Zvýšené amylázy po operaci

1299
23.11.15 07:14

zvýšené amylázy po operaci

Zdravíčko všem, obracím se na vás o radu, zkušenost… zacalo to tím, že v noci z 26.na 27. října mi bylo strasně špatně, návaly na zvracení - přirovnala bych to k tehotenskym nevolnostem. Ráno jsem tedy nešla do práce a zašla k dr., ta mě prohmátla břicho a měla podezření na žlučník. Poslala mě tedy na vyšetření do nemocnice. Tam mi řekli, že mám žlučníkové kameny a k tomu i podrážděnou slinivku. Hospitalizovali mě, a od uterý do neděle jsem byla jen na infuzích, bez jídla. V pondělí jsem podstoupila operaci žlučníku - laparoskopicky. Po operaci jsem i nadále měla slinivku podážděnou, takže jsem ještě tři dny byla na těch infuzích. Ve čtvrtek mi dali konečně najíst a v pátek propustili domu. Když mě pouštěli, měla jsem hladinu amyláz v krvi 2,8mg/l (normální hladina je 1,6). Doktorka mi řekla, že slinivka je stále podrážděná, ale uz méně a že mě má obvodní dr. udělat kontrolní odběry.
Za týden jsem tedy šla na krev a amylázy 3,34 8o doktorka mi nařídila klid doma na lůžku a velmi přísnou dietu bez gramu tuku. Za týden opět odběry a klesklo to jen na 3,2 :,( a to jsem vše poctivě dodržovala. Ted ve středu opět odběry. Už jsem na neschopence skoro měsíc a mám z té slinivky obavy. V nemocnici mi řekli, že se ta hladina zklidní cca do týdne. U mě už skoro měsíc a nic :zed: máte některá podobnou zkušenost? už z toho začínám být malinko nervozní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
23.11.15 07:26

Ahoj, tak se slinivkou neni sranda si zahrávat, dostavas nejake leky..? Jinak tedy dál dodrzuj prisnou pankreatickou dietu. A sono ti delaly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
23.11.15 08:05

Pokud ti nic není, tak asi jen tu dietu a léky a asi se zklidní během týdnů. Nicméně bych to nekonzultovala s praktickou doktorkou, ale s chirurgem- ten to jistě umí lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
23.11.15 08:19

@Malto trochu bych te opravila..s chirurgem urcite ne…ale s internistou. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama