři určí diagnóu. Únava bývá příznakem snížené funkce, která se léčí doplněním hormonů (prášky), ale bez skutečného vyšetření je to věštění z křišťálové koule, dost lidí může mít tyhle problémy a štítnou žlázu OK (navzdory tomu, že tím trpí příbuzní). Takže při podezření k doktorovi a ne na internet.

každopadně děkuji :) zajdu k dr

mi.anetka
Kecalka 313 příspěvků 28.03.18 08:33

Porucha funkce štítné žlázy není dědičné onemocnění. Pokud máš zdravotní problémy, zajdi k praktickému na vyšetření, odběr krve atd.

Ajuše
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 28.03.18 09:32

@Madeleine96 Určitě si zajdi k obvodní, řekni jí, co tě trápí i že máš podezření na štítnou žlázu. Že táta se s ní léčí. Pošle tě na krev a podle výsledků pak k endokrinologovi. Snížená se léčí doplněním hormonů. A pokud ji má rodič je vyšší pravděpodobnost, že na to budeš taky trpět.

Madeleine96
Povídálka 37 příspěvků 28.03.18 13:02
Dodatek

Ještě ke všemu jsem tak před dvěma týdny začala mit hlavně v noci časté návaly horka. Tak nevím :zed: :nevim:

-Evka-
Závislačka 3650 příspěvků 28.03.18 13:37

Zajdi k lékaři, vyšetří tě a řekne co a jak.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >