Zvýšeně jaterní testy po žlučníkové kolice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wejuunkaa87
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 15:07
Zvysene jaterni testy po zlucnikove kolice

Dobrý den, prosím měl někdo také zvýšené jaterní testy po žlučníkové kolice? Koliku jsem měla ve čtvrtek nechali si mě v nemocnici byla jsem na infuzích a v sobotu znovu odběry a jaterní testy ještě mnohem vyšší. Mám žlučníkové kameny. Dnes už lehce zvýšené. Je to normální? Jsem z toho dost vykulená. Děkuji

Příspěvek upraven 12.03.18 v 15:19

Reklama

Reakce:

vaks
Kecalka 121 příspěvků 12.03.18 15:14

Já jsem prodělala hepatopatii nejasné etiologie, ale hosp. předcházela silná bolest žlučníku, zvracení a průjem…na sonu nic ve žlučovodech neviděli, ale údajně mohl kámen žlučovod ucpat a pak zas odtáhnout kdo ví kde :? Beru to i z genetické stránky, kdy u nás v rodině ženy nad 30 let nemají ani jedna žlučník…mě ho zatím nechali ;) jatráky jsem měla teda dost zvýšené(ALT 60,AST 20,GMT 3,0)..ALP jsem měla ale kupodivu v normě :think:

wejuunkaa87
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 15:22
@vaks píše:
Já jsem prodělala hepatopatii nejasné etiologie, ale hosp. předcházela silná bolest žlučníku, zvracení a průjem…na sonu nic ve žlučovodech neviděli, ale údajně mohl kámen žlučovod ucpat a pak zas odtáhnout kdo ví kde :? Beru to i z genetické stránky, kdy u nás v rodině ženy nad 30 let nemají ani jedna žlučník…mě ho zatím nechali ;) jatráky jsem měla teda dost zvýšené(ALT 60,AST 20,GMT 3,0)..ALP jsem měla ale kupodivu v normě :think:

ALP je slinivka? Já měla i lehký zánět slinivky právě tu jsem měla také zvýšenou. Mám právě kamínky ve žlučníku malé a je jich tam hodně. Za měsíc mě čeká MR, aby se koukli jeste do zlucovodu.

vaks
Kecalka 121 příspěvků 12.03.18 15:48

ALP patří ke žlučníku..

vaks
Kecalka 121 příspěvků 12.03.18 15:51

Amyláza a Lipáza ke slinivce..

wejuunkaa87
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 17:03
@vaks píše:
Amyláza a Lipáza ke slinivce..

Tak ALP jsem mela take zvysene. I tu slinivku prave. A zlepsili se Vam pak ty testy?

vaks
Kecalka 121 příspěvků 12.03.18 17:44

Dolů šly celkem rychle(asi do 10 dnů),ale pak se mi zastavily na nějakých 3,0 (ALT+AST),1,5(GMT) a tak se mi to drželo asi 1 měsíc..a CRP jste měla kolik?

PM94
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 11.05.18 21:53

Hezký večer, mám takový dotaz. 3.5 mě odvezla rychlá do porodnice s tím že mám žlučníkovou koliku, tam mě nechali 12 hodin ležet na pokoji a dali jednu kapačku buscopanu s tím, že asi se jedná o žlučník. Další den tj. 4.5 kolem 11 hodiny se konečně něco začalo dít a poslali mě, pořád s bolestmi, které už byli ovšem jiné než ty klasické, které už jsem u koliky měla, tyto spíš byli uprostřed pod zebry a hodně jakoby řezave v intervalech. Následovalo vyšetření na sonu a interně, kde tedy na sonu se jen ukázalo, že shluk kamínků se tlačil k žlučovodu ale nevycestovali, jelikož žlučovodu byl bez náznaku čehokoliv, na interně tedy konečný verdikt choleocystioza bez dilatace žlučových cest.. Jenže krevní testy ukazovali vysoké jaterní testy, kyseliny žlučove v krvi a vysoké crp atd.. Žádná léčba neprobíhala, přesunuli mě na pokoj na gynekologické oddělení, hlídali tlak, ozvy syna (31tt), krev brali co 2 dny, kdy tedy objevili i bílkovinu v moči a přišli verdikty jako Hellp syndrom či preklempsie a strašení s sekci. Nakonec se ukázalo, že jen nějaký medik špatně opsal výsledky, a tedy ukázalo se jen to crp a jaterky zvýšené. 7.5 brali krev kdy vše bylo dole, krom crp to bylo 110, nasadili antibiotika a tady nastal průser. Za 2 dny brali kontrolní odběry, kdy se ukázalo že crp sice kleslo ale jaterky opět vyletěli na větší hodnoty než při příjmu, dokotrka mi naznačila že tedy za to mohou atb, kdy to pak potvrdil i primář z gastra, který dělal sono. Pro mě to byl impulz podepsat reverz, jelikož internista mě chtěl propustit domů, ovšem gynda ne, i když z jejich hlediska bylo a je vše v pořádku. Tudíž jsem odešla domu do péče svého gynekologa a lékaře. Do dnes jsem musela dobrat antibiotika, pro které jsem musela hned po pro pouštění běžet ke svému lékaři, jelikož v nemocnic mi na reverz prý údajně nesmí léčiva vydat. Dnes jsem tedy byla na kontrolní odběry a jaterky zase vyskočili, můj lékař tedy nařídil atb vysadit a nasadí Flavobion na játra, ve čtvrtek další odběry a v pátek u něj sono a kontrola. Podle posledního sona z nemocnice tj 9.5 játra, žlučník (krom kamenů), slinivka atd vše v pořádku. 10.5 jsem byla na kontrole u gynekologa aby kouknul i na prcka zda je v pořádku, a ten se má dobře. Jenže já mám strach co bude dál? Já se cítím fyzicky fajn, nic mě nebolí, nesvědi atd. Dokotr se mě dnes ptal jestli jsem nezačala žloutnout, přítel tvrdí že ne, mi se taky nezdá. Mám strach, že díky špatně nasazeným antibiotikum mám teď poškozené játra, nebo nevím jak si to vysvětlit, jelikož mi můj lékař dnes potvrdil, že je to určitě z nich. Pak mám strach že bude muset syn dříve ven, nebo že mu to ublíží atd.. Setkal se s tímto někdo? Jestli ano, jako to probíhalo? Děkuji za jakoukoliv odpověď a omlouvám se za tak dlouhý sloh, snad to alespoň trošku dává smysl, snažila jsem se napsat to nejdůležitější

PM94
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 11.05.18 21:58

Edit. Reverz jsem podepsala z více důvodu kdyby si chtěl někdo rypnout.. Jinak toho 4.5 jsem dostala další kapacku tuším že 1000ml nalgesinu a pak buscopan do žíly, jelikož bolesti stále přetrvavali.. Pak asi ještě 4 dny po tom, mě jakoby slabě bolelo uprostřed pod žebry, při chůzi, při přetočeni na bok či záda, až po těch cca 4 dnech, to už nevím přesně to ustoupilo

vaks
Kecalka 121 příspěvků 11.05.18 23:08

Shodou okolností jsem prodělala i help v těhotenství a po čtyřech letech po porodu tu hapatopatii, viz. příspěvek výše.. ;) no vyjádřím se ti k tomu helpu..nevím jak moc je plíživý, ale mě začlo být zle v cca.36tt a help naplno propukl ve 39tt(takže +- 3 týdny od prvních příznaků, které se začly postupně zhoršovat)..sym­ptomy byly:silná bolest zad bez úlevy v jakékoli poloze, tupá bolest a pálení žaludku a pravého podžebří bez závislosti na konzumaci jídla, nechutenství, nevolnost, později zvracení, bolest hlavy, ke konci i výpadky zraku, malátnost, svalová slabost, před hosp. i modřinky po těle..z krevních výsledků jsem měla nízké erytrocyty, homoglobin, hematokrit, trombocyty, vysoké leukocyty, CRP, sedimentaci, jatráky, špatnou koagulaci, protrombin čas, minerální rozvrat..ledviny a žlučník si bohužel už nepamatuju..zež­loutla jsem, ale až po porodu(u té hepatopatie po 4 letech jsem byla žlutá hned, ale ty jatráky tam byly celkem extrémní)..atb ti ty jatráky pravděpodobně zhoršily, ale na ten help mi to uplne nesedi(samozrejme to je potreba 100% hlidat!!!)zvracení nebo prujmy nebyly? takhle s. viňsky se projevují i rotaviry.. :?

vaks
Kecalka 121 příspěvků 11.05.18 23:18

Jinak poškození jater se není třeba až tak brát(ty zvýšené jaterní enzymy je reakce na něco špatného v těle)..mě už ji nemoc 2× potrápila a mám ji v pořádku ;) nepodceňuj ty kontroly, odběry atd.,žádné atb bych už raději nebrala, ale pod dohledem bych ze své zkušenosti určitě zůstala(internista, obvodní gyndař)..jo a pokud máš tlakoměr tak 2×d měřit..

PM94
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 12.05.18 07:33

@vaks Díky za odpověď, průjmy ani zvracení nebylo. Prakticky jakoukoliv těhotenskou patologii vyloučili, Hellp syndrom jsem měla před 3 lety u syna, a měla jsem podobné příznaky jako ty, teď nic. Ovšem jak píšu, podezření padlo v nemocnici, když někdo popletl výsledky krve. Antibiotika mám vysezane a teď beru jen ten Flavobion na ty játra, jsem poddohledem svého pediatra, který je i shodou okolností internista, takže příští týden zase zkontroluje na sonu žlučník a tu jatru a na gyndu chodím co 14 dní, teď jsem byla vlastně hned den po propuštění z nemocnice aby dokotr zkontroloval prutoky atd, protože to v nemocnici neudělali ani jednou, měla jsem i strach vzhledem k tomu co vše jsem za těch pár dní měla za kapačky a léky. Jinak tlak mám nízký od začátku těhotenství ale i tak pro jistotu měřím, kdyby náhodou

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Před soudem, ale stylově! Tereza pojala aféru s heroinem jako vlastní exhibici

Česká pašeračka Tereza se v Pákistánu během úterý dostavila k dalšímu soudu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama