Zvýšené hodnoty štítné žlázy

Ála10
25.3.10 16:43

Zvýšené hodnoty štítné žlázy

Ahoj,
dnes jsem byla v CAR. Imuloložka mi řekla, že mám vysokou hodnotu štítné žlazy (3,7). Hranice pro otěhotnění je prý pod 2,5.
Nikdy jsem se se štítnou žlázou neléčila. Poslali mě ještě na jedno vyšetření, zda to nebyla chyba.
Nevíte někdo, co mě čeká a jaký je průběh léčení, když se mi výsledky potvrdí?
Je naděje, s problémy štítné žlázy, otěhotnět?
Děkuji.
Ala

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.3.10 17:00

Ahoj Álo.
Mám za sebou tři hrazené pokusy a bohužel nevyšli.Vůbec se nezaobírali tím proč to nejde a na moji otázku,čím by to mohlo být,mi dr řekl,že se embryo uchytí nebo ne.
Změnila jsem CAR a hned při první návštěvě mi nový dr. nechal odebrat krev a ejhle je hodně rozhozená.Podle něj je normál 0.25-5.A já mám 10.Takže šupajdim na endokrinologii.
Já tomu teda moc nerozumím,ale tvoje hodnota se vejde do limitu :nevim: .
Já věřím tomu,když se tyhle problémy podchytí,že to mimčo přijde,určitě takových holčin je víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ála10
25.3.10 17:35

Ma gynekolozka mi tento test delala a ta tvrdi to co ty, ze do 5 je to v norme. Tak nevim proc se to v CAR nezda.
Ja mam uz 3-leteho syna a kdyz jsme se zacali snazit o druhe, tak jsem behem posledniho roku potratila 5× a vzdy hned na zacatku, ze ani nebyla potreba revize. Proste otehotnim hned, ale nechce se to uchytit. Zatim je vse OK, tak se chytaji te stitne zlazy.
Muzu se zeptat, tys uz na te endokrinologii byla? A jaks dopadla?
Ala

• Nahlásit
  • Citovat
9454
25.3.10 17:35

hele ja teda otehotnela aniz bych chtela…a pak mi v 11 tt zjistili ze mam hodnotu 6,5…tak ti nevim…asi ti daji prasky (hormony) aby to trochu kleslo…ale nemyslim ze by to teda melo vliv…ale nejsem odbornik tak vim prdlajs jen si muzu mysler :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
25.3.10 18:53

Ahoj, měla jsem 2 měsíce před IVF a tak jsem si u obvoďáka nechala udělat preventivně krev snad na všechno a vyšla mi štítka 4,7 a to v tu dobu odběru jsem byla čertvě, max týden těhotná, tak myslím, že tvá hodnota je v pořádku. Já sice na endokrinologii teď už docházím, beru letrox 50, ale sama dr. mi říkala, že norma je 1-4.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ála10
25.3.10 19:00

Diky za odpovedi. Vcelku me to zaskocilo, ale podle toho co pisete, tak stitnou zlazou to nebude.
Vzali mi krev na vse mozne, tak ted cekam zda neprijdou jeste na neco. Jen nechapu, proc tu stitnou zlazu tak resi, kdyz je vlastne v norme.
Az pujdu pro vysledky tak se jich zeptat. Dnes jsem byla uplne nepripravena, takze jsem jen kyvala a kyvala…
Ala

• Nahlásit
  • Citovat
25.3.10 19:55

Álo já jdu na endokrinologii poprvé v to úterý.Ohledně té žlázy mi dr. řekl,že při téhle hodnotě se embryo neuchytí a kdyby náhodou jo,tak ho nedonosím.
Já děti ještě nemám,tak doufám,že ta štítná žláza je ten problém a že se dá dát dopořádku.
Kdy máš mít výsledky té krve?Písni,jak to dopadlo. :mavam:
Veruš tak vám to vyšlo i bez doktorů :palec: .Nějak jsme se ztratili,tak jsem ti nestačila ani pogratulovat :kytka: .Jak se cítíte oba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.10 19:56

Álo já jdu na endokrinologii poprvé v to úterý.Ohledně té žlázy mi dr. řekl,že při téhle hodnotě se embryo neuchytí a kdyby náhodou jo,tak ho nedonosím.
Já děti ještě nemám,tak doufám,že ta štítná žláza je ten problém a že se dá dát dopořádku.
Kdy máš mít výsledky té krve?Písni,jak to dopadlo. :mavam:
Veruš tak vám to vyšlo i bez doktorů :palec: .Nějak jsme se ztratili,tak jsem ti nestačila ani pogratulovat :kytka: .Jak se cítíte oba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ála10
26.3.10 07:33

Ahoj Marti,
tak to Ti budu drzet palce. O tom, ze pri nemocne stitne zlaze se poceti nedari jsem slysela uz od hodne holek. Jen zasnu, ze ty doktori tyhle vysetreni delaji treba az po roce nedarenych pokusu a ne hned na zacatku vseho. Usetrili by te 3 pokusu a hlavne toho zklamani z nezdaru.
Drz se!!
Ja budu mit vysledky az za 10-14 dni. Z genetiky az za 2 mesice (objednali nas az na kveten…
Tak hodne zdaru.
Pa

• Nahlásit
  • Citovat
28.3.10 21:50

Pre Martanku,

ahoj, ja som tu docela nova, chodim na diskusiu Clostibegyt. Tiez sme sa snazili asi rok az kym nas zacala doktorka riesit, ako prve bol hormonalny profil, kde som mala jemne zvyseny Prolaktin. Dva mesiace ma ladovala liekmi az ma predavkovala.
Dalsi mesiac mi prpisala Clostilbegyt na podporu tvorenia vajicok ale nenapadlo ju objednat ma na endokrinologiu hned, tak by mi usetrila kopec casu a pocitov sklamania.
Endokrinologicka mi urcila diagnozzu Hypotyreoza a autoimunitna tireoditida, THS 12.6 co je podla mojich zisteni dost vysoko.
Toto vsetko ma vplyv na tvorbu vajicok, mesnstruacny cyklus, libido a velaaaaaaaaaaaaa inych problemov.
Velmi podstatne pri zvysenej hladine THS je pockat si kym sa tato znizi, ideal je 2,5 ale su nejake +- urcene hodnoty ako normal. Znizovanie je individulane casovo, moze sas to upravit za jeden, dva, tri, dokonca rok. Takze aj ked sa sa mi konecne tvoria idealne vajicka na oplodnenie, musim si pockat a zkusim zajst za obvodnym, ci by mi mohol tie hodnoty THS sledovat, aby som si bola ista ze mozem zacat snazilkovat. Uz sa neviem dockat. Preco Ti ale toto vsetko pisem, pretoze pri zvysenej stitnej zlaze je vysoke riziko potratov, inbecility babatka a rozne ine potiaze, ktorym sa tymto sposobom mozes vyvarovat.
Mna na to bohuzial moja endo absolutne neupozornila, info som si pracne vyhladavala na internete.
Prajem nam vsetkym uspesnu cestu za babatkom a krasne slnecne jarne dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.10 16:09

Ahoj cokoládkofigaro.
Když jsem se v novém CARu ptala,jaký vliv má ta hodnota,kterou mi zjistili,tak mi dr.Machač řekl to,co ty píšeš.Okamžitě mě poslal k endokrinologovi.Jen doufám,že ta cesta ke srovnání TSH nebude tak strašně dlouhá :roll: .
Jak tak čtu,máš toho taky dost za sebou.Můžu se zeptat,jak dlouho ty už čekáš,až ta potvora žláza bude v normě?
Přeju ti hodně štěstí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.10 09:04

Pre Martanku,

ahoj, ja som zrovna dobrala 30 tu pirulku, tajkyze mam uz mesiac za sebou, no neviem, zrovna vcera som sa docitala ze bezna doba upravenia je 4 az 6 tyzdnov, urcite je to individualne, ale jasne ze na isto sa to dozvies iba po nových testoch krvi, takze do dalsich plodných dní chcem skocit k obvodnemu, aby mi urobil tie testy, dufam, ze s tym nebude mat problem. Chcela by som uz zacat, nemozem sa dockat babatka.
Prajem uspesne snazenicko a krasne slnecne dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.10 19:59

Ahojky cokoladkofigaro.
Mám za sebou návštěvu endokrinologie.Nějakým zázrakem vyšly testy líp.Z 10 to spadlo na 5.Ale i tak je hodnota vysoká.Dr. mi řekla přesně to,co Ále.Na těhu je taková „ideální hodnota“ 2.
No na další odběry a kontr. jdu za šest týdnů.
Já ti přeju,aby ti testy dopadly co nejlíp,aby jste se mohli pusti do snažení.Hodně štěstí cokoládko :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ála10
2.4.10 13:49

Zatim urcite ne!
Nove testy ukazaly, ze mam ted hodnotu jen 1,6 aniz bych cokoli brala. Pry mam zase vysi hodnotu protilatek na SZ, coz ale nevim co znamena. Imunolozka by mi to mela pristi tyden vysvetlit.
Dekuji za nabidku.
Ala

• Nahlásit
  • Citovat
2.4.10 16:12

Álo,tak to je super,že ti to tak kleslo :palec: .
Na endokrinologii mi taky vyšla hodnota nižší 5.Beru Letrox.Mám taky hodně vysoké nějaké dvoje protilátky,ale s tím se prý nedá nic dělat :nevim: .Jsou to anti TPO a anti TG.
Jinak držím palečky,ať ti vše dobře dopadne. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama