Zvýšená teplota u dítěte v této situaci

4.4.20 22:33

Zvýšená teplota u dítěte v této situaci

Moje malá 5 let má druhý den teplotu kolem 38. Čípky a nějakou dobu vždy zaberou, pak zase vyleze teplota. Kašel nemá ani rýmu V krku ji nebolí, jen trocu zduřele uzliny. V pondělí zavolám doktorce.
Taky teď máte strach, když vaše děti mají teplotu, jestli se nejedná o covid 19?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.4.20 22:36

@Makulenka111 mám, devítiměsíční dceru mi v úterý testovali. O víkendu měla skoro 40°C horečku, suchý kašel a šílenou rýmu. Já dělám v domově pro seniory a bohužel jsme měli mezi klienty jeden případ. Naštěstí výsledek negativní. Anonym kvůli infu ze zaměstnání

• Citovat
  • Nahlásit
4.4.20 22:38

My jsme naštěstí snad nebyli v kontaktu s nakaženymi, doufám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
4.4.20 22:38

Nemám strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1799
4.4.20 22:46

@Makulenka111 já jsem spíš otrávená. Dcera 1,5r zvýšená teplota, zahleněná, vlhký kašel. V pondělí jdeme na odběr. Blbec jsem měla strach, jestli ji to neleze na průdušky a doufala jsem, že mi ji doktorka poslechne. Po telefonu nás rovnou poslala na odběr (to bylo ve středu, volný termín je až v pondělí, výsledky za 48h). Do té doby se s námi nikdo nebaví, i kdyby dceři bylo nevím co… :nevim: Z mého pohledu je u jinak zdravého dítěte covid lepší varianta než týden přechozená angína.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
4.4.20 22:51

@Sue2008 je to katastrofa. Veškeré zdravotnictví se teď zaměřuje na Covid a dost se zapomíná, že je tu hromada lidí s jinými problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17379
4.4.20 23:04
@Makulenka111 píše:
Moje malá 5 let má druhý den teplotu kolem 38. Čípky a nějakou dobu vždy zaberou, pak zase vyleze teplota. Kašel nemá ani rýmu V krku ji nebolí, jen trocu zduřele uzliny. V pondělí zavolám doktorce.
Taky teď máte strach, když vaše děti mají teplotu, jestli se nejedná o covid 19?

A i kdyby to byl.. Nemocne dite se ma drzet stranou kolektivu, byt doma, srazet teplotu a brat sirup na kasel. Ať je to Covid19, 30,nebo 50 tak to Prostě dodrzujte a bude to dobre..
Pro někoho kdo je v rizikové skupině, bude nebezpečna kazda podobna nemoc, jako komplikace stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17379
4.4.20 23:05
@Petula306 píše:
@Sue2008 je to katastrofa. Veškeré zdravotnictví se teď zaměřuje na Covid a dost se zapomíná, že je tu hromada lidí s jinými problémy.

Presne tak.. Kdyz deti delaji binec, rikam jim, nesmite si nic udelat, ted vas nikde na pohotovosti neosetri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
4.4.20 23:20

@tereza12345 pohotovost asi jo, ale co chudáci kardiaci, diabetici, lidi co potřebují plánovanou operaci, lidi, kterým se zhoršila lupénka, ekzém.. tělesně postižení, kteří potřebují pravidelné rehabilitace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17379
4.4.20 23:29
@Petula306 píše:
@tereza12345 pohotovost asi jo, ale co chudáci kardiaci, diabetici, lidi co potřebují plánovanou operaci, lidi, kterým se zhoršila lupénka, ekzém.. tělesně postižení, kteří potřebují pravidelné rehabilitace..

Naprosto souhlasim. :,( uz jsem cetla i nejaky clanek na toto téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.20 23:54

Pracuji na poliklinice, dětská mých dětí to ví. Takže když jsem ji v pondělí volala, že má holka teplotu a kašel, ani bych se nedivila, kdyby nás poslala do háje :lol: Nejsem zdravotnický personál, jsem THP pracovník, takže říct si o elektronický recept na Klacid byla ode mne trochu i drzost. Jsem ráda, že mezi mnou a dr. panuje důvěra. Kdyby trvala na tom, že ji nebude psát ATB, když může mít virózu, tak by holka dopadla jak já, když první CRP test mi vyšel falešně negativní (později zjištěna vadná šarže), při horsicim se stavu po čtyřech dnech vysoké CRP, rychle nasazena ATB, na které ale bakterie nebyla citlivá. Po dalších čtyřech dnech změna právě na Klacid. Zhubla jsem pět kg a ještě dva týdny po dobrání nejsem OK.

Takže bych nebyla šťastná, @Sue2008, kdyby při možné bakteriální infekci došlo k prodlevě podání léků. Naprosto tvojí frustraci chápu. Držím palce, ať je malá v pořádku :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat