Zvýšené hodnoty množství plodové vody - polyhdramnion

2
11.3.16 10:20

Zvýšené hodnoty množství plodové vody-polyhdramnion

Jsem ve 22tt a po kontrolnim screeningu mi mudr sdelila, ze mam velke množství plodové vody a jeste se ji nepozdavalo, ze jdou lehce videt streva mimiska (pry to videt nebyva),tak jdu v pondeli na kontrolu k docentce.Cele dva dny jsem prosedela u netu a hledala info-samozrejme z vsech tech informaci tak vystresovana a moc se o mimi bojim.Taky jsem vsude cetla v diskuzich, ze je to problem hlavne III. trimestru a nikde nenasla, ze by mel nekdo zkusenosti s trimestrem druhym :( Maminky a těhulky, nemáte někdo podobnou zkušenost ať uz vlastni ci ze sveho okoli? Opravdu se bojim a jen bych rada vedela, ze v tom nejsem sama :,( Dekuji ps:pred tydnem jsem prodelala opravdu silnou virozu, tak premyslim jestli to treba muze mit souvislost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2300
11.3.16 10:49

Ahoj, taky jsem mela velke mnozstvi vody a vsechno bylo o. k. nic se stim nedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
11.3.16 10:54

@Lori31 ja jsem 27tt a zrovna za chvilku jedu na screening to zkontrolovat. Zacalo mi to kolem 20tt, strasne mne pnulo bricho, vecer bylo a je vzdy na prasknuti, doktorka se ve 24tt podivala a zjistila, ze mam moc plodove vody. Tak se jedu dnes zase ukazat. Uvidim, co a jak…do toho mam i vetsi mimino, minule o 3 tydny, tak se taky trochu bojim. Cukrovku nemam (na te jsi jeste nebyla ne? to muze byt i u cukrovky) a vysledky odberu na infekce mi reknou prave dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
11.3.16 11:07

Katule mocinko dekuju za uklidneni ;) a Marfra drzim palecky aby ti vse dobre dopadlo a dej pak vedet jak jsi dopadla.ja jdu az v pondeli a to mi reknou i vysledky odberu TORCH (na infekce).na cukrovce jsem jeste nebyla, to me teprve ceka… A jinak mas vysledky v poradku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
11.3.16 12:29

@Lori31 tak to mnozstvi mam tak nejak porad stejne, do zpravy mi napsala mirny polyhydramnion - AFI 170 (v mem tydnu by melo byt cca 145) Ty protilatky (TORCH) mam vse negativni, jen pry Toxoplasmu nemam vubec zadne protilatky, coz je pry divne, ze kazdy clovek ma alespon nejake, takze se mam obloukem vyhybat kockam.Ale s tim mnozstvim to nema nic spolecneho samozrejmne. Jinak ale nic zvlastniho. Ptala jsem se ji, z ceho to mnozstvi teda je a rikala, ze to se dodnes proste nevi. Ze samozrejmne to muzou byt i vyvojove vady, ale ty mi hlida a tam nic nevidi, miminko se ji jevi jako zdrave, kontrolovala i vnitrnosti - zaludek, streva, ledviny.Dite mame stale vetsi, jsem 26+1 a maly odpovida 29+0, tak se trochu zacinam bat drivejsiho porodu :( No ale zatim to pry nechame tak a za 14 dni zase kontrola. Tak drzim v pondeli pesti :hug: Dej pak vedet!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7265
11.3.16 12:40

Já jsem měla těžký polyhydramnion, AFI 36,norma je nějak mezi 8-15.Najednou kolem 25 týdne mi hrozně vyrostlo břicho, měla jsem těhotenskou cukrovku, ale ty hodnoty jsem prý neměla tak vysoké, aby tohle způsobila. U mně to uzavřeli jako těžký polyh. fyziolog. původu. Každý týden jsem jezdila do rizikovky, kde to kontrolovali. Není pravda, jak píše @katule9 se s tím nic nedělá, dá se udělat amniodrenáž, že tu vodu odčerpají, ale je tam dost riziko. U mě to dopadlo tak, že mi v 36 týdnu praskla jizva po předchozí sekci a šla jsem hned na sál. Děloha tu zátěž nevydržela.
Jinak tam může být nějaká vrozená vada, na ledvinách nebo trávicí soustavě, nebo infekce, nebo se to stane jen tak a nikdo příčinu nezjistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
11.3.16 12:48

@renap no toho se prave taky bojim, taky jsem po prvni sekci, tak se bojim, ze ta jizva to nevydrzi kdyz do toho mame i vetsi dite :( ale tak ty jsi mela opravdu vysoke hodnoty, ja mam jen zvysene. To te to bricho muselo hodne tahnout ne? Ja mam jen zvysenou hodnotu a vecer mam pocit, ze mi to bricho snad praskne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7265
11.3.16 13:03

@marfra No,bylo to děsný, hlavně jsem nemohla dýchat a skoro nic jíst, jak jsem tam měla všechno stlačený. Ale zase jsem díky tomu a cukrovce přibrala jenom 8 kilo a to jsem nechala v porodnici. A ta úleva potom, mně bylo na tý JIP tak krásně, byla jsem taková lehká a jak se mi krásně dýchalo :D Malá měla 2,6 kg a je v pořádku. Ty to máš jenom trochu zvýšený, to bude určitě v pořádku, to je skoro normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
14.3.16 12:54

@Lori31 tak co kontrola? jak jsi dopadla s tou plodovkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
14.3.16 12:55

@renap no to verim, to si neumim ani predstavit mit takove hodnoty jako ty :roll: a jakto, ze ti ta jizva praskla? to ti ji nikdo nejak nehlidal? nebolela te predtim? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
3.9.16 12:51

Ahoj, najde se ještě někdo, kdo mel polyhydramnion? Jeho zkusenosti? Jsme 35 tt a byl nam zjisten ve 29 tt, ale uz pry vypada lepe… Jaky byl porod a jak vse dopadlo? Dekuji za kazde info. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
4.5.20 16:02

Hodně vody ve 20tt

Obnovuji téma, jestli tu není ještě někdo s větším množství plodové vody kolem 20tt? Zjistili mi to na screeningu, před týdnem to bylo ještě v pořádku. Mám držet dietu a jsem objednaná na OGTT, ale co jsem četla tak jsou i horší důvody proč je vody hodně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15321
4.5.20 16:57

@Jaaanča prosím tě, hlavně nic nestuduj na netu. Tam se dočteš příšerné katastrofické scénáře. Já měla těhotenskou cukrovku v obou těhotenstvích a měla jsem zvýšené množství plodové vody u jednoho dítěte. Doktoři mě víc hlídali, kvůli cukrovce jsem celkově chodila každý měsíc na ultrazvuk. Dítě je úplně v pořádku (už je mu 13 let :-) :-)). Pokud by to bylo něco závažnějšího, zjistili by to na screeningu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
725
5.5.20 06:55

@nozu Děkuji. To víš, snadno vyděšitelná prvorodička co musí sedět doma na zadku :D tak samozřejmě dost googluju :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15321
5.5.20 08:28

@Jaaanča znám to velmi dobře. panikařila jsem u prvního dítěte uplně stejně, když mi diagnostikovali těhotenskou cukrovku :mrgreen: Uvidíš, že to bude v pořádku. Mě třeba na jedné kontrole doktorka řekla, že mám lehce zvýšené množství plodové vody a na další kontrole jiná doktorka, že je to podle ní vše v normě. Ale měla jsem skvělou lékařku v diaporadně a ta mě vždy uklidnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat