Zvýšené jaterní testy u dítěte při viróze

Anonymní
25.11.19 11:24

Zvýšené jaterní testy u dítěte při viroze

Dobrý den, vím, že tady nejste lékaři, ale chtěla bych vědět, zda s tím má některá z vás taky zkušenost. 3leta dcera už asi 6 týdnů pokaslava a posmrkava, některý den víc, některý den min, teplotu neměla ani jednou za tuhle virozu. Každopádně jsme byli minulý týden na výtěru z krku a odběru krve. Dnes, když jsem si volala na výsledky, tak mi doktorka řekla, že výtěr je ok, krevní obraz taky, ale že má trochu zvýšený jaterní testy. Ale že to může být tou virózou. Každopádně příští týden máme přijít na kontrolní odběry, aby se zjistilo, že ty jaterní testy klesají. Může opravdu viróza zvýšit jaterní testy? Popravdě jsem z toho dost rozhozená, navic jsem znovu těhotná, takže hormony pracujou na plný obrátky a mně se chce furt brečet. nečekám zde lékařské rady, ani rady tipu „zeptej se svého doktora na víc detailů“. Jen chci vědět, jestli s tím má taky někdo podobnou zkušenost a nakonec bylo vše ok

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1794
25.11.19 11:30

No nechci tě strašit, ale co vím, tak třeba mononukleoza má stejné příznaky jako viróza. :think: Jestli obyčejná viróza může ovlivnit jaterní testy netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 11:44

O mononukleóze vím, že vypadá jako viróza. Aspoň ze začátku. Když ona má opravdu vyloženě jen rýmu a kašel, teploty nemá, střevní problémy nemá, unavená zdaleka není. Tak mi tam právě ta mononukleóza moc nepasuje.

• Citovat
  • Nahlásit
578
25.11.19 11:45

Taky znám spíš u té mononukleózy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5461
25.11.19 12:08

Zakladatelko, neplaš :kytka:. Zvýšené jaterní hodnoty může mít malá klidně z té virózy. A jestli dáváš nějaké léky nebo sirupy na ten kašel nebo třeba zvýšenou teplotu, tak jsou vyšší hodnoty úplně normální. Snaž se dceru udržet co nejvíce v klidu, ať moc neběhá a neblbne. Vyhýbat se smaženému, solenému nebo kořeněnému jídlu. Na podporu jater je dobrý ostropestřec mariánský, ale nevím, v jaké formě se dá sehnat pro takhle malé dítě. Zeptej se v lékárně. A hlavně klid, zbytečně stresuješ sebe i obě děti :kytka: :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
25.11.19 12:59
@Anonymní píše:
O mononukleóze vím, že vypadá jako viróza. Aspoň ze začátku. Když ona má opravdu vyloženě jen rýmu a kašel, teploty nemá, střevní problémy nemá, unavená zdaleka není. Tak mi tam právě ta mononukleóza moc nepasuje.

Moje máma právě taky neměla teploty atd. :think: Myslela, že je nachlazená a při tom přechodila mononuk. U dětí prý probíhá mírněji než u dospělých. Ale tak uvidíte jak dopadnou další testy. Každopádně bych i na ty játra brala ohled a klidně bych malé uvařila slabý jaterní čajík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 13:19

No uvidíme, nervózní jsem stejně. Teď mě ještě napadlo, že ve středu byla na očkování proti žloutence a hned v pátek byla na té krvi, tak jestli ty výsledky nemohlo zkreslit třeba tohle očkování..?

• Citovat
  • Nahlásit
1794
25.11.19 13:42
@Anonymní píše:
No uvidíme, nervózní jsem stejně. Teď mě ještě napadlo, že ve středu byla na očkování proti žloutence a hned v pátek byla na té krvi, tak jestli ty výsledky nemohlo zkreslit třeba tohle očkování..?

Tak to asi mohlo. Zeptala bych se na to u Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
25.11.19 13:49

A ještě mě napadlo, jak je možné, že ji očkovala, když má tak dlouho virózu? Očkuje se jen když je dítě zdravé, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 14:32

Bylo mi řečeno, že kašel nevadí. Byla jsem s ní na tříleté prohlídce, tak se mě Mudr. ptal, jestli je ok a tak, tak jsem rekla, že už tak 6 týdnů kašle, že jsme byli na plicním na rtg i na ORL a nikde nic nenasli. On ji prohlédl a sestra se zeptala, jestli může připravit injekci a on řekl, že jo. No naštěstí dcera neměla nikdy žádnou reakci kromě MMR, takže i teď se to obešlo bez teplot a čehokoli jiného. Ale taky jsem si říkala, jestli se nemělo počkat. Nicméně tomu doktorovi věřím, ale dneska tam byla jeho manželka a o té jsem už slyšela i nějaký negativní recenze. A není moc mluvna, tak mi ráno jen řekla, to a to a to dobrý, jaterní testy trochu zvýšený, tak přijďte za 10 dní na odběr znovu, abysme se přesvědčili, že to klesá. A že to může být z té virózy. No a až po položení sluchátka mi došlo, že jsem se měla zeptat na plno dalších informací, abych nebyla ve stresu. Tak jsem volala manželovi, ať tam zavolá on, že se chce sám na něco doptat, že je z toho trochu vynervovanej a tam mu jen sestra řekla, že už jsem si volala já a vím všechno.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16391
25.11.19 15:22

Samozřejmě že má doktorka pravdu a těší to správně. Prostě teď nevar nic moc mastného, jezte hodně ovoce a zeleniny a počkej na kontrolní testy. Bude to v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 21:32

Snad jo. Přes den jsem se trochu hodila do klidu, ale ráno jsem to nemohla vstřebat. Děkuju všem za zprávy :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat