Zvýšené jaterní hodnoty 28tt. Měla ste některá?

Anonymní
16.12.19 10:10

Zvýšené jaterní hodnoty 28tt. Měla ste některá?

Ahoj.
Jsem 27+3 a vyšly mi zvýšené jaterní hodnoty - ALT 2.23, což je podle doktorky na tento týden vysoké.
Mám přijít normálně v lednu na poradnu, další odběr krve a uvidí se co dal. Nejspíše mě prý pošle už do porodnice, do rizikové poradny. Termín mám v půlce března, ale většinou ty hodnoty prej rostou a tak nemám moc počítat s tím, ze vydrzim těhotná až do termínu.
U prvního jsem měla taky špatná játra, ale zjistilo se to až ke konci, a to hned ukončili těhotenství 6 dni před termínem.
Teď mi to přijde opravdu brzo.
Mate některá zkušenost? Případně jaké ste měly hodnoty, jak vám to rostlo, kdy ste rodily…?
Jsem z toho taková vynervovana…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24400
16.12.19 10:20

Na hodnoty si nevzpominam, ale s prvni dcerkou jsem to mela, priznaky byly silene svedeni.Driv jsem prodelala mononukleozu, takze jsem hlidana byla, pak i v nemocnici, kde jsem lezela tri mesice, ale z jinych duvodu teda.Pak to odeznelo, v choleztesu se to nerozjelo. Takze predpokladam, ze hodnoty nebyly nejak vysoky. Prelom druhy, treti trimestr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
16.12.19 10:25

Co další hodnoty nebo jen tato je zvýšená??? Myslím, že u alt 2.5 mě zavirali do nemocnice. Zjistilo se to v 29tt a v 33tt jsem rodila. Nešly srazit ani léky… Odběr až v lednu 8o to se doktorka neboji :think:. V 2. Těhotenství mi vyletěly po nevolnostech u hodnoty nad 3,5 jsem musela brát už 3 druhy leku. Vzhledem k předchozím zkušenostem, chodím každé 2 týdny na odběry a to je mám od 2. trimestru v normě.

Příspěvek upraven 16.12.19 v 10:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 10:33

@Pidulka1991
Já slyšela jen ALT 2.23, AST je myslím další hodnota a to už nerikala a já se zapomněla zeptat. 🤦🏽‍♀️
Jezisi, nestraš. Zní to strašně, ale díky prvnímu si úplně nemůžu případnou hospitalizaci ani dovolit, však to znáte vy, co mate už děti, jak je to pak složitý.
Prý kdyby něco, kdyby mi bylo zle, bolelo mě břicho, svedilo mě tělo víc, mám hned jet do porodnice. 🤷🏽‍♀️
Osobně si nemyslím, ze ty hodnoty budou popravdě klesat…

• Citovat
  • Nahlásit
24400
16.12.19 10:36
@Anonymní píše:
@Pidulka1991
Já slyšela jen ALT 2.23, AST je myslím další hodnota a to už nerikala a já se zapomněla zeptat. 🤦🏽‍♀️
Jezisi, nestraš. Zní to strašně, ale díky prvnímu si úplně nemůžu případnou hospitalizaci ani dovolit, však to znáte vy, co mate už děti, jak je to pak složitý.
Prý kdyby něco, kdyby mi bylo zle, bolelo mě břicho, svedilo mě tělo víc, mám hned jet do porodnice. 🤷🏽‍♀️

Drzim palecky, aby to klesalo.Me v tom pripade muselo a rodila jsem v terminu. Kazdopadne, kdyby si musela do nemocnice, tak se neda nic delat a ver, ze by to okoli zvladlo.Kdyz si vtpomenu ale na to svedeni, mela jsem nohy, zada, do krve kolikrat, spat se nedalo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
16.12.19 10:37

Ahoj, také jsem mela v prvním tehotenstvi spatne jaterní testy - tehotenská cholestaza (tehotenská “žloutenka”). Zjistili mi ji cca kolem 30tt - do te doby bez problemu a i při tom jsem nemela nejake problémy, v 34tt jsem mela akutní císař (prudce se navyšili hodnoty a klesání cca jeste nejake 4tydny po porodu), začali mi “porodní bolesti” bolelo mě břicho a bylo mi silene zle, funěla jsem jak nosorožec a zvracela jsem, mela jsem štěstí Zr jsem od toho 30tt byla hospitalizovana - jak se znam nebýt v nemocnici podcenili bych to, snažila se to zaspat či proste to pretrpet a asi by mala ani nemusela být :-/
Teď jsem těhotná znovu, 32tt jaterní testy teprve dělali a víc mě sleduji - je tam cca 70% riziko že se to spustí znovu, čili by to vaše lékařka rozhodně neměla “přecházet či podceňovat” vás to nijak da se říci neohrožuje, ale muže to vyvolat porod ale bohuzel i tu nejhorší variantu, kdy je to pro dite fatální…

Držím teda palce, aby vse probíhalo v rámci možnosti co nejlépe a vydržela jste co nejdéle - jinak na úpravu jaterních testu by mohla pomoci i jaterní či netukova dieta a játra nezatezovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 10:40

Mám prave nohy úplně jak nějaká fakt špína. Jak je kam rozdrbane. Hrozne. 🤦🏽‍♀️
Jsem tedy moc zvědavá na ten leden, jaké budou hodnoty, ale 2.23 na 28tt mi přijde hodně. 🤷🏽‍♀️
Budu doufat, ze si to nějak sedne a nebude se to zhoršovat.
Najela sem na jaterní dietu, do toho mám tehotenskou cukrovku, takže všechno “super”. 😂

• Citovat
  • Nahlásit
5531
16.12.19 10:41
@Anonymní píše:
@Pidulka1991

Mne víceméně nic nebylo, byla jsem jen unavená. Dala ti nějaké léky? Řeknu to takhle 30+0 mě hospitalizovali za 3 týdny jsem musela rodit. Ty hodnoty letely nahoru a nemohly to nijak zastavit. Brala jsem 18 léků denně, proto mě fascinuje že to tvoje doktorka neřeší. Bohužel ty hodnoty už nenajdu, ale alt bylo do 3 a ast cca 1,5. Rodila jsem s hodnotami nad deset u alt a nad 5 u ast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 10:43

@Pidulka1991 Lipovitan. 🤷🏽‍♀️ Takže beru ten, plus samozřejmě dieta na játra.

• Citovat
  • Nahlásit
5531
16.12.19 10:44

Kup si ještě essential je to na podporu funkce jater. Vlastně takový vitamín s tím se u jater začíná, ale na tvém místě bych si vydupala testy mnohem drive, než to nechávat na leden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 10:47

@Pidulka1991
Mám v plánu jít ještě mezi svátky na EKG ke svy prakticky, tak poprosím ji, jestli mi rovnou udělá krevní obraz.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 12:58

Řeším teď to stejný. Ve 24tt při odběrech na cukrovku brali i jaterky a vyšlo ALT 1,6 ale přišlo jim to málo a nikdo nic neřekl. Před 14 dny jsem šla na kontrolu (29tt) a doktorka to zjistila a hned odběry. To už jsem měla ALT 5,7. Druhej den ráno že to zkontrolujou radši a už jsem měla 7.. ihned mě poslala do nemocnice tak znovu odběry (rozdíl od prvních asi 4 hodiny) a hodnota už 9.. kde jsem chtěla rodit nejsou připravený na takhle malý miminka takže mě převáželi do Podolí a tam ALT už 11.. nasadili mi léčbu, nechali mě tam a že se uvidí. Ležela jsem tam týden a teď v pátek hodnota klesla na 3,5 tak mě propustili domů ale jsem vysoce riziková a už musím docházet každej týden na odběry a monitor a s největší pravděpodobností budu taky rodit dřív. Je to taky moje druhé těhotenství u prvního to zjistili až ve 37tt a ihned vyvolávali porod, tady čekali kvůli nízkemu týdnu těhotenství. Být tebou nečekám až do ledna na poradnu ať nedopadneš jako já, že mi opravdu ty 3 dny hrozilo že bude muset prcek ven..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.19 08:32

Tak jsem ještě doma koukala do papíru, chodím taky na hematologii, mám Leidenskou mutaci, takže mi krev pravidelně berou i tam, a odběr 4.12. - ALT 0,29, ALP - 1.75
Pak odběr na gynde 12.12. a tam to ALT 2.23. 🤷🏽‍♀️
Kazdopadne ve čtvrtek bych měla jít ke své obvodní a tam ji řeknu o další odběr krve.

• Citovat
  • Nahlásit
14334
17.12.19 19:09

Ahoj,
je vidět, že se Ti játra dost zhoršují, během týdne je tam i razantni zvýšení JT. A bez dozoru a bez léčby budeš mít za pár týdnů hrozně výsledky. Ovšem bez určení hladiny žlučových kyselin se stav hůře posuzuje pouze podle hodnot JT
Divím se tvé lékařce, že to takto podceňuje. Rozhodně výsledky jsou na léčbu.
Lék se jmenuje Ursosan, dále pak pridat na posílení Esentialle forte a pít čaj z Ostropestřece Mariánského.
Pokud se to včas zachytí tak léčba je velice účinná a může tě zbavit svědění a potíží do porodu.
Ale musíš být s miminkem pod dohledem a hlavně ty žlučové kyseliny je potřeba vyšetřit. Ale všude se nedělají. Je potřeba tom trvat, nebo se obrať např. na Dr. Kouckeho u Apolináře.
Ve čtvrtek si nech nabrat testy a počítej, že tě posle na konzultaci do nemocnice, možná si tě tam nechají.
A uvidis :mavam:
Já měla cholestazu dvakrát naposledy skoro od samého začátku a léčba me s malou zachránila a donosila jsem až do konce.
K porodu jsem šla s vynikajícími vysledky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat