Zvýšená teplota po očkování u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 11:37
Zvýšená teplota po očkování u miminka

Ahoj mamky, prosím o radu. Moje dvouměsíční mimi bylo včera ráno na očkování Hexa, včera měla zvýšenou teplotu (37,2 po odečtení) a tak jsem jí dala pro jistotu půlku čípku ( paralen). Hned se ale vykakakala tak nevím jestli se něco vstřebalo.. navíc jsem se dočetla na internetu že je to normální teplota po očkování tak jsem to víc neřešila. Dneska dopoledne jsem jí zase měřila a má po odečtení 37. Tak jsem jí pro jistotu dala zase půl čípku.. trochu mě to vyděsilo že je zvýšená i druhý den.. mám se nějak znepokojovat? Nebo i to je normální? Děkuju za odpovědi

Reakce:
Kaci89
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 27.07.19 11:43

Po ockovani je zvysena teplota normalni a 37 nepokladam za teplotu. zbytecne do ni cpes leky

Kukacka123
Závislačka 3992 příspěvků 27.07.19 11:49

Necpi do ni leky. Kdyby mela 38,5, tak ji dej. Zvysena teplota je normalni ;)

kacakaca
Závislačka 2811 příspěvků 27.07.19 11:49

Mne znepokojuji teploty nad 39, pokud je dite jinak celkem v pohode, pod 38,1 po odectu bych rozhodne! leky nepodavala. Moje deti mivaly reakce na hexu kolem 40'C, to jsem chladila hlavne vodou. Nikdy neni problem zavolat si pro radu do nemocnice, kdyz si nejsi jista.

lafelay
Kecalka 193 příspěvků 27.07.19 11:53

U miminek je po odečtu 37 naprosto normální teplota.

zudina
Závislačka 2593 příspěvků 1 inzerát 27.07.19 11:54

Necpi do ni paralen kdyz ma jen 37 to neni ani zvysena teplota. Ja davam leky az od 38.

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 27.07.19 12:12

Taky léky až nad 38,5.pokud má 37 byla bych v klidu a nic nedávala ty mimča mě připadají že když je takové vedro že tu zvýšenou horečku vypotí sami :think:

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 27.07.19 12:30

Pod 38 se léky nedávaji. Tělo se musí poprat samo, aby se vytvořily protilátky. Jinak dcera vždy po pčkování 38,5 a nesrážim, vím, že je to z očkování

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 27.07.19 12:37

Léky dávám když má víc jak 38.po hexe měla čtyřicítky. 37 není teplota

Evulina
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 27.07.19 12:38
@Anonymní píše:
Ahoj mamky, prosím o radu. Moje dvouměsíční mimi bylo včera ráno na očkování Hexa, včera měla zvýšenou teplotu (37,2 po odečtení) a tak jsem jí dala pro jistotu půlku čípku ( paralen). Hned se ale vykakakala tak nevím jestli se něco vstřebalo.. navíc jsem se dočetla na internetu že je to normální teplota po očkování tak jsem to víc neřešila. Dneska dopoledne jsem jí zase měřila a má po odečtení 37. Tak jsem jí pro jistotu dala zase půl čípku.. trochu mě to vyděsilo že je zvýšená i druhý den.. mám se nějak znepokojovat? Nebo i to je normální? Děkuju za odpovědi

Znepokojovala bych se, až kdyby ta teplota trvala ještě i tak čtvrtý den..ale můžeš se poradit s doktorem, jestli se ti něco nelíbí. Každopádně já osobně bych léky na snížení u tak malé teploty rozhodně nedávala. Já nechávám proběhnout u dětí i vyšší horečky, páč jinak nemají žádné křeče apod., nevykazují až tak výraznou skleslost apod. a vždy to pomůže rychleji se z nemoci dostat. To ale není případ očkování, tam je teplota vyhnaná uměle vakcínou a tam bych byla opatrná a radši snížila i za pomoci léku, ale až tak u 38,5.

Pozor bych si dala, pokud by dítě vykazovalo nějaké symptomy jako zástava dosavadních dovedností, např. broukání aj., bledost, apatie, nechutenství atd..pak bych toto dítě raději ihned vzala k lékaři, nejlépe neurologovi. Tím nechci nikoho děsit, jen upozornit, že kdyby se něco podobného dělo, tak to není ok (myslím tím všechny ty příznaky současně, pokud dítě chvilku, den dva nebude moc jíst nebo bude unavenější, tak to samozřejmě případ pro neurologa není). Anebo kdyby dítě po očkování křičelo několik hodin v kuse a nešlo utišit - taky hned mazat k dr.

Poison Eve
Závislačka 2609 příspěvků 27.07.19 13:18

Zbytecne do ni cpes leky. Dale viz Evulina.

Kačka5991
Kecalka 256 příspěvků 29.07.19 22:35

To je prd.. Syn mel po hexe dva dny horečky 38+, léky podavam az když to jde pres 39

Josef44
Kecalka 224 příspěvků 19.08.19 23:37
@Anonymní píše:

teplotu snižujte jen pokud je vyšší po odečtení než 38,5

Váš příspěvek
Reklama