Zvýšená teplota - novorozenec 2 týdny

3.10.19 11:53

Zvýšená teplota - novorozenec 2 týdny

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s teplotou u tak malého novorozence? Malej má už 3.den střídavě 37,2 až 37,6 (měřeno digitálně na čele). Vím, že novorozenci mohou mít teplotu od 36,5 do 37,2. Poté je to zvýšená teplota a až od 38 je to horečka. Doktor poradil vysvléct do bodyčka a ochladit u okna pokud by se to blížilo k 38, jinak že teplota novorozencům takto může vyskakovat. Mně se to ale moc nelíbí, protože to trvá více dní. Je plně kojený, chuť k jídlu má, spí normálně. Jinak hodně trpí na prdíky a ta teplota mi přijde, že začala až když jsme nasadili kapky Enticon. Doma nemáme přetopeno a malého hlídám aby se nepřehříval (moc oblečení či přikrývek). Budu ráda za komentáře a rady, děkuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8933
3.10.19 11:56
@Veunecka6 píše:
Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s teplotou u tak malého novorozence? Malej má už 3.den střídavě 37,2 až 37,6 (měřeno digitálně na čele). Vím, že novorozenci mohou mít teplotu od 36,5 do 37,2. Poté je to zvýšená teplota a až od 38 je to horečka. Doktor poradil vysvléct do bodyčka a ochladit u okna pokud by se to blížilo k 38, jinak že teplota novorozencům takto může vyskakovat. Mně se to ale moc nelíbí, protože to trvá více dní. Je plně kojený, chuť k jídlu má, spí normálně. Jinak hodně trpí na prdíky a ta teplota mi přijde, že začala až když jsme nasadili kapky Enticon. Doma nemáme přetopeno a malého hlídám aby se nepřehříval (moc oblečení či přikrývek). Budu ráda za komentáře a rady, děkuju :srdce:

Pokud chceš mít opravdu jistotu, tak měř teplotu v konečníku.
Ty digitální teploměry bývají hodně nepřesné a stačí je trochu špatně použít a neměří nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
3.10.19 11:58

U nas digital letel z okna. meril nesmysl a jak se puse vyse, nejlip v zadku a mas jasno. nezapomenout odecist pul stupne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
3.10.19 12:01

Na digital čelní se vykašli z vysoka. Normalne teploměr do konečníku a odečti 0,5st z naměřené hodnoty. Syn má od narození teplotu 36,8-37,1 běžně a je zdrav (je mu přez rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
3.10.19 12:02

@Kaci89 a taky to chce teploměr s ohebnym gumovým koncem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 12:04

Zkus přeměřit teploměrem v zadečku, tyhle bezdotykové často blbě měří. Pokud i tak bude mít těch 37,6, tak bych to sledovala, hodně kojit, případně oba svléknout a do postele tělo na tělo (nebo šátku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6183
3.10.19 12:07

Vyhoď digitální teploměr, kup rychloběžku s ohebným koncem a měř jen v zadečku. Ten bezdotykový měří nesmysly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
3.10.19 12:07

Hlavně teplota do 3mes. Nad 38st není zdravá… Případně kdyby měla horečku, jela bych k Dr nebo na pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 12:09

Jak píší ostatní, určitě přeměrit v zadečku. Já ty dotykove úplně nesnáším. Opakovaně mi u syna měřili teplotu do 37, přitom měl horecku k 39 :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 12:55
@Zuzanice011 píše:
Jak píší ostatní, určitě přeměrit v zadečku. Já ty dotykove úplně nesnáším. Opakovaně mi u syna měřili teplotu do 37, přitom měl horecku k 39 :zed:

Toto jsem zažila taky(digi 36 neco a v zadku 39 :roll:), i teď ve skoro 3 letech měříme v zadku. Je to jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 19:10

@Pidulka1991 Přesně tak. Já u syna taky měřila dlouho v zadku, měla jsem jistotu, že je to naměřené dobře. Teď už drží teploměr pod paží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
3.10.19 21:24

Změř teplotu v zadečku a odečti půl stupně. Digitální teploměry, zvlášť ty čelní ukazují hlouposti a nejsou spolehlivý. Můj obvoďák ho dřív taky měl a vždycky mi naměřil teplotu kolem 38 a přitom sem neměla ani 37.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama