Zvýšené jater. hodnoty - jaké vitamíny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
radnas
Kecalka 125 příspěvků 25.05.10 14:55
zvýšené jater. hodnoty - jaké vitamíny?

Ahoj, prosím o radu. Synovi je 6 měsíců, zjistili mu mírně zvýšené jaterní testy. Na kontrolní odběr jdeme za měsíc. Jaké vitamíny by bylo vhodné užívat? Dr. radila Multi-tabs, ale pro miminka je jen v kapičkách a tam není vitamín B, který je asi nejdůležitější na játra? Zítra dr. zavolám, jen mě zajímají vaše zkušenosti. Díky, Radnas.

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 25.05.10 15:00

Emička měla po nemoci zvýšené jaterní hodnoty,dr.pře­depsala železo v kapičkách.To jí chybělo podle KO.Dále jí dávám sirup Imunoglukan a nic dalšího už dávat nemáme..
Ale je starší,má rok a půl.Snažím se,aby měla pestrou,všestrannou stravu..

Píšeš o těch kapičkách Multi Tabs.Pokud vím,je v nich i vitamin A,D,který kojenci dostávají v Infadinu nebo Vigantolu - užívají do roka všichni kojenci.Dr.mě upozorňovala,že Infadin nebo Vigantol se s těmito volně prodejnými Multi Tabs kapkami nesmí kombinovat ani s jinými preparáty obsahující vit.AD.Nadbytek těchto vitamínů škodí..

radnas
Kecalka 125 příspěvků 25.05.10 15:02

Jano, díky. Na to mě dr. taky upozorňovala, že budu muset vysadit Vigantol, pokud bude brát vitamíny. Kouknu na net na ten Imunoglukan.

MarciM
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 25.05.10 15:11

Syn měl v 1roce po viroze taky docela hodně zvýšené jaterky.Dr. mi doporučila,abych pila Ostropestřec.Ale já jsem ještě trochu kojila,takže to měl „filtrovaný“.Ne­vím,jestli je to vhodné přímo pro malé děti. :nevim: Ale JT se mu hezky upravily do normálu.

radnas
Kecalka 125 příspěvků 25.05.10 15:15
MarciM píše:
Syn měl v 1roce po viroze taky docela hodně zvýšené jaterky.Dr. mi doporučila,abych pila Ostropestřec.Ale já jsem ještě trochu kojila,takže to měl „filtrovaný“.Ne­vím,jestli je to vhodné přímo pro malé děti. :nevim: Ale JT se mu hezky upravily do normálu.

Tak já zatím kojím plně, takže by to třeba šlo. Akorát synek je alergik, začínáme s příkrmy a po všem se drbe, tak aby mu ten ostropestřec nevadil :roll:

Jana206
Nadpozemská drbna 26563 příspěvků 25.05.10 15:26
radnas píše:
Jano, díky. Na to mě dr. taky upozorňovala, že budu muset vysadit Vigantol, pokud bude brát vitamíny. Kouknu na net na ten Imunoglukan.

Jsem si neuvědomila,ten Imunoglukan je pro děti od 1 roku,stejně jako skoro všechny první vitaminy a bylinné přípravky.Většina je jich až pro děti od 3 let..
Já nevím,ale myslím si,že ty kapky Multi tabs jsou reklama.Obsahuje to ty samé vitaminy co Vigantol a navíc,je to drahé :nevim:

Pokud jde o vitaminy,užíváš nějaké pro kojicí Ty?Myslím si,že je to lepší řešení..

radnas
Kecalka 125 příspěvků 25.05.10 15:29
Jana206 píše:
radnas píše:

Jsem si neuvědomila,ten Imunoglukan je pro děti od 1 roku,stejně jako skoro všechny první vitaminy a bylinné přípravky.Většina je jich až pro děti od 3 let..
Já nevím,ale myslím si,že ty kapky Multi tabs jsou reklama.Obsahuje to ty samé vitaminy co Vigantol a navíc,je to drahé :nevim:

Pokud jde o vitaminy,užíváš nějaké pro kojicí Ty?Myslím si,že je to lepší řešení.. [/cita
Máš pravdu. Užívám jen vápník /jsem na bezmléčné dietě/, ale asi si něco pro kojící pořídím, když se musím kvůli alergii malého tak omezovat. dík.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.05.10 15:31

Taky jsme měli zvýšené jaterní hodnoty. Měl to v půl roce po antibiotikách, tenkrát mu našli nějaké bakterie v moči a pak jsme byli dvakrát na kontrolním odběru a teprve před měsícem v jeho 11 měsících to bylo v pořádku. Prostě jak mu prošla ta infekce tělíčkem, tak to bylo. Doktorka nám řekla, všestrannou stravu a že ty jejich malá tělíčka se s tím déle perou, ale odezní to. A taky že jo.

radnas
Kecalka 125 příspěvků 25.05.10 15:35
Lakyna píše:
Taky jsme měli zvýšené jaterní hodnoty. Měl to v půl roce po antibiotikách, tenkrát mu našli nějaké bakterie v moči a pak jsme byli dvakrát na kontrolním odběru a teprve před měsícem v jeho 11 měsících to bylo v pořádku. Prostě jak mu prošla ta infekce tělíčkem, tak to bylo. Doktorka nám řekla, všestrannou stravu a že ty jejich malá tělíčka se s tím déle perou, ale odezní to. A taky že jo.

No, malý měl před 3 měsíci antibiotika (zánět ledvin), tak to možná bude tím. Tak zkusím pořídit nějaké vitamíny sobě. O pestré stravě zatím nemůže být řeč, z obou stran (kvůli alergii). Díky.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.05.10 15:56
radnas píše:
Lakyna píše:
Taky jsme měli zvýšené jaterní hodnoty. Měl to v půl roce po antibiotikách, tenkrát mu našli nějaké bakterie v moči a pak jsme byli dvakrát na kontrolním odběru a teprve před měsícem v jeho 11 měsících to bylo v pořádku. Prostě jak mu prošla ta infekce tělíčkem, tak to bylo. Doktorka nám řekla, všestrannou stravu a že ty jejich malá tělíčka se s tím déle perou, ale odezní to. A taky že jo.
No, malý měl před 3 měsíci antibiotika (zánět ledvin), tak to možná bude tím. Tak zkusím pořídit nějaké vitamíny sobě. O pestré stravě zatím nemůže být řeč, z obou stran (kvůli alergii). Díky.

Já myslím, že když je má jen zvýšený, že to fakt odezní. Já byla taky mírně vyděšená, co že to zase má, ale je to dobrý. Měli jsme právně v tom půl roce nějaké bakterie v moči, tak dostal antibiotika augumentin (snad to píšu dobře), dostal je asi na týden, no a pak jsme šli na kontrolní odběr krve a tam se ukázaly ty zvýšené jaterní hodnoty. Doktorka to nijak neřešila, šli jsme pak dvakrát, jak jsem psala na kontrolní odběr a při tom druhém už byly hodnoty zase v normě. Já teda nekojím, malej je od čtvrtého měsíce zcela na UM, teďka Nutrilonu a dávala jsem mu běžnou stravu. Prý se ti malí prďolkové s tím déle perou.

Jo a ségry malej, je mu rok a půl, antibiotika neměl, je zdravej, krom 2× rýmy nic, a když byl na odběrech krve před měsícem kvůli možné dědičné leidenské mutaci krve, kterou máme v rodině, tak mu taky našli zvýšené jaterní hodnoty. No a mají přijít za dva měsíce na kontrolní odběr. Jo a doktorka prohodila, že kdyby ty testy udělali každému dítěti, tak to bude mít spousta děti a ani se to neví a nepřijde se na to.

MarciM
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 25.05.10 16:39
radnas píše:Tak já zatím kojím plně, takže by to třeba šlo. Akorát synek je alergik, začínáme s příkrmy a po všem se drbe, tak aby mu ten ostropestřec nevadil :roll:

Pokud je alergik,pak bych se zeptala Dr.Záleží asi jak moc závažná alergie to je.
A pokud jde o stravu,v ne­mocnici mi řekli,že jen vynechat tvaroh a pribiňáky,tučné,což stejně ještě neměl,a stravu jsem mu nijak neupravovala.Ne­vím,jak moc by mělo efekt upravit stravu u sebe,jako kojící??Nevím,jes­tli by to mělo vůbec nějaký efekt??

radnas
Kecalka 125 příspěvků 26.05.10 19:53
MarciM píše:
radnas píše:Tak já zatím kojím plně, takže by to třeba šlo. Akorát synek je alergik, začínáme s příkrmy a po všem se drbe, tak aby mu ten ostropestřec nevadil :roll:
Pokud je alergik,pak bych se zeptala Dr.Záleží asi jak moc závažná alergie to je.
A pokud jde o stravu,v ne­mocnici mi řekli,že jen vynechat tvaroh a pribiňáky,tučné,což stejně ještě neměl,a stravu jsem mu nijak neupravovala.Ne­vím,jak moc by mělo efekt upravit stravu u sebe,jako kojící??Nevím,jes­tli by to mělo vůbec nějaký efekt??

marcim, vynechala jsem ze svého jídelníčku všechny mléčné produkty, a efekt to opravdu mělo, za týden se malý zbavil několikatýdenního průjmu s hlenem. Před tím jsem tomu taky moc nevěřila, ale už jsem se chytala každé možnosti, a ono to vyšlo!!! TeĎ už má ABKM černé na bílém …

MarciM
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 26.05.10 20:11

Aha,tak to už jste vlastně na dietě oba,co? :think:

radnas
Kecalka 125 příspěvků 27.05.10 20:42
MarciM píše:
Aha,tak to už jste vlastně na dietě oba,co? :think:

Tak nějak. 2 měsíce už jsem na dietě. Aspon mám figuru jak v patnácti. :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >