Zvysena teplota u miminka 37.4

114
2.2.20 13:06

Zvysena teplota u miminka 37.4

Ahoj muj 2m syn ma zv. teplotu 37.4°C. Mereno digitalnim do zadecku ted pred spanim. Zdal se mi teplejsi a pri kojeni jsem citila jak mi hreje na bradavku jazykem. Jak takovou situaci resit? Urcite zmerim i az se vzbudi a postupne taky, ale kdyby do zitra nespadla mam jit k lekari nebo jen pokud by mel horecku? Muze nejake volne prodejne leky i kdyz rvat to do nej nechci, pije, smeje se, spinka, takze zatim neni treba, ale hodilo by se mit neco pri ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.2.20 13:08

Tu 37.4 ma po odectu 0.5 stupne? Nebo je to tak jak jsi to namerila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23370
2.2.20 13:09

37.4 jsi naměřila nebo po odečtu? Nedělala bych nic pokud to nevyleze nad 38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
2.2.20 13:11

Pred odectem, ale to neni zas takovy rozdil ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 13:11

Rozdil to je - pokud jsi namerila 37.4 tak je to vlastne 36.9 tedy normalni telesna teplota mimi i to 37.4 je celkem v pohode, ale znamena to te uz se neco deje.
Tvoje miminko ma naprosto normalni teplotu. K veceru a ranu byva teplota prirozene vyssi kor pokud je hodne teple obleceno.

Kazdopadne se na tuto teplotu nedoporucuje davat nic. Jinak jsou paralenove cipky a sirup nurofen pro deri davkovani na obale podle vahy.

Příspěvek upraven 02.02.20 v 13:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
2.2.20 13:12

Tak je to rozdíl. Půl stupně. Dcera mívá 36.9 běžně a není to v jejím případě zvýšená teplota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
2.2.20 13:18

Prave ze obleceny moc neni. Ted spi a v podpazi se mi povedlo 36.4 tak treba jen hrotim, ovsem me prave zarazilo, ze ma vice teply jazyk a ruce, ktere ma vetsinou akorat. Dik za konzultaci. Leky jen tak do ditete nervu, ale az ted mi doslo, ze doma nemam zadnou zachranu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
2.2.20 13:19

Pri měření teploty v zadečku se odečítá 0,5 stupně, takže má 36,9, čili normální teplotu. To neznamená, že mu to ještě nemůže vylézt, pokud se ti nějak „nezdá“. Jinak tuším že nurofen a paralen je až od 3m. Když měla první dcera ve 2m rýmu a mírně zvýšenou teplotu, tak jsem taky plašila a letěla s ní k Dr. Ta mě uklidnila a říkala, že maximálně ji mám dávat obklady na čelíčko, kdyby byla teplota kolem 38 (po odečtu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1643
2.2.20 13:20

V zadku se vždy odecita půl stupeň, teplota se sráží až od 38.2… Na teplotu su pořiďte čípky a nurofen sirup…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
2.2.20 13:51

@Dandie22 vzdy odecti pul stupne. Do 38 (po odectu) se stejne nic nedava ;) a doma bys ale nejakej cipek aspon teda mit mela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
923
2.2.20 13:51

@Dandie22 2m je ještě maličký. Všechny léky jsou nejdřív od 3m, třeba paralen čípky uvádějí myslím od 7kg, co moje holky měly daleko po půl roce. Takhle malé miminko, kdyby mělo po odečtu přes 38, by měl vždycky vidět lékař. Teď ale nestresuj, kdyby byl jo nemocný, tak to na něm poznáš i jinak než teplotou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
2.2.20 13:52

@kavulenka sirup bych tak malymu diteti ani nedavala. Cipky jsou lepsi a rychlejsi ;) a kde jsi vzala, ze od 38,2? Nam rikali vsude od 38 (po odectu)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
923
2.2.20 13:53

@Dandie22 jo a čípky kup radši nurofen nebo panadol. Ty paralenové jsou zbytečně velké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
2.2.20 14:12

Tak zatím to na teplotu u vás nevypadá. Ale určitě sleduj. Pokud by rychle stoupala, tak dat nějaký Paralen nebo Nurofen. Jinak já u dcery řešila až 38,5 po odečtu. Miminko se může vykoupat ve vaničce s vlažnější vodou 35-36 stupňů. Na noc jsem dala Nurofen, aby lépe spala. K lékaři bych šla, až když by teplota byla opravdu vysoká, více dní v kuse, neklesala by. Nebo pokud bych si všimla dalších příznaků, mimčo by bylo schvácené, odmítalo tekutiny, objevila se vyrážka atd… Jenom teplotu a rýmu je zbytečné chodit ukazovat lékaři ;) Kdybych si nebyla jistá, zavolala bych doktorce a domluvila se s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
2.2.20 14:25

@Saarka_O akorat ty cipky jsou fakt od 3 mesicu miminka, tomu prckovi jsou 2 mesice. Mne vsude rikali davat od 38,5 bez odectu, takze po odectu 38. Nenechavat vylizat, kor u takovyho drobka.
U tak malickyho mimca tak ty koupele si myslim. Ale s teplotou se nema cekat vice dni ani u vetsich. Nam i v lekarne rekla, ze jeden den ok, pokud i druhy den neklesa, tak radsi jit. Minimalne u deti do cca roka. Natoz dvoumesicni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama